Skocz do zawartości

max5 - dziwny problem


MareG

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio natrafilem na bardzo dziwaczny i bardzo niepokojacy problem zwiazany z ladowaniem sie sceny.

 

Kontynuujac prace nad dosyc zlozona scena (plik ponad 50MB). Po jej ponownym wczytaniu spotkala mnie dziwna sytuacja. Scena zaladowala sie, co zaowocowalo pokazaniem sie obiektow w viewportach i... no wlasnie - wszystko swietnie tylko ze na dolnej belce informacyjnej maxa wciaz widnieje napis Loading i nic nie mozna zrobic!

Poczekalem kolejne 10minut myslac ze program cos tam jeszcze przetwaza, ale nic sie nie wydazylo - scena jest widoczna ale wg informacji nadal sie laduje.

Nie wiedzac co jest grane z niepokojaca mysla ze stracilem efekty 3godzinnej intensywnej pracy zaczalem sie zastanawiac co teraz zrobic.

- sprobowalem przez MERGE wczytac wszystkie obiekty do nowej pustej sceny - i o dziwo udalo sie. Tu nasunal sie wniosek ze scena teoretycznie jest dobra ale jakis zastosowany w niej trik czy efekt powoduje wczytywanie \"w nieskonczonosc\" !

 

- zaczalem wiec szukac co powoduje taki stan. Na szczescie udalo mi sie po kilku eksperymentach znalesc winowajce: okazaly sie nim (niestety) materialy i mapy SIMBIONT\'a, ktorych uzylem w bardzo zlozonym materiale przypisanym do wszystkich obiektow na scenie.

SIMBIONT\'a mam w wersji 2.1 - czyli takiej, ktora dziala pod maxem 5.

 

PODSUMOWANIE:

byc moze takie zachowanie maxa spowodowane zostalo tym, ze przypisalem jeden zlozony material zawierajacy m in. sub-material i mapy simbionta do wszystkich obiektow na scenie a bylo ich ponad 4000.

W innych przypadkach uzycia materialow Simbionta - sceny otwieraja mi sie normalnie. Byc moze komus przytrafilo sie cos podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

4000 ?? na scenkę o wielko¶ci 50 mega??trochę duzo jakna tak± scenkę. moja wielko¶ci 150 ma okolo 200 mapek, ale tez fakt że wiele objektów ma ten sam material........ciekawy jestemcoto za scenka.a codoproblrmów z maxem to ¶a jesszcze inne. na zapiszczie duż± scenkę ( opowyżej 100 mega) w tensoposób,że pracujecie na niej ( nazwa np 01.max) jako 02 .max max zapisze ja tak ze będzie miała okolo 16 kilo!!!!- wpisze tylko zmiany i ew to że ma wrzucić scenkę poskończeniu pracy w ten katalog. fajnie nie?? dlatego nie radzę zamykać maxa pzrez alt+cltr+del bo moze nie skończyć zapisywać, mimo że sie zamkn±ł tto siedzi w windzie i zapisuje, albo twemp usuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności