Skocz do zawartości

import archicad -> 3dmax


Rekomendowane odpowiedzi

jak sprawnie zaimportowac obiekt z aechicada do 3dmaxa? mam z tym dosc duze problemy. autocad -> 3dmax raczej nie nastrecza ich jednak z archicadem nie moge sobie poradzic. bezposrednio importowac raczej nie mozna? Jednak otwierajac wyexportowany z archicada plik w autocadzie i zapisujac go nastepnie bezposrednio z niego w dwg i importujac do 3dmaxa, zaimportowany obeikt jest rozbity na setki obiektow z dziwnymi nazwami, zamiast na kilka o nazwach warstw autocada. Ze scenami projektowanymi od poczatku w autocadzie nei ma takich problemow. Jak sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

było już pisane wiele razy o tym.

 

w archicadzie okno 3d zapisujesz jako .3ds. ustawienia na 1000 mm. masz też do wyboru bodaj 4 rózne sposoby zapisu (warstwami , materiałami , obiektami... ) wybierasz który ci najbardziej odpowiada. w maxie importujesz 3dsa i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość meryenn

skopiowalam plik 3dstudio in do folderu dodatki i super, udalo mi sie zapisac plik jako .3ds ale.. tylko raz. nastepnym razem jak chce zapisac, nie ma tego rozszerzenia. Co sie moglo stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość meryenn

acha, juz wiem, to musza byc elementy 3d... a czy ktos wie czy mozna zaimportowac 2d z archicada do maxa? zeby tam dopiero wyciagnac? bo z tego co wiem to w archicadzie nie da sie wyciagac plaskich ksztaltow, tylko trzeba to rysowac np. stropami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niggle

Witam

 

Ja jednak mam nadal problem z importem .3ds do 3dsmax'a (wersja 9) wypuszczonego przez ArchiCAD'a (wersja 8.1). Wszyskto robie wg tego co piszecie. Na tej stronie to jest ładnie podsumowane: http://plugins.angstraum.at/archicad_wiz/faq.htm , ale przy imporcie w 3ds maxie wyskakuje mi błąd: "Improper file format".

 

Nie wiem czemu, wszyskto jest dobrze ustawione - ktoś spotkał sie z tym problem już? moze te wersje max'a i archiCAD'a są ...hmm, nie kompatybilne?

 

Dziekje z góry za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1302

witam

 

mam nie maly problem... importuje objekt z archicada do maxa i tu jest ok, problem pojawia sie gdy nakladam tekstury, wtedy zawiesza sie render i nie mam pojecia co jest grane, pomocy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aneczkammsl
było już pisane wiele razy o tym.

 

w archicadzie okno 3d zapisujesz jako .3ds. ustawienia na 1000 mm. masz też do wyboru bodaj 4 rózne sposoby zapisu (warstwami , materiałami , obiektami... ) wybierasz który ci najbardziej odpowiada. w maxie importujesz 3dsa i po sprawie.

 

Czesc ja mam ten sam problem, zrobilam wszystko jak jet wyzej napisane i niestey zaczynaja sie dziac w 3 d maxie jakies dziwne rzeczy znieksztalcone linie podczas obortu zanikanie itd.... Brak mi sil pomozcie

Dodam jeszcze ze uzywam archicada 13 i 3ds max 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie przy zapisie z archicada 12 jest możliwy format .3ds

otwierając plik w 3ds 2010 umożliwia on otworzenie pliku .max ( przy otwarciu .3ds plik ma tylko zapisaną kamerę z archicada)

 

jest jakiś sposób na to czy trzeba przenieść się na starszego 3dsa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba przenieść się na starszego max-a.

 

Przed Exportem modelu z Archicad-a musisz model pokazać w widoku 3D i zapisz jako .3ds ustawiasz jednostki 1000 mm ...

Jeśli masz tylko linie to zapisz projekt jako dwg...

 

Pozdrawiam Nowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki, doszedłem do tego trochę później poprostu model był tak mały, że go nie zauważyłem

 

pytanie jeszcze odnośnie światła czy zachowujecie archicadowe słońce czy używacie np vrayowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam od dawna problem z importem do 3ds modeli z archi.

Często zdarza mi się że gdy do modelu wcześnie zaimportowanego do 3dsia importuje nowy plik z archicada na inną warstwe w maxie mimo zachowania tej samej procedury (1u=1000mm) obiekt ma inną skale obecnie borykam sie z problemem:

 

jak wpisuje 1000mm to obiekt w maxie o wymiarach 1m x1m ma 2,56 cm x 2,56 cm - czyli jest w calach (mimo zanzacznia mm przy eksporcie w archi)

 

jak wpisuje 10000m to jest ok obiekt jest oczywiscie 10x wiekszy w maxie....

 

czy ktos mial cos podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos kombinujez na codzien pracuje zarchicadem i nie mam takich cudów moze poprostu wcale nie odznaczasz tego co trzeba jak masz przenieśc do maxa on tam sie pyta zawsze czy mm czy cale takze moze poprostu bład wynika z twojego niedopatrzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik do którego importujesz w max-e jest prawdopodobnie w calach.

 

Sprawdź w Cosromize -> Units Setum powinno być zaznaczone Metric/Centimeters i w System Unit Setup 1 Unit=1 Centimeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowi napewno nie taka przyczyna bo podaje ze mu max przelicza na cm, podejrzewam ze ma jaks skale ustawiona w rysunku archicada i stad jest cud

nitoprek spróbuj to zrobic w calach w eksporcie w archidzie daj 40 i zobacz czy max to źle przetworzy na cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok problem rozwiązany wynikał z pośpiechu poprostu najpierw klikałem milimetry potem wpisywałem 1000 i odrazu klikalem ok archicad wtedy zapisuje w calach jak sie okazuje

 

ustawienia unitow w maxie testowałem różne.. nie mają żadnego wpływu na rozmiar importowanego pliku

 

swoją drogą szkoda ze nie ma rozsądnego plugina do importu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności