Skocz do zawartości

Trzeci klawisz myszy a tablet?


Gość wiwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bo to mój pierwszy post na forum ;)

od jakiegoś czasu próbuję rozgryzać 3Ds max'a, wczoraj kupiłem tablet wacom bamboo i nie wiem jak ustawić na nim jakąś kombinacje trzeciego klawisza myszy. Strasznie mi tego brakuje

chciał bym zrobić coś w stylu spacja + normalne kliknięcie daje w efekcie jakby kliknięcie 3. klawiszem myszy

 

jak to ustawić w 3ds maxie?

 

bardzo proszę o pomoc i jakieś w miare obrazowe wyjaśnienie bo na razie nie znam tego programu prawie że wcale

 

pozdrawiam

Wojtek Więcławski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ma dwa przyciski, jeden jest jako prawy klawisz, a drugi robi za rolke na myszce (zoom)

 

tablet kupiłem bardziej z myślą o fotoszopie (trochę zdjęć obrabiam i rysowanie masek warstw myszką stało się męczące..), a że nie znam się za bardzo na grafice 3D myślałem że również warto używać tabletu, na razie muszę się przyzwyczaić do niego.

 

Czyli Twoim zdaniem do maxa raczej nie warto używać tabletu?

 

ale i tak zapytam, jak ustawić w bamboo 3 przycisk myszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ma dwa przyciski to powinieneś je mieć konfigurowalne w tablet properties, powinieneś to mieć w panelu sterowania. Przynajmniej u mnie to jest z driverami do volito.

 

Do maxa nie wiem czy nie warto, dla mnie jest to po prostu niewygodne...

Ciężko precyzyjnie przesuwać vertexy piórkiem, max jest pakietem bardziej technicznym.

Zbrush jak najbardziej, tablet i tylko tablet, ale tam jest inna metodyka pracy, tam jest tzw. free-hand modeling, czyli maziasz i tyle. Ale np retopolgię w zbrushu też robię myszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezużyteczności tabletu do maxa to się nie zgadzam do końca. Ja tam używam tabletu w maxie, nie przez cały czas ale używam zwłaszcza kiedy już nadgarstek boli mnie od myszki

 

oczywiście jeden przycisk na piórku to środkowy klawisz myszy, bardzo fajnie się zoomuje w maxie alt ctl i środkowy myszy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z Levus'em, też mam tablecik i o ile w photoshopie sprawuje się bardzo dobrze, to w 3d jest raczej niewygodny. W ostateczności można go używać, ale to raczej trudne, ja wolę do 3d moją MX revolution:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności