Skocz do zawartości

ktory laps?


kamilsien

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru dwa lapsy. Glownie beda sluzyc do netu i raz na jakis czas obrobka grafiki. Dodatkowo filmy i muza.

 

ASUS F5SL-AP014C

F5SL-AP014C T2370 1,73/2GB/160GB/DVDRW/

ATI3470 256/15,4"/VCAM/VHP

Bluetooth, USBx4, Czytnik 7w1, waga 2,65

kg,

 

DELL INSPIRON 1720 PL BLACK

INSPIRON 1720 PL BLACK

C T2390 / 8600GT 256MB / 120GB / 2G

17"WXGA/DVDRW/WEBCAM 2MPix/WIFI/VHP

 

Chodzi mi glownie o niezawodnosc i wydajnosc. Osobiscie obstaje przy Dellu, ale wiele dobrego slyszalamo ASUSie, troche mniej dobrego o kartach ATI.

Wiec jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czyli jednak dell, to dobrze :) mam okazje, nowka za 2100 :>. Szkoda tylko, ze srebny, nie lubie srebnych sprzetow.

 

mirach, a jak z matryca? duza jest roznica miedzy tym, co widzimy na ekranie, a wydrukiem? w miare mozliwosci nie chce kupowac drugiego monitora, ewentualnie uzywac monitora Jedynego.

 

wyprowadzam sie wlasnie na wlasne smieci, az do Krakowa i potrzebuje czegos co zastapi mi stacje (wiem, ze to nie mozliwe, ale zeby dawalo po prostu rade) i zajmowalo malo miejsca w naszej mikrej kawalerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach, a jak z matryca? duza jest roznica miedzy tym co widzimy na ekranie, a wydrukiem? w miare mozliwosci nie chce kupowac drugiego monitora, ewentualnie uzywac monitora Jedynego.

 

nie mialem okazji drukowac niczego zrobionego na tym lapku. Mam porownanie z monitorem Della 2408. Moge powiedziec ze ten lapek ma ciut inna gamme, kolorki troche przygaszone wychodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, i tu znowu ci nie pomoge :)

Kupilem tego lapka jako stacjonarke ktora w razie potrzeby moge wpakowac do plecaka, wiec przez 95% czasu zyje na zasilaczu.

Tak zeby nie bylo ze nic nie pomagam. Zanim kupilem przeczytalem to:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-1720.4347.0.html

chyba dokladniejszej recenzji tego lapka nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, dzieki, musze zobaczyc jaka bede miec baterie, ale to dopiero jutro, gdzyz dopieor jutro laps przyjedzie do nas do sklepu. nie powiem - opcja kuszaca, zwlaszcza ze te kwote.

 

a co do modelu 1720, zauwazylam juz ze wszystkie 1720 roznia sie cena, a co za tym idzie - bebechami. moj ma niektore czesci inne niz ten w linku. zobaczymy co z tego bedzie, byleby mial klawiature qwerty, reszta mnie zadawala.

 

wielkie dzieki za pomoc. jestem juz zdecydowana :). stacja zostaje w gdansku, a laps pojedzie do krakowa ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, nie powienienes mi pokazywac tego linka! wlazlam glebiej, skierowalo mnie do konfiguratorow i powstalo cos takiego:

 

Studio 15 - 15.4"

 

  • Składniki
  • Intel Core 2 Duo T5750 (2.0GHz/2MB/667MHz)
  • 3GB DDR2 667MHz
  • 15.4" WXGA TrueLife (1280x800)
  • ATI Mobility Radeon HD 3450 256MB
  • 120GB 7200 rpm
  • 8 x DVD+/-RW Dual Layer LightScribe
  • Dell Wireless 1397 802.11g
  • Jet Black
  • Akcesoria
  • 56WHr 6-cell
  • Oprogramowanie
  • Windows Vista Home Basic EN
  • Serwis
  • 1 rok

 

i teraz mam dylemat xD. A seria studio... jest zdecydowanie ladniejsza. I jakkolwiek idiotycznie to nie brzmi, dla mnie to dosc istotny argument :P. Plus lepszy procek i RAM. To pytanie nr 2, kto mial stycznosc z ta karta w przypadku grafiki?

Czytalam, ze osiagi ma generalnie gorsze o GF 8600 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich uwag:

matryca dosc mala, na 15 calowce bardzo przyjemnie sie na 1650x iles tam pracuje, 1280x800 jest naprawde ciasna do grafiki.

Vista home BASIC? O,O

Co do grafy, nie mam pojecia.

A seria studio naprawde fajnie wyglada, zwlaszcza fioletowa obudowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze malutko, uzywam czasem 15 Jedynego. Z drugiej storny, je mniej pradu i jest bardziej mobilna. Placak foto z na 17" znalezc ciezko i sa drogie... ba wieksze niz ja czasem.

Visty i tak sie pozbede. Poza tym, poki co mam ten sam na swojej stacji, szczerze? Nie jestem zboczencem systemowym. U mnie vista dziala stabilniej niz XP, ktorego musialam reinstalowac srednio co 6 miesiacy. Tak wiec, system nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, na tym bym akurat nie oszczedzal. RAM mozna dokupic, dyski wymienic, zmiana matrycy to juz wieksza zabawa. A kupowanie lapka do grafiki zeby sie pozniej dusic na takiej malej przestzeci roboczej... hmmm... no nic zrob sobie ta 4h burze mozgow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze malutko, czasem uzywam 15 Jedynego. Dlatego chce miec tez drugi monitor. Dla komfortu pracy.

 

Zeby bylo zabawniej, bylam, macalam i wiem juz na czym oszczedzili. Wlasnie na matrycy. Ma dziwne paski i wyblakle kolory. Tak czy siak, musze czekac do poniedzialku z tym lapsem. Wtedy dojda te z qwerta.

 

Kurde, czuje sie jak w butiku, a tego nie cierpie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

na dobra sprawe 17 z 1440x900 TEZ jest za mala do grafy ;)

 

nadal za mało? to jaka podziałka jest "wygodna" na 15' a jaka na 17'? I nie odpisywać od razu "jak największa" :D

 

właśnie przymierzam się do zakupu laptopa pod 3D Max'a, AutoCad'a i photoshopa - przeznaczenie: za rok wybieram się na architekture = modeling + delikatny rendering w vray'u; filmy; gry; internet.

 

na oku miałem HP dv7 1080ew (Core 2 Duo T9400, 4GB Ramu, 17" 1440x900, GeForce 9600M GT, dysk 2x 250 GB, Vista Home Premium), wychodzi na dzien dzisiejszy 4,6k 4,8k zł

warto? odstrasza mnie troche podwojny dysk, w dodadku wmontowany jest naped Blu ray ktory pewnie kosztuje połowe wartosci lapka. Macie jakies inne, podobne rozwiązanie? moze tansze ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz tyle w tym watku pisalem, to i popisze dalej.

 

Mialem okazje pracowac w Maxie na 15 calowce i 17. Na 15 uwazam za wygodna 1680x1050, na 17... hmm... mam w tym momencie jakies 1900x1200, przyznam ze w maxie i tak malo miejsca (przywyklem do 2 monitorow w pracy :) ) ale do czytania itp to nawet ciut za duzo.

2 dyskow bym sie nie bal, mam w swoim lapku tak, dziala. Nawet bezpieczniej, jak 1 padnie, to wciaz masz drugi (a moze sie uda i nie padnie ten z waznymi danymi :D ), no i upgradowac latwiej.

Blueraya bym sie bal, ze wzgledu na cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o dwa dyski to moja obawa dotyczy raczej zużywania energii akumulatora a z drugiej strony, po co komu 0.5TB w laptopie...

 

co do blu ray'a to kwestia kasy, wolał bym nie wydawać na laptopa więcej niż 4000zł...

jakis kompromis? może DELL ma cos ciekawego z prockiem C2D T8300 i minimum 3GB ramu? oczywiscie w gre wchodzi karta>=GF8600

 

edit:

DELL jednak odpada?

-> http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33203,4683986.html

Edytowane przez Raiden8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności