Skocz do zawartości

And the Oscar goes to...


dirty

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze nie trzeba nikomu przypominac, ze dzisiaj wreczaja Oscary. Moje propozycje (najwazniejsze kategorie):

 

1. Rola meska 1st planowa:

Johnny Depp (Piraci...) lub Bill Murray (Lost in...)

 

2. Rola zenska 1st planowa:

Charlize Theron (Monster)

 

3. Najlepsza rezyseria i najlepszy film:

Peter Jackson lub Sophia Coppola

 

4. Najlepszy scenariusz oryginalny:

Sophia Coppola

 

5. Najlepszy scenariusz adaptowany:

LOTR

 

6. Najlepsze zdjecia:

Miasto Boga

 

7. Najlepszy montaz

Miasto Boga

 

8. Najlepsze: efekty, kostiumy, scenografia i charakteryzacja: LOTR (moze cos wpadnie Samurajowi lub Master and Commander\'owi)

 

9. Najlepsza muza:

trudno powiedziec, Shore juz dostal Oscara za muze do LOTR\'a, moze jeszcze raz? Nie mam pojecia...

 

10. Noi najwazniejsze kategorie ;)

 

a. Najlepszy short:

Boundin\' ew. Gone Nutty

 

b. Najlepszy film animowany:

Finding Nemo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bedzie ciezko :), swoja droga nie spodziewalem sie az 11 Oscarow dla władcy i strasznie szkoda ze Deep nie dostal za Piaratów, bo to byla swietna rola. No ale wiadomo Oscary to troche loteria. Za rok bedzie dopiero ciekawie bez dominacji zadnego duzego filmu :) (ciekawe gdzie sie podzialy oba Matrixy :D)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze Depp nie zgarnal statuetki... imho byl po prostu genialny w piratach

 

LOTR- bylo do przewidzenia....

 

Copolla dostala przynajmniej za scenariusz...

 

noi of coz Miasto Boga...to juz wtopa ze nic nie dostalo...film swietny; no ale to holywood :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykanskie filmy sa pompatyczne, sterowane marketingowo, odmozdzajace, trafiajace w wartosc oczekiwana gustow, a onie jeszcze do tego sami sobie przyznaja za nie nagrody, to wszystko jest smieszne, co sie stalo z kinem? ja pytam

lotr 11 oskarow, zalosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z lotr`em jest dość dziwna. Za kostiumy, scenografię, fx należało się. Nagroda za zdjęcia i montaż... może być (ostatecznie). Ale za najlepszą piosenkę? Najlepszy reżyser?? Najlepszy film???? Może to kwestia gustu. Osobiście film podobał mi się, porządna robota ale nic ponad to.

Tomek : Jest to zbyt daleko idące uogólnienie. Owszem zdarzają się straszne szmiry, jak w każdym kinie, nie tylko amerykańskim. A że jest to ogromny rynek to jest tego więcej ilościowo. Twierdzenie jednak, że wszystkie ich filmy są popatyczne itd to lekka przesada. Po części jest to związane z charakterem tego narodu. Filmy japońskie (azjatyckie) są z kolei ckliwe (mi to akurat nie przeszkadza). Widziałem masę naprawdę bardzo dobrych filmów amerykańskich (heat, fight club, bez przebaczenia), kilka moim zdaniem genialnych (np. 2001 Odyseja kosmiczna).

A to że trafiają w gusta widzów... i co z tego?

Kino nie kończy się na ameryce, każdy lubi odmiany, a tego akurat niestety brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOTR dostal nagrode za \'caloksztalt\' - wypadalo dac - i do przewidzenia bylo ze wlasnie ROTK jako konczacy trylogie nagrody za rezyserie i najlepszy film zgarnie. Poszkodowani sa tutaj i Estwood i Copolla, bardzo szkoda bo to byl dobry filmowy roczek, akademia tego nie przewidziala:). Za to nie rozumiem jak LOTR mogl dostac nagrode za scenariusz. Bo tutaj to i American Splendor i Rzeka tajemnic bija LOTRA na glowe. Szkoda za zdjecia nie trafila do M&C albo Miasta Boga. Piosenka to kategoria pomijalna:) Nagroda za montaz jest ponoc przyznawana hurtem razem z ta za najlepszy film - tez szkoda tutaj Miasto Boga pokazuje pawera. itd. itd. Nie od dzis wiadomo ze w oscarach liczy sie polityka, marketing i wiele wiele czynnikow poza filmowych. Czy to dobrze czy zle, cholera wie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Gdybyśmy patrzyli na Oskary to okazuje się że najlepszymi filmami w historii kina są : Titanic i Władca (pierwszego dotąd nie oglądałem). Oskary rządzą się swoimi prawami i gadanie tu o pompatyczności amerykańskich produkcji (to gadanie jest już równie pompatyczne) nic tu nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności