Skocz do zawartości

ICE - pytania


streaker

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że ten temat jest na tyle obszerny, że warto mu założyć własny wątek.

 

No i zacznę ja: dlaczego nie mogę ustawiać takich opcji jak position, scale ? Mam Set Data wpięte do ICETree, w Set Data próbowałem self.position - ale wtedy nic się nie dzieje, a jak wpiszę self.kine.global.pos - pokazuje, że nieprawidłowy typ (czerwony nod).

Dodam tylko, że z self.kine.global.pos można korzystać przy Get Data

 

...:::EDIT:::...

No i znalazłem odpowiedź w helpie:

Object Kinematics

 

You can get the kinematic properties of objects, but you cannot set them in ICE trees. You can get either the local or the global kinematics. The data type depends on which part of the kinematic property is referenced

Edytowane przez streaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra, to następne: dlaczego gdy wpiszę jakąś nową wartość (np. w emit from surface) to muszę od nowa puszczać timeline, żeby zobaczyć efekt ? W wszystkich video, które oglądałem wpisywali nowe wartości i puf... od razu uaktualniony viewport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak mało mamy userów XSI, że tak tutaj cicho ? ;)

Moje pytanie - czy jest jakiś wygodny sposób, żeby wyświetlić liczbę wyemitowanych particli ? Zrobiłem sobie takie coś, ale chciałbym coś bardziej eleganckiego...

particleidvx2.jpg

 

Swoja droga nieco to dziwne :)

Logika ICE'a opiera się na zasadzie weź punkt -> zmodyfikuj -> ustal na nowo (nie dotyczy particli) stąd brak możliwości ustawiania globalnej pozycji obiektu, czy tworzenia geometrii. Jak na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarodzieju - zapomniałeś o mnie ;) ?

A tutaj taka ciekawostka jaką dziś wyczytałem:

Additionally, there is a hidden feature that allows ICE to write to kinematics. (At the moment you can only read them.) You've got to adjust an environment variable to get to it, thus opening yourself up to the possible instabilities caused by an unsupported feature.

Jak tylko znajdę sposób jak tego dokonać - dopiszę w tym poście.

 

Aha, cały artykuł tutaj: http://vfxworld.com/?atype=articles&id=3753

 

...:::EDIT:::...

No i znalazłem - można użyć SetData do ustalania pozycji, ale nie ma dodatkowych compoundów pokazanych w ICE Unleashed, cała zabawa sprowadza się do tego, że edutujemy setenv.bat (najprościej przez UserTools) i dopisujemy linijkę:

 

set XSI_UNSUPPORTED_ICE_KINEMATICS=1

i działa. A stąd już wylko kilka minut do zbudowanie sobie np. banalnego a użytecznego compounda Limit Transform

setdatarz1.jpg

 

Więcej tutaj: http://community.softimage.com/showthread.php?t=1964

Edytowane przez streaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na SI|NET - napisze i tutaj :)

Otóż mam sobie symulacje (RB), którą rozrzuciłem sobie po scenie obiekty (przez Instance Shape) i teraz chcę z tego zrobić zwykłego polymesha - żeby móc wygodnie przesuwać, obracać i usuwać niektóre kopie, dodać subdiva, może paru kopiom poprzesuwać vertexy itd. Jak to zrobić ?

Próbowałem freezować - ale wtedy ciagle obiekt pozostaje pointcloudem, próbowałem plotować, ale to nie to, próbowałem eksportować do .obj, ale eksporter pluje, że nie ma nic do wyeksportowania... no i tutaj pomysły mi się skończyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności