Skocz do zawartości

[Blender] Freeze obiektów


hawrok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie mogę w blenderze odnaleźć żadnej opcji która by w jakiś sposób blokowała obiekt przed edycją (coś jak freeze z maxa lub podobne). Przy dużej ilości obiektow w scenie to jest cieżko zapanować nad nimi, no chyba że w Blenderze jest to jakoś inaczej rozwiązne. Może mi ktoś wyjaśnić jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

otwórz sobie outlinera i kliknij na strzałce przy wybranych obiektach to je "zamrozi" jak potrzebujesz cos przeedytowac w spokoju to mozesz tez to wybrac i wcisnąć '/' na klawiaturze numerycznej wtedy zostanie widoczna tylko selekcja drugi raz '/' zeby pokazac wszystko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowała obiekt przed edycją ? Nie do końca wiem o jaki rodzaj edycji ci chodzi ,jeżeli chcesz zablokować wchodzenie do edit mode to unikaj klawisza tab :p a tak na poważnie , aby zablokować obiekt tj: lokacja ,rotacja ,skalowanie ,aktywuj obiekt wciśnij N w object mode i zakłudkój wszystko ,nie wiem czy trafiłem w potrzebne informacje jak coś wytłumacz bardziej szczegółowo to będziemy myśleć dalej ,pozdro.

Edit _sposób sanki'ego zdecydowanie szybszy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mara - thx, warstwy i klawisz H mam juz opanowane

sanki - wyglada na to ze to jest to o co mi chodzi, ale sprawdze jak to dziala dopiero wieczorem

adrian2608 - jak jest duzo obiektow w scenie to przeszkadza nawet niechcacy zaznaczenie jakiegos i delikatne przesuniecie juz nie mowiac o w celowaniu w jakis konkretny. Warstwy tu oczywiscie bardzo pomagaja, ale ja mam juz wyrobione nawyki z maxa i nie latwo jest sie przestawic ;)

 

Dzieki wam za pomoc, dam repa oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności