Skocz do zawartości

UV i selekcja


czarodziej3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 jest taka opcja - zaznaczasz jedną krawędz i alt+klik na ostatniej, tyle, że przed tym musisz przełączyć działanie alt-klika w panelu editing/mesh tool more z Loop Select na Tag Edges Seam

 

2 nie wiem czy o to Ci chodzi - w Blenderze to jest takie coś jak Border Selection - skrót B (2xb daje paint selection)

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze co do robienia seams to zrób ustawienia jak na skrinie i zaznaczaj w następujący sposób zaznacz pierwszego edża(left click) i kończącego zaznaczenie z (shift+Alt+left click)

zaznaczanie edges masz jeszcze pod Ctrl+E

9b1d92ae1d917fd9m.jpg

Edytowane przez figofago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu dzięki za pomoc :) będę dalej walczył z tą kobyłą ;)

 

Ale tak szczerze (i mnie mam zamiaru kogokolwiek urazić bo od blendera zaczynałem 3D ale to stareeee dzieje) to ciesze się że parę lat temu dałem sobie spokój z blenderm bo poważnym programem to on ciągle nie jest.

Ale unwrapping ma NAPRAWDĘ niezły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak szczerze (i mnie mam zamiaru kogokolwiek urazić bo od blendera zaczynałem 3D ale to stareeee dzieje) to ciesze się że parę lat temu dałem sobie spokój z blenderm bo poważnym programem to on ciągle nie jest.

 

Jest. Tylko trzeba sie do niego przyzwyczaić. Używam też XSI, który jest oczywiście znacznie dojrzalszym oprogramowaniem. I który ma także cechy, doprowadzające mnie do białej gorączki. Blender opanowany przez użytkownika bardzo niewiele ustępuje "komercyjnemu" softowi. Już w tej chwili jest to bardzo poważny program. Niestety w kilku obszarach nadal wymaga solidnego dopracowania (UI zwłaszcza). Radzę wytrwać, bo chociaz na początku odrzuca, to potem okazuje się naprawdę mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności