Skocz do zawartości

Lightwave 9.5


deel77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja w tym ostatnim update nie mogę znaleźć w modelerze narzędzia unwrap - ale może za słabo szukam ?

 

az

 

nie no to jakiś żart w poprzednich update był unwrap który świetnie działał a teraz go nie ma i już nawet nie wspominają o niem w tym PDF What`s New Guide

 

KOSZMAR

Edytowane przez artzgodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniło się. Ogólnie na gorsze. To znaczy niby się tłumaczą że czasy są te same ale jakość się polepszyła więc w ogólnym sensie się przyspieszyło bo można renderować na niższych ustawieniach.

 

@artzgodka - gdzie był unwrap w poprzedniej wersji? coś ci się pomyliło chyba że masz na myśli betę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W becie tez nie bylo:) Moze sobie plug zewnetrzny dolorzyles i zapomniales o tym?;)

Co do szybkosci. U mnie jest zdecydowanie lepiej. Z tym ze jesli ustawicie wszysko w GI tak samo jak w poprzednich wersjach tej roznicy predkosci nie zobaczycie. Natomiast nowe opcje powoduja gigantyczne przyspieszenie. Wedlug mnie najlepsze x.5 od czasow 6.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz bledy z FiberFx?Probowales reportowac do Newtek'a?

Ja jak do tej pory mam problemy tylko z modelerem ale to wynik visty ultimate i sterownikow graficznych raczej niz aplikacji....

 

Ale nia martwmy sie na zapas 9.51 pewnie juz za horyzontem a 10.0 juz za jakies 3 lata....:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raportowalem, zreszta o ile wiem to nie ja jeden. A bledow jest multum. Glownie zwiazanych z nodami i edycja guideow.

 

Jesli idzie o lw 10, to jak juz ktos na forum Newteka obliczyl: miedzy 9 a 9.5 minelo 26 miechow wiec pewnie masz racje co do tych trzech lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J|L pytałeś o testy.

 

Jest dobrze. Jeśli chodzi o moje potrzeby (viz) to na razie zauważyłem przyspieszony render o jakieś 20% (FG, Interpolated), a pewnie można jeszcze bardziej bo jeszcze się zbytnio w to nie zagłębiałem (nie testowałem bety i teraz jestem trochę w tyle). Super, że dodali możliwość przydzielania innych opcji radiosity niż globalne poszczególnym obiektom (Object Properties, zakładka GlobalIllumination) - przyda się żeby przyspieszyć render roślin itd, albo niektóre obiekty "polepszyć" wizualnie :). No i nowe światła, IES'y do wnętrz - chcociaż dpont zrobił już chyba rok temu takiego plugina to i tak dobrze jest mieć to wbudowane bez żadnych kombinacji. Na razie tyle na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie byl, nawet niezauwazylem:) Pewnie dlatego bo uzywam tych plugow lub modo do tego.

http://homepage2.nifty.com/nif-hp/index2_english.htm

 

 

no kurcze nie znałem tego pluga (UV Mapping (Unfolding, Unwrapping) Plugin) bardzo fajny jest

 

dzięki- dyskusja się przydała

 

ps. może ktoś ma w zanadrzu jakieś cacuszka i się pochwali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeszcze troche to ich aplikacja bedzie jednym wielkim zbiorem pluginow:]ale mimo to i tak ich lubie nie wiem czemu(pomijam dobry stosunek jakosci do ceny) ale cos ma w sobie ta aplikacja ze jak probowalem 2 razy swoich sil w 3dsmaxie to sobie dalem spokoj,jakos wszsytko latwiej tutaj i lepiej zorganizowane mimo wszystko.

 

P.S

Z poczatku myslalem ze te nowe Ies swiatelka to wlasnie przy pomocy dponta powstaly,ale jak widac jesli chodzi o newtek to oni chyba nie bardzo wola sprawdzone rozwiazania ulepszac tylko tworzyc wlasne i usuwac bledy.

Kolejny przyklad fiberfactory a.k.a fiberfx, mogli dac panu worleyowi troche kasy i zintegrowac i ulepszyc sasquatcha i fprime(i nawet g2) w Lw i bylby git.

Ale znajac firme pewnie za dobrego dealu mu nie dali i dlatego woli sam na tym kaske trzepac.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat sie ciesze z FFX. Wole to od sasquatacha. Raz ze jest w pelni z rendererem zintegrowany, dwa; ma lepsza jakosc, trzy; wieksze mozliwosci edycji. G2 przy nodach tez wyglada jak plug z innej epoki. W sumie jestem z kierunku w jakim Newtek podaza w miare zadowolony:) Render i texturing jest swietny. Zostala im animacja i symulacja do poprawy. Modelera nie licze bo i tak od czasow modo patrzec na niego nie moge:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest?gdzie ?bo ja nie widze nic po zalogowniu,fakt faktem ze widzialem ze beta jeszcze trwala mimo siggraph'u ale myslalem ze zrobia z tego 9.7(no coz "troche bledow bylo w 9.5") i dodadza jakies nowe bajery(np.particle z nodesami,taki nasz Ice(uwielbiam to slowo i marketing XSI):)) i zakoncza tym samym bezplatne update'y.

 

Niewiem czy wiecie ale prawdopodobnie Newtek zajmuje sie kolesiem co zrobil Dynamite,nie wiem czy serio,izakladajac ze developer ów aplikacji do najsensowniejszych nie nalerzy z Newtekiem tez roznie bywa, no ale byloby milo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jest jako Beta 9.5 dopiero przy instalacji ujawnia się 9.5.1

dowalili fajny shader CarPaint :)

 

ps. nie bawiłem się rendererem LW od kąt zakupiłem Kray, ale widzę, że ostro pojechali i naprawdę jest teraz dość szybko. Widziałem jakiś czas temu rendery jakiejś kuchni w LW i były mega szybko renderowane, mi coś tak nie wychodzi szybko czy jest tam jakiś myk do zrobienie? wiecie coś o tym?

 

i jeszcze jedno zauważyłem, że FG jak się używa HDRI lub poly lumi to render jest ładny i b. szybki tylko, coś Specular mi nie wychodzi, zato z Area niestety render się już nico wlecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porownaniu do Was w LW jestem tzw. "swierzynka" ale nic nadrobię :)

Bardzo podoba mi sie rozdzielenie paneli pref. obiektow, light, ilumination itd.

Drugi monitor jest juz niezbedny.

Denerwuje brak historii i duplicat instant w obiektach :(((

Dlaczego w LW tych opcji BRAK, a moze sa, a tylko o tym nie wiem?

Edytowane przez qbaqbaMAX3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, faktycznie tak mozna to zalatwic.

 

Ciekawe z jakiego powodu newtek omija tak elementarne narzedzia :(

Ucze sie LW dopiero od 1,5 roku, a teraz zabralem sie jeszcze za Majke i tworza sie porownania.

 

Potega przyzwyczajenia dalej ciagnie do LW, jego czadowego dwu elementowego interfejsu i genialnej prostoty dzialania, jakosci rendera.

 

Z nadzieja patrze na nastepne aktualizacje.... trala, la

 

Ciekawe czy inni uzytkownicy rownie czesto narzekaja na swoj soft, jak my????????

 

Powinnismy stworzyc flagowy watek bezkrytycznych pochwal w kierunku LW. ;P

Edytowane przez qbaqbaMAX3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo lubię LW, mam wersję 7.5 i przy malutkim porównaniu prędkości mało sobie zębów nie wybiłem o blat biurka.Prosta scenka z radiosity 25min w 7.5 ,w 9.5 38 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amirzool

Witam ja w LW siedzę od Amigi stoi jeszcze u brata bo to maniak ale config Amigi mam niezły A1200 z karta Blizzard 40/25Mhz + PPC 240 MHz!!! +BVision (3d akceleracja) oparta na Permedi 2 128 MB RAM . W LW Na PC siedze Czekam na 10 mają podobno scalić Modeler i Layout. Mam nadzieje że bedzie podobny do Modo tylko żeby się tak nie wieszał jak Modo:) Pozdrawiam Fajnie że jest Ktoś od LW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności