Skocz do zawartości

Pomocy !


bartoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem młodym grafikiem . Polecili mi ten program bym importował te modele do 3DS MAX . Jednak nie wiem jak to obsługiwać ( ZBrush ) . Proszę o odp . na pytania :

- Jak tworzyć włosy i ubrania dla postaci ?

- Jak zmieniać kolor oczu ?

- Jak renderować projekt ?

- Można tam sterować ruchem postaci ( ręce , nogi ) ?

 

Z góry dziękuje za pomoc . W imieniu moim oraz mojego zespołu . Jeśli opanuje ten program to przyjmą mnie do pracy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wow nie znasz Zbrusha i szukasz, chcesz isc do pracy gdzie on jest uzywany i wymagany ?

Gratuluje "odwagi" :) A co do tych pytan to lepiej zacznij od poczatku, poznajac jego UI i wogole do czego on tak naprawde sluzy bo jak pytasz np o wlosy czy zmiane koloru oczu to widac ze masz naprawde niewielkie pojecie o tym programie. A opanowanie tego programu naprawde nie jest tak latwe.

A co do pomocy to poszukaj video tutkow Klicka i na you tube jest kilka ciekawych

http://www.zbrushcentral.com/zbc/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrazenie udalo ci sie zrobic, o malo sie nie zakrztusilem.

Moze tak chociaz google uzyjesz i poszukasz co to za program? Bo to juz chyba granice lenistwa przekraczasz, sam nawet nie zobaczyles do czego jest program, i chcesz zeby ci wszystko inni wytlumaczyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrazenie udalo ci sie zrobic, o malo sie nie zakrztusilem.

hahahaha dobre dobre i nie tylko Ty ;p

A jak sprawa z maxem ? Wiesz jak chcesz zrobic dobre wrazenie to nawet i max wystarczy do tego :) Nie zawsze tak jest ze im wiecej tym lepiej.

A zabierajac sie za soft nie wiedzac tak naprawde do czego sluzy to troszke przegiecie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o boze... przeczytaj podstawy dotyczace Zbrusha to przynajmniej na kilka pytan sam sobie odpowiesz bo teraz wychodzi na to jak bys nie znal google albo czekal az kazdy ci podsunie wszystko jak na tacy. Troszke wlasnej pracy by sie przydalo a nie lenistwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak ja lubie teksty w stylu jak nie to to podajcie lepszy :/ Nie ma czegos takiego jak najlepszy program ty go masz i wymiatasz. Najpierw trzeba zadac sobie pytanie czego potrzebujesz a pozniej szukasz programu ktory bedzie sie do tego nadawal i pozniej jeszcze dochodzi komfort pracy na danym sofcie. Zeby czlek sie nie przemeczal i nie szukal na googlach to juz zdradze ze zbrush to program do scultpingu czyli inaczej wirtualnego rzezbienia pedzlem 3d. Cos jak photoshop tylko ze w 3d. Program ten nadaje sie swietnie do robienia bardzo szczegolowych modeli. Przewaznie stosuje sie go z innym softem np z 3dsmaxem. W 3dsmaxie robisz sobie baze modelu exportujesz do zbrush'a tam robisz extra detal wypalasz go na displacment badz normal mape pozniej te texturki wykorzystujesz w maxie do wyrenderowania. W zbrushu sie animacji nie robi jak juz to robisz animke w maxie a detal w postaci tekstur wykorzystujesz do tego animowaneg modelu i tyle. Program tez sie swietnie nadaje na potrzeby gier do tworzenie normal map. Dobra tyle tego ogolu na reszte odpowie ci google i wlasne experymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak na niego nie właźcie.

Dam ci dobrą radę. Pomijając kreatywność, pomysły, zapał czy inne tego typu, jeśli masz zamiar zrobić wrażenie za rok, to masz dużo czasu by dobrze opanować ZBrusha jako soft, reszta zależy od ciebie. Tym postem nic nie załatwisz, jak ja zaczynałem z Zbrushem nie śmiałem jęzora wystawić, tylko patrzyłem, oglądałem, oglądałem , czytałem , próbowałem, dłubałem, dopiero po sporym czasie zrobiłem pierwszy "normalny" model. Rok czasu ci wystarczy. Nikt ci nie poda tego na tależu bo prowadzenie takie za rączkę przerośnie każdego, pracuj i szukaj. Program polecam jak najbardziej jest wspaniały mimo niektórych wkurzających bugów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ubrania w zbrushu: polecam modelowac realistycznie pomarszczone.

- wlosy - stylizowane.

- kolor oczu najlepiej zmienic na niebieski.

- projekt najlepiej renderowac ladnie, generalnie dobrze jest tez szybko.

- co do ruchu to niestety tylko mozna sterowac rekami. Nogi maja byc w wersji 3.5 podobno.

 

No, to teraz juz masz robote w kieszeni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levus - ja tam bym za zadne skarby swiata nie wrocil do szkoly. Po wielu latach od jej skonczenia nadal mam koszmary, ze jestem nieprzygotowany a tu egzamin akurat :/

Ze szkola jak z praca - przesiedzisz mase godzin, nastresujesz sie, nawymyslasz, czasem wynudzisz - tylko na koniec nikt ci za to nie zaplaci :D

Zawsze mam wrazenie, ze ci co wspominaja "studenckie czasy" z rozrzewnieniem czyszcza sobie z pamieci wieczny brak kasy, zarwane noce, stres towarzyszacy kazdej sesji, "Kampanie Wrzesniowa" itd itp a zostawiaja tylko Juvenalia i imprezy w akademikach :D.

Praca jest OK - niestety nie da sie w calym procesie szkoly pominac, chyba ze chcemy zap..... z lopata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności