Skocz do zawartości

tft a rozmazany problem


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.

 

przed chwilą pojawił sie problem z jednym z monitorów sony na matrycy tft. oba mają taki sam czas eksploatacji, a dzieje się tak tylko na jednym. mianowicie, na ekranie pojawiło mi się takie dziwne coś. taka mała ciemna rozmazana plamka, właściwie ciemna kreseczka o długości 3mm po dość mocnym blurze. i ona sobie wykonuje powolne losowe ruchy po monitorze. jeszcze ani razu nie doszła do krawędzi miedzy monitorami, więc nie wiem czy to problem z software czy hardware. najpierw, myślałem że to mała muszka, a rozmazana jest bo dawno nie spałem. olałem ją ale gdy zaczęła mi jeździć po renderze w photoshopie postanowiłem ją zabić. i właśnie wtedy spostrzegłem, że to obraz na monitorze. i co ciekawe, gdy umieszczę przy tym czymś kursor, to dziwne coś zdaje się powstawać za obrazem, czyli jest jak gdyby głębiej w monitorze niż reszta obrazu. do tego, co już całkowicie mnie zaskoczyło to to, że gdy to licho porusza się pionowo, jest jak pisałem zblurowaną kreseczką. ale gdy porusza się poziomo, zamienia się w malutką zblurowaną literę "z". ja wiem że dawno nie spałem i czasem zdarza mi się za długo siedzieć przy komputerze ale mimo tego myślę, że to jest coś nie tak z monitorem a nie ze mną. że to nie skutek przemęczenia. takie jeżdzące "zzzz" to chyba nie to. i obiecuje że nic nie brałem przed napisaniem tego posta, zjadłem tylko półtora grzanki francuskiej. spotkaliście się może z czyś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności