Skocz do zawartości

Zestaw (zmiana) - 3D / gry


serratus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój obecny zestaw to:

 

Procesor: Intel Pentium D 3,4GHz

 

Płyta główna: Asus P5LD2 800 MHz

 

Karta graficzna: PCI-Express GeForce 7600GT 256mb

 

RAM: Kingston 2048 MB

 

---------------------------

 

Na początku jeszcze wspomnę, że chciałbym poprawić mój zestaw w miarę możliwości, ale nie przepłacić :).

 

1)

 

Zastanawiam się : kupić nowy zestaw czy jedynie wymienić niektóre komponenty. Nie wiem co okaże się bardziej opłacalne, ponieważ chciałbym kupić nowy procesor 4 rdzeniowy (to chyba zwiększy szybkość renderingów ?) + pamięć 4 GB albo nawet 8 GB (bo obecnie do swobodnej pracy w sculpterach nie wystarcza mi 2 GB) + dobra karta graficzna.

 

2)

 

Jeśli chodzi o kartę graficzną to myślałem nad:

 

ATI RADEON PCI-Express HD 4850 512MB HDTV&DualDVI Gigabyte

 

Jest ona w miarę tania w porównaniu do kart NVIDII i chyba ma spore możliwości jak na moje oko, ale ja się za bardzo nie znam :/, poza tym nigdy nie miałem karty RADEONA i chciałbym Was spytać czy nie lepiej zainwestować w jakiegoś GeForce'a ?

 

3)

 

Pamięć RAM, zastanawiam się czy mógłbym dokupić do mojego Kingstona dodatkową pamięć np. od Geila (bo teraz chyba są tanie, a Kingstona nie opłaca się kupować, ze względu na wysoką cenę ?) Poza tym nie wiem czy kupić DDR2 czy DDR3 - te drugie są sporo droższe, ale może nie opłaca się kupować DDR2 bo DDR3 mogą niedługo sporo potanieć ?, a mają dużo większe możliwości ?

 

4)

 

Zastanawiam się także nad kompletnie nowym zestawem, ponieważ nie jestem pewien czy nowe komponenty zmieszczą się w moim kompie, czy nie będę zmuszony wymieniać też płyty głównej. Ewentualnie, jeśli wymienianie pojedynczych komponentów się nie opłaca, proszę o propozycje nowego zestawu, bo dla mnie to wciąż czarna magia, a chciałbym tym razem kupić sprzęt, który będzie na czasie w miarę długo i zapewni mi swobodę w 3D oraz w grach (typu GTA IV, Mafia 2).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1 - Kup całkiem nowy zestaw. Twoja płyta główna nie obsłuży Core2Quad, a nawet 4GB pamięci nie wykorzysta całkiem.

 

3 - Nie wiem skąd wieści o wysokiej cenie Kingstonów względem Geil. Są tańsze, a wydajnościowo zapewne porównywalne (szczególnie przy pracy nie odczujesz różnicy). Geile nie są już takie fajne jak kiedyś.

DDR3 jeszcze nie warto kupować. Nie mają większych możliwości (znów, jeśli mówimy o pracy). Tu liczy się ilość, a nie szybkość. Poza tym nie spodziewałbym się, że w najbliższym czasie stanieją na tyle by być konkurencją dla DDR2, które są teraz tanie jak ryż.

 

4 - Poświęć chwilę na przejrzenie tematów w tym dziale. Jest masa gotowych konfiguracji. Wybierz tylko tę najbliższą cenowo twemu planowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

A jak oceniacie tą kartę ?:

 

ATI RADEON PCI-Express HD 4850 512MB HDTV&DualDVI Gigabyte

 

Sprawa jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ RADEON kosztuje 439 zl, a równoległa karta NVIDII już 780 zł, nie mam pojęcia od czego to zależy, mimo, że posiadają takie same możliwości. Jednym słowem POMOCY ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownolegla 780 zl ? Co takiego wybrales i na czym sie opierasz twierdzac ze dopiero za tyle jest rownolegla ? Jesli na 3d marka np to zapomnij o takim porownaniu...

 

Karta ok obecnie dobry stosunek ceny do mozliwosci , ja za radkami nie przepadam po problemach z 3850 podziekowalem , nowe stery bla bla bla i tylko obietnice ktore sobie mozna...

 

dd3 to obecnie nie oplacalne , moze za rok...

 

nowy zestaw skladaj , bylo o tym pare tematow

 

czy geile czy kingstony zadnej roznicy w sumie nie bedzie , bral bym tansze

 

jaki masz zasilacz bo nie podales

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookie - faktycznie może trochę przesadziłem z tym porównaniem, pewnie przez moje małe doświadczenie z doborem sprzętu PC :), jednak jeśli chodzi o tego Radeona 4850 to podobno posiada on : DirectX 10.1 i OpenGL 2.1, Shader Model 4.1, nie wiem czy to się czymś różni od Direct 10, GL 2.0 i SM 4.0 :/ stąd moje porównanie "równoległe" :)

peterr - Dzięki za odp. :)

 

Jeszcze dwa pytania:

 

1) Czy opłaca się kupić kartę graficzną 1 GB ? (przykład)

 

2) Porównanie kart graficznych, która byście wybrali :) ? :

 

- GeForce PCI-Express 8800GT 512MB HDTV&DVI ASUS

- GeForce PCI-Express 8800GTS 512MB HDTV&DualDVI ASUS

 

- GeForce PCI-Express 8800GT 1GB TV&DVI EVGA AKIMBO

 

- ATI RADEON PCI-Express HD 4850 512MB HDTV&DualDVI Gigabyte

 

Tak jak pisałem wcześniej, interesuję mnie karta, która będzie mi dość długo służyć, stąd też to pytanie o 1GB, a z drugiej strony to zastanawiam się czy jest sens, bo może niedługo wyjdą jakieś karty Shader Model 5.0 itd. i nie opłaca się teraz kupować karty 1GB ? :) Nadal jestem zielony :/

 

 

EDIT: Kilka miesięcy temu spalił mi się ten GeForce 7600GT, z tego też względu uważam, że karty NVIDII nie są wcale tak super doskonałe w stosunku do ATI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko poiedzieć...trzeba się liczyć z tym że niedługo za tą cene kupi się 4870 itd itp. ... 8800 jest chyba bardzo prądożerny ,polecam poczytać recenzje np na benchmark.pl

i wybrać coś co ma dobry stosunek cena/jakość..

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie ci sie spalila ? jedna jaskolka wiosny nie czyni , karta jest tyl ze czasem cos sie spali np. , od tego wtedy jest gwarancja

 

wolal bym 8800 gts 512 niz radka , moze i slabsza ale tak jak by bral , 1gb obecnie to moze w jakies grze z bardzo wysoka rozdzialka , z tych co wymieniles lepiej gts 512 niz krojone gt z 1gb

 

ponawiam pytanie jaki masz zasilacz ? domyslalem sie ze jakas lipa , to mogl byc powod spalenia grafy nawet takiej jak 7600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przede wszystkim zainwestuj w zasilacz zebys potem nie jeczal :) Corsair albo tagan troche ponad 300zl, i polecam z odpinanymi kabelkami bo jest ich duuuzo w takich zasilkach.

Zadna grafa dluzej ci nie posluzy, jesli chodzi o rozwoj technologii to nasze portfele za nim nie nadazaja. Bierz radeona, mysle ze nie ma sie co zastanawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności