Skocz do zawartości

Nowy komp z kartą quadro fx 570


RENUAL

Rekomendowane odpowiedzi

kupuje komputer,ktory bedzie mi sluzyl w domu do grafiki m in w Photoshopie 3ds, Zbrushu, Mudboxie i Mayi.

gosc, u ktorego go skladam jest typowym informatyczkiem i poradzil mi karte fx 570 z rodziny quadro. Mam spore watpliwosci. Czy warto,czy nie(osobiscie sie slabo znam na sprzecie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Wszystki zależy od ceny zestawu...( a dokładnie ile zostanie ci polczone za kartę grafiki).

Mudbox i Maya "bardzo lubią" OpenGL więc quadro na pewno się sprawdzi.

Jednakże jeżeli mozna cos zasugerować to proponowałbym Quadro 1700.

Niedużo droższa a zdecydowanie wydajniejsza.

ps.co to znaczy być "typowym informatyczkiem" ? :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENAUL, kupiłeś do Mayi 9800GTX lub 9800GT? Przecież ta quadro, mimo że jest jedną z najsłabszych, to i tak zje tego Geforca w aplikacjach OpenGL, czyli takich jak Maya.

 

@chudy

Mógłbyś powiedzieć, jakiej (lub jakich) aplikacji używasz w pracy? To tak z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że na quadro też można ustawić, żeby max na DirectX pracował. Bo fakt, jeśli przestawi się na OpenGl to jest tragedia. Właściwie kupowanie quadro do Maxa to strata pieniedzy - nic nie daje, a dużo kosztuje. Co innego do Mayi, XSI - to już jest duża różnica Quadro vs Non-Quadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że na quadro też można ustawić, żeby max na DirectX pracował

 

tylko ze u nas takie rozwiazanie dawalo nizsza wydajnosc na DualQuadzie z ATI firegl (o ile dobrze pamietam) v7600 niz na zwyklym pentium dualcore z nvidia 7600 (niezla zbieznosc numerkow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hdpiter

Ano sens taki, że jak już masz tą kartę, to max i tak będzie chodził szybciej na DirectX. To jest typowo Windowsowy program, i dobrze się czuje w DrX. Jasne, że do Maxa lepiej kupić dobrego GF lub Radka.

A co do autora tematu, źle zrobił, że wziął GF zamiast quadro. Maya lubi takie zabawki, co objawia się większym framerate w viewportach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra,GF chyba sie bardziej oplacal: po pierwsze,wiekszosc operacji robie w Maxie,po drugie jesli chodzi o dzialanie kart graficznych to, to,ze quardo bedzie usprawnial viewporty w jednej majce, to mi wisi;] tak to moge po zmeczeniu praca sie zabawic w Gears of War i MassEffect;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności