Skocz do zawartości

Nurbs surface (UVloft czy 2rail sweep) *obrazek


giegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z powierzchnią nurbs w 3DS max 5.0 (tylko nie piszcie że nurbsy w maxie są beznadziejne!!!! wiem że są lepsze programy ale JA CHCE W MAXIE!).

 

Otóż tworze przykładowy obiekt, zaznaczając głowne kontury, wszystkie krzywe są attach\'owane, wszystkie punkty łączone (3dsnap), ale kiedy chcę wygenerowaćz z tego powierzchnie, program dotaje świra i tworzy coś co trudno nazwać czymkolwiek :) Co mam zrobić żeby wszystko było ok? Jaką metodę stosować: 2rail sweep czy UV loft? Jak poinienem tworzyć krzywe, aby powstała z nich ładna powierzchnia? Czekam na pomoc. THX

 

OBRAZEK:

 

 

http://giegu.w.interia.pl/nurbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiesz raczej jak z takich krzywych bys chcial robic powierzchnie nurbs to nawet najlepszy program do nurbsow nie dal by rady. najpierw dobrze przeczytaj w helpie co to jest 2rail( bo jak nazwa wskazuje dwie sciezki a reszta to profile), a loft to chyba bo nie wiem jak to ma sie w maxie ale raczej podobnie jak gdzie indziej to tak jakby same profile. a porostu ta siatka z krzywych bo mysle ze to krzywe to mi i napewno nie tylko mi przypomina raczej siatke spline a to juz inna technika :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bzyku, thx Aleksander, ale może powiedzielibyście tak z grubsza jak mam to robić SURFACE\'em, próbuje i nic z tego ie wychodzi, CO ZŁEGO JEST W TEJ SIATCE?? (możecie skopiować ten obrazek i na nim zaznaczyć :))

 

Czytałem helpa w maxie, ale nistety mimo to mam problemy, dlatego zamiscilem moją prośbę na forum!

 

Jeszcze jedno, jaką metodą można fajnie wymodelować takie obiekty jak twarz, tylko nie poly!!?? Czy to jest w koncu nurbs czy moze spline+surface??

 

pozdr thx all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozna to zrobic na kilka sposobow ale to jest naprawde pracochlonna metoda znaczy nurbsy a tym bardziej do postaci organicznych.

A jaka technika najlepiej zrobic twarz to moim zdaniem subD ale max tego nie posiada. wiec zrob najlepiej w poly bo bedzie najlatwiej i najmniej problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Bzyku, zczaiłem spline\'y + surface i wydaje mi się że to też nie jest głupi sposób, będę tym się bawił, ale dzięki za rady :):)

 

A co do Epoly to jakoś tak mi się dziwnie wydaje że to nie daje mi pełnej satysfakcji, nie wiem dla czego, nie potrafię tego wytłumaczyć, znam metodę stosowałem w kilku prostych przypadkach, (proste głowy itp) ale jak Bozię kocham, TWARZE i ORGANIC i CARS to ja chciałbym robić czymś innym, inna metoda, ale na 100% w maxie, moze kiedys zajme sie czyms innym, Maya albo ki hu....

 

Jeszcze jedno, dałbyś mi swoje GG albo TLEN, bo moze wtedy sie lepiej zgadamy i sie moze cos dowiem od mistrza :) ([email protected], GG: 4442831)

 

PS: fajny Porsche\'ak :D:D

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Alex, już jarzE, bedę miał chwilke to sie tym wszystkim pobawie, ale nurbsy to też sie kiedyś naucze, widziałem co potrafią niektórzy koozacy z zagranicy (np: Jeremy Birn www.3drender.com), nawet w maxie, pozatym chyba warto kożystać z wszystkich funkcji modelowania oferowanych przez dany program? nie mam racji? (różne sposoby modelowania w zależności ot tego co sie chce osiągnąć)

 

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności