Skocz do zawartości

realistyczne zmarszczki twarzy/skóry


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wymodelowniem realistycznych zmarszczek szczególnie na twarzy modelu w zbrushu - i tu nasuwa mi się pytanie - czy macie może jakieś sprawdzone techniki przy tworzeniu tego typu efektu - chodzi nie tyko o takie małe mikroskopijne zmarszczki , ale również większe jak np. te "schodzace od nosa w dół i na boki po policzkach - oczywiście pędzlem standardowym i pinch można uzyskac efekt podobny, ale jak na razie nie udało mi się realistycznego. Dodatkowo jeżeli znacie jakieś dobra alphy do zmarszczek byłbym bardzo wdzięczny :)

Dziękuję i czekam na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Do zmarszczek bardzo dobra jest pewna modyfikacja standard brusha autorstwa Damiena jakiegoś tam z zbrush central ma on taką fajną alphę:

falloffsharpalpeo4.jpg

i brush mod ustawione na około 30. Ja dodatkowo ustawiam mu stroke na freehand i mouse avg na 8. Dla okolic policzka to po prostu trzeba trochę wyciągnąć te policzki żeby odstawały np clay brushem a to wcięcie można podkreślić tym brushem co wyżej pisałem. Można się też pobawić z gravity co da efekt zwisającej fałdy.

Bardzo dobry do zmarszczek jest też inflat można nim podkreślać nachodzące na siebie lub sąsiadujące fałdki a wcięcia między nimi pozostaną ostre.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności