Skocz do zawartości

ZBrush vs frezarka 3d


ark

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Musisz sie dogadac z ludzmi od CNC jakich plikow potrzebuja. Niedawno robilem model pod CNC (tyle ze w Maxie) i najpierw kazali wyrzucic go do .STL a potem sie rozmyslilli i kazali to przerobic na format Rhino.

Ogolnie .stl z maxa wrzucilem do Rhino i tam zapisalem.

Robilem to strasznie na czuja i bez wczesniejszych doswiadczen ale model sie wyfrezowal :)

 

Jesli ktos ma jakies info na temat CNC to tez dolaczam sie do tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał Robertus najłatwiej poprzez rhino, mam znajomego co robił formy pod zderzaki i wszystko dziubał w rhino, mają też jakiś moduł tworzący plik wykonawczy pod samo centrum, jednak precyzyjnych informacji niet gdyż nie siedze stricte w temacie. Z ciekawości co za model robiłeś w maksie pod CNC, wsumie to jakby rysować prostą linie od ręki, dokładność wymiarowa modelu jest teoretyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja Routee. Juz ze 2 lata temu robilem pewnemu czlowiekowi model jachtu, standardowo model (max) i render.

Niedawno odezwal sie z pytaniem czy mozna by z tego zrobic detal na CNC. Powtorne modelowanie nie wchodzilo w gre bo w Rhino nie potrafilem postawi kreski :) wiec obeszlismy to tak jak napisalem.

Nie byla potrzebna super precyzja w wymiarach a jedynie zachowanie proporcji stad sie udalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o pliki stl lub igs, takie łyka oprogramowanie do frezarki. Nie ma problemu wysłać model z Rhino ale jak to zrobić z Zbrush'a. Ten ma tylko zapis obj i zero eksportu (tak przynajmniej mam w wersji demo). Chciałbym to wiedzieć zanim się zdecyduję na zakup Zbrusha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhino ma wszystko, więcej exportów i importów niż np bardziej zaawansowany i o wiele droższy pro/E. Sęk w tym że nie chcę kupować rhino tylko po to żeby przetwarzać pliki obj. A czy pełna wersja Zbrusha ma eksporty, jeśli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he, no właśnie, czyli tak jak demo. No cóż. Tak sobie myślałem, że można kupić program za niecałe 600 dolców. Jest fajny program Claystudio, w komplecie z phantonem kosztuje ok. 4000 ojro. Ma eksporty pod frezarkę. Chyba będę musiał sprzedać nerkę i nabyć Claya, albo kupić rhino i przeciskać przez niego obj. Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności