Skocz do zawartości

jak zrobic bump do tekstury


viz.k

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakis szybki patent na zrobienie tekstury bumpa do podlogi drewnianej, na diffuse mam normalne panele a na bump chce tylko czarno biala kratke lezaca tam gdzie panele sie dziela.

 

Zadne zabiegi w photoshopie nie przynosza takiego efektu jak bym chcial, jedynie przychodzi mi na mysl reczne rysowanie podzialow ale mam spora teksturke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A wlasnie cos mi z tym crazy bumpem nie pasuje - niby do tworzenia bumpow a nigdzie bumpa to nie robi tylko normalke, specular (chyba, ze wlasnie ja jako bumpa mozna wykorzystac)i displace i occulsion... Dlatego chyba mineli sie z dobraniem nazwy dla tego programu. Albo ja nie kminie gdzie to bumpa robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u no tak teraz sprawdziłem i niestety płatny jest :/ Jeśli chodzi o bumpa to ja brałem displace zapisywałem jako jpg w razie potrzeby troche poprawiłem w ps i całkiem nieźle to się sprawdzało :) No ale teraz jak już płatny jest to troche klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam duza teksture z duza iloscia drobnych paneli ulozonych dosc nieregularnie, wiec wszelkie kopiowanie fragmentow itd odpada, trzeba by po prostu rysowac a tego chcialem uniknac

 

próbowałeś z fft?

 

? (free form tool?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności