Skocz do zawartości

problem z ilością fps


syriusz 27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem wściekły, krew mnie zalewa-oto problem.

 

Kupiłam nowy komputer z kartą gforce 8800 gtx 768 mb myśląc że odświeżanie w viewportach będzie szybsze. Jak bardzo się myliłem, przy ilości 90 000 poly wyskakuje mi liczba 1,4 fps. System to vista ultimate 64, może to przez to? Max 9 na trialu 2009 to samo, instalowałem już różne sterowniki do karty i nic. Czy ten problem jest związany z vistą? Słyszałem że vista stwarza takie problemy ale zeby aż takie? Po kiego mi karta za prawie 1000 zł skoro na starszym kompie na gforce 8600 gt śmigąlo mi to o wiele szybciej? Może ktoś z was ma podobne problemy? Zaznaczam ze wszystkie service packi mam zainstalowane pod maxa i viste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hm. Ja powiem tak

Na viscie 32 i grafie 8600 mam 10 fps kiedy wrzuce 1 boxa do sceny.

W pracy mam Xp 64 i niedawno wymienialismy grafe z ati firegl (model konkretny zapomnialem, chyba 7350) na jakiegos 8800 gtx i byl duzy wzrost wydajnosci. Nie powiem ci teraz ile konkretnie fps na ile poly.

Jesli chcesz mozesz gdzies wrzucic scene, w pracy tez mam max 9, to otworze i powiem jak u mnie sie sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8800 gtx kosztuje blisko 1000zł ? Olabogarety.... ale drożyzna...

Ale do meritum: wyłącz aero i spróbuj innych metod wyświetlania (opengl i direct3d).

A najlepiej to wyprowadź się na xp64 ;)

Edytowane przez streaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z tym powalcze bo kupiłem viste kilka stówek mam odstawić na półkę? Szlak mnie trafi jak o tym wszystkim myślę. Zrobię jakąś scenkę albo może ściągniemy mirach z light contest któryś domek i poobracamy kamerą? Streaker rozważam zakup xp 64 jeśli nic się nie zmieni. Szkoda jednak tych kilku stówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może troche cie rozeźlę lecz czemu nie zapytałeś zanim kupiłes Vistę...

Nie jestem fachowcem od Maxa ale problemy z Maxem postawionym na Viscie były i są szeroko znane( a nie dotyczą tylko kwestii wyświetlania) i co najgorsze być może jeszcze nie są rozwiązane.

Tak jak koledzy radzą przynajmniej na razie pozostaje przesiadka na XP64.

 

edytowane

Hm... przeczytalem swieże posty wiec sam po południu postawie najpierw Viste a potem maxa trial na tym cudzie mniemanym.

jako grafika bedzie 9800gx2 i gtx280 czyli nvidia w najczystszym wydaniu .... podeslijcie mi proszę jakiegos linka do referencyjnej sceny czy czeguś takiego wiec zobaczymy.

Edytowane przez wallop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, zjadlo mi posta:

wallop: to nie jest takie oczywiste, jak ja pisalem o problemach z vista, bylo wiele osob na max3d.pl twierdzacych ze im vista dziala pieknie i bez problemow. Pozostaje uzaleznic dzialanie visty od fazy ksieazyca czy cos w tym stylu

 

edit: o wlasnie, tak jak mafida :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co mam robić, śmiać się czy płakać? Komp wypasiony pod rendering a tu nawet modelować jest ciężko. Może ktoś z was zrobi mi zrzut ekranowy z ustawieniami karty. Mafida jeśli Tobie dobrze działa to mi też powinno tylko gdzie popełniłem błąd? Napisz jakie masz sterowniki, może masz jakieś nowsze z invidii?

 

wallop -właśnie, też czytałem posty innych i więcej użytkowników było za niż na nie, więc kupiłem viste

Edytowane przez syriusz 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości poszperałem trochę na Area i z tego co znalazłem wynika że max nie wspiera dx10(nic dziwnego że działa mi gorzej niż na 9:P).Powineneś mieć dx 9.0c i service pack 2 do maxa 9 ale ogólnie to polecają xp64:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zainstalowany ten service pack 2 do maxa 9 i direct x9.0c,bo niby powinno wtedy w miarę działać.Z drugiej strony dziwne że max2009 wyświetla u ciebie 2 klatki przy 90000 poly a u mnie 30 klatek(przy edycji vertexów z softselection) na 8600gt(karta 5 razy slabsza od twojej:confused:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane wszystkie dodatki tak do maxa 9 i 2009 jak i visty

 

Ok zaraz zrobie jakąś scenke testową z pudełkami i zobaczymy jak to bedzię chodzic u was, wcisne tu na forum do pobrania, potestujemy i zobaczymy jak to wychodzi ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kostka ścianka 1m jeden bok 30 kostek drugi 40 i wszystko skopiowane 10 razy do góry co daje nam wynik 12 000 kostek. Jeśli komuś się chce to zapraszam do testu. Nie ma sensu umieszczać tu tej sceny. U mnie chodzi to tak jak na załączonym zdjęćiu, czyli do kitu. Widoczne krawędzie i standardowe wypełnienie kolorem.

 

Mirach zdążysz walnąć teścik w 10 min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec u mnie chodzi 3 razy szybciej :D

 

Ok, tak bardziej serio.

Taki experyment jak podajesz rzeczywiscie sprowadza mi kompa do 3 FPSow. Tylko ze (tu wchodze na troche grzaski grunt) to nie wina grafy, a wg mnie maxa. Max nie radzi sobie z duza iloscia obiektow w scenie, jak probojesz obracac scene z panosatoma tysiacami obiektow, on proboje updatowac ich pozycje (pare nasie tys piwotow) i nie wydala.

Dla porownania, 1 box, z 480,000 scianek daje mi w viewporcie 220 FPSow.

Jak dla mnie to w samym maxie lezy problem, nie koniecznie w viscie (wciaz podtrzymuje ze na mojej domowej viscie max9 chodzi z predkoscia paru fps przy 1 boxie w scenie).

A teraz do domku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w jaki sposób można przyspieszyć działanie viewportów? Trzeba jakies opcje w maxie zmienić? Np. degradation coś tam coś tam, nie pamiętam co to było skrót "o" na klawiaturze. Co jeszcze, kiedyś czytałem że lepiej to śmiga na warstwach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie poteściłem :D

61196996cb3.th.jpg

XP 64-bit, GF8800 gts, max 2008

Tylko 8,5 FPS, ale... spróbuj przekonwertować jednego boxa na editable poly i zattachuj wszystkie boxy w całość, ilość fps'ów powinna podskoczyć co najmniej 5 razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Patryka:) Panowie włączyłem starego kompa, na tym samym maxie na karcie Gforce 8600 gt -2,06 fps. Patry nie chodzi żeby to miało łatwiej, tylko tródnij, niech się karta męczy. I patrz, u Ciebie na 8800 gts 8,5 fps a u mnie na gtx z pamięcią 768 mb 1,25. Dla czego jest taka różnica? U mnie na maxie 2009 tak samo ok. 1,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Patryka:) Panowie włączyłem starego kompa, na tym samym maxie na karcie Gforce 8600 gt -2,06 fps. Party niech się karta wysili, nie chodzi oto żeby jej ułatwiać prace attachowaniem, niech się poci. I właśnie skąd ta różnica, u Cien=bie 8,5 na gts a u mnie na gtx z 768 mb pamieci zaledwie 1,25? U mnie na maxie 2009 chodzi praktycznie tak samo. Jedyne co może mnie cieszyć to gry-śmigają niesamowicie tylko tyle że nie poto to kupiłem żeby grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panelu sterowania -opcje indeksowania i centrum kopii zapasowych i przywracania,zobacz teżprogramy i funkcje-włącz lub wyłącz funkcje systemu windows - można tam wyłączyć duuużo niepotrzebnych dodatków obciążających system:)( a jaki masz procesor i ile ramu to tez może wpływać na wyniki fps)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wdiectx)na ogl troszeczke szybciej o dziwo?

 

mam o dziwo to samo doswiadczenie z vista. Dziwne toto zwalszcza ze to karty dx'owe.

 

Patry nie chodzi żeby to miało łatwiej, tylko tródnij, niech się karta męczy

 

syriusz, przeczytaj to co pisalem wczesniej. To najprawdopodobniej nie karta sie meczy, tylko max sam w sobie ma problemy. Poprostu zapomnij o pracowaniu w maxie na parunastu tysiacach obiektow na raz, chyba da sie z tym zyc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach jasne że się da, tylko nie pisałbym nic i nie wkurzałbym sie gdyby nie tak wielkie różnice przy różnym sprzęcie. Na sam komputer wywaliłem 8000 zł i mam od tak zrezygnować?

Będę dalej probował, muszę to jakoś rozgryźć.

 

Mój komp to:

 

Procesor 2 Xeony 4 rdzeniowe

Pamięć 4 gb

2 dyski 0 pojemności 500gb każdy

Karta gtx 768bm

 

To powinno śmigać jak nie wiem co. Więc jak to jest możliwe że u jednego na słąbszym sprzęcie na tym samym maksie idzie lepiej a u mnie na lepszym gorzej? Więc to nie wina karty tylko maxa? Już sam nie wiem gdzie leży wina?

 

Wiem że ktoś nieraz pisał o scenie z ilością przekraczającej milion poly, co w tedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki experyment jak podajesz rzeczywiscie sprowadza mi kompa do 3 FPSow. Tylko ze (tu wchodze na troche grzaski grunt) to nie wina grafy, a wg mnie maxa. Max nie radzi sobie z duza iloscia obiektow w scenie, jak probojesz obracac scene z panosatoma tysiacami obiektow, on proboje updatowac ich pozycje (pare nasie tys piwotow) i nie wydala.

True. Sprawdziłęm i obciąża maxymalnie jeden rdzeń. Syriusz - możesz mieć słabsze wyniki, bo może masz niską moc obliczeniową na jednym rdzeniu.

Mimo wszystko podaje moje wyniki dla porównania:

Scena z boxami (30x40x10 boxów, łącznie ok. 120k poly wg maxa, 72k (30*40*10*6) wg. mnie):

d3d : 7-8 fps z adaptive degradation (defaultowe ustawienie), 2-3 bez

ogl : 9-10 fps z adaptive degradation (defaultowe ustawienie), 1.2 bez

po zattachowaniu

d3d : dużo, dużo :) pokazuje od 150 do 230 pfs

ogl : 10-11 fps

 

ten sam model co wyżej (po attach) skopiowany 30 razy i znowu attach. Wg maxa ok. 2.5 mln poly, wg mnie 2,16 mln.

d3d : ok 17 fps

 

jeszcze raz skopiowany i zattachowany:

maxik nie dał rady

 

no i platforma:

max2k8 x64, dwa xeony 5410 (2.33GHz na rdzeń), 8GB ram, xp64, radeon hd4850 z najnowszymi sterownikami, rozdzielczość 1600x1200 wszystko na zmaxymalizowanym viewporcie

 

-max przy dużej ilości obiektów ssie...

-jeśli w statystykach masz włączone 'edge count' - koniecznie wyłącz, obniża wydajność o jakieś 60% - taki sobie bug

- co ciekawe maxowa statystyka kłamie (patrz wyżej) do tego przy attachowaniu obiektów metodą 'po trochę' sukcesywnie zmienia wyświetlaną ilość poly (w dół)

- powyżej 2mln poly silnik maxa dostaje zadyszki - pernamentnie zapchany jeden rdzeń, użycie pamięci wachające się między 4-8 przy 2,5 mln poly do doszczętnego zapchania przy 5mln (9,5GB - 8GB fizycznej + 1,5 GB swapa) + crash przy próbie przesunięcia viewportu - ilość poly wg. maxa

Edytowane przez streaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kula standard 6 razy turbo smooth i pada mi max, 3 gb ramu połyka, czekam już 15 min .

 

Streaker nie mam włączonej opcji edge count ale mam poly count , nie zrobię nawet sceny z 3 milionami poly bo mi max siada, zawiesza się. Może ktoś mji prześle taką kulkę? Przeliczenia go za bardzo obciążają:(

 

2miliony ścianek i 0,44 fps

Edytowane przez syriusz 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie się o tym przekonałem:) Panowie sprawa stoi tak-po zattachowaniu w pierwszym teście z pudełkami wychodzi mi 460 fps, bez attachowania jakieś 2,6 fps, z kulką i 2 milionami ścianek 55fps a to wszystko przez właczenie direct 3d, ostatnio jak włączyłem to pojawiały się jakieś artefakty dziury, przed chwila sprawdziłem i gra. Przepraszam wszystkich za marudzenie i dziękuję za pomoc, sprawa chyba została rozwiązana. Od dzisiaj jeśli tylko się da łącze wszystko i wkładam na warstwy:) Dzis zmieniłem sterownik i nie przyszło mi do głowy o przełączeniu z open gl na direct 3d, ale ze mnie głab:)

Edytowane przez syriusz 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności