Skocz do zawartości

3d software na mac os x dla architekta


Gość maciejowit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciejowit

witam..znacie jakis soft jak w temacie ktory wspolgra z archicadem a przy tym utrzymuje poziom naprzyklad mayi i 3dmaxa albo jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość maciejowit

powiedzcie mi w takim razie jaka jest roznica pomiedzy maya a 3d maxem..pochodza przeciez z tej samej firmy..juz prawie przekonany jestem do cinemy ale zastanawiam sie nad maya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tematu ostatnio tez rozmyslam nad kupnem macbooka pro i byłem sie dowiedzieć od gosci z appla jak wyglada sprawa z 3d studio, to ze nie ma wersji 3dsa na maca to kazdy wie ale istnieje mozliwosc emulacji windowsa i odpalenie maxa. Pytanie jak wyglada sprawa wydajnosci takiego rozwiazania jesli ktos ma macbooka pro było by super jak by sie wypowiedział(goscie z macsimum powiedzieli ze jak zainstaluja w swoim salonie windowsa na macu i maxa to zaprosza mnie na prezentacje ale jakos sie nie odzywają). Inna mozliwością odpalenia maxa jest instalacja windowsa na macu (mac'i intelowskie) i praca tak jak na normalnym laptopie pytanie tylko po co kupowac wtedy maca, aby miec fajną designerską obudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki program jak ARCHIFORMA...

jest to wersja Cinema 3d wspolgrajaca idealnie z Archicadem..

 

Nie archiforma tylko maxonform ( tu masz krótki opis http://www.archicad.pl/documents/206.html ), i już chyba wypadł z obiegu bo na stronie graphisoftu działa już tylko jeden link przedstawiający możliwości tego softu.

http://www.graphisoft.com/ftp/marketing/MaxonForm/

Maxonform łączył się dynamicznym linkiem z Archi (automatycznie generował obiekty biblioteczne GDL). Przez co można było stworzyć sobie dowolną formę w maxonie i przerzucać ją do Archi. Niektórzy przekopiowywali pluginki maxona do folderu pluginów pełnej c4d uzyskując w ten sposób takie samo połączenie między pełną cinemką a Archi. Dzięki takiemu rozwiązaniu można było korzystać z wszystkich modułów jakie oferowała cinema.

Prezentacja C4D

http://www.maxon.net/pages/products/editions/architecture/architecture_e.html

Vray dla C4d

http://vrayc4d.com/

http://vrayforc4d.com/

Finalrender pod MacOSx

http://www.finalrender.com/news/read.php?UD=10-7888-35-788&NID=251

Dokumentacja Maxonform

http://www.archicad.pl/documents/60.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coz Rhino na MAC. Kiedy on sie doczeka edycji MAC OS? Przeciez kto jak kto, ale nosorozec jest chyba najblizej stylistyce modelowania CAD , dla architektow jak i dla inzynierow. Potem to juz tylko prosta droga do Katiii...a takei Cinema 4d, Maya czy 3dsmax to zawsze beda programy dla grafikow, animatorow.. a architekci jakby na doczepke :) nie sa brani zbyt powaznie pod uwage przez zespol producentow softu. Patrz Autodesk Viz.. pracowal ktos kiedys powazniej na tym ? jakis export CAD do viza i wspolpraca z pluginami renderujacymi..masakra. ,.. szczegolnie kiedy trzeba cos zrobic na wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy ja pracowałem, pracuje w sumie dalej tylko że na 3ds Design i jakoś większych problemów z importem nie miałem. też za bardzo nie rozumiem o problem z renderami. Praktycznie wszystkie są dostępne i działają normalnie. i kompletnie nie wiem czym Rhino miałoby przewyższać 3dstudio w wizualizacjach...może mi to wytłumaczysz.

 

no dobra. tak przeczytałem jeszcze raz twojego posta i chyba troche mylisz pojęcia. Max nie jest programem do projektowania. to soft do grafiki, do tworzenia wizualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj kiedys wymodelowac jakas powloke, typu Calatrava, ..albo cos w ten desen to zobaczysz w praktyce na czym polega roznica pomiedzy Rhino a 3dstudio. Jak chodzi snap w rhino a jak w 3ds, jak dokladne jest 3ds a jak Rhino. dlaczego 3ds czesto nie ma punkt w punkt a Rhino ma.. to sa drobne troznice ktore sa zauwazalne tylko w profesjonalnym swiecie , a ze taki swiatek jest drobny to malo o tym slychac i widac. Szum wygenerowany dookola 3dstudio genialnie zakluca reszte odglosow :)

Zeby nei bylo watpliwosci..jestem 3ds user od lat i nadal i coraz blizej jestem do rzucenia tego softu , bo jak raz zobaczylem jak pewne skomplikowane zadanie robi sie w rhino a jak w max to zaczynam rozumiec na czym bazuja opinie uzytkownaikow.. wymodelowac domek w kazdym sofcie mozna sprawenie, nie jest to sytuacja w ktorej mozna dyskutowac o zasadnosci wyboru softu do zadania.

W czym modeluje calatrava, czym posluguja sie konstruktorzy takich form ?....

 

3ds to narzedzie do grafiki..ale vizualizacja staje sie grafika na planszy ktora prezentuje koncepcje. Zeby dojsc do koncepcji trzeba zaprojektowac cos, czesto wchodzac w 3d i takie narzedzie jak Rhino moim zdaniem daje wieksze mozliwosci.

Napewno nie myle projektowania z vizualizacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie myle projektowania z vizualizacja....

Rhino to prosty program do modelowania nurbs oparty na filozofii działania acada. Dzięki temu świetnie nadaje się do niezbyt skomplikowanego projektowania.

 

Max ma inne przeznaczenie dlatego ma bardzo ograniczone możliwości operowania wymiarami i większość rzeczy trzeba robic na oko. Maya podobnie choć ma dużo lepszą obsługę nurbs. Chyba nawet lepszą niż rhino. Ale co z tego jesli nadal jest modelowanie na oko.

 

Prawdziwe projektowanie parametryczne oferuje dopiero SolidWorks i Catia której używa Frank Gehry.

 

Czyli ogólnie mylisz softy do projektownaia z tymi do animacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbijamy sie o slowa.. bo mysle ze projektowanie jest na kartce papieru

a wspomaganie projektowania to solidny program 3d na zasadach Acad

 

fakt.. ze nie sprecyzowalem dokladnie co mnie boli..ale tu wlasnie rozchodzi sie o soft

dla grafikow , stricte grafikow, ktorzy i miedzy innymi animują i nie przejmuja sie jesli

cos jest nierowno o centymetr czy dwa..

 

jzu moze nei chodzi mi o hardcorowe modelowanie parametryczne, ale pewien poziom dokladnosci i sposobu dochodzenia do celu, do bryly. Rhino po kilku dniach wydaje mi sie pod tym wzgledem lepszy od poczciwego 3dsmax...i te dodatkowe nakladki, te odmiany..swiadczy o konkretnym ukierunkowaniu programistów.

 

solidworks.. brr.. boje sie tego progamu.. juz sama nazwa brzmi cholernei powaznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że projektowanie jest w... projektancie. Na kartce to sobie można poszukiwać mglistego zarysu wstępnej koncepcji.

Sorry że się czepiam ale strasznie mnie irytuje jak szukając pracowników na stanowisko projektanta kandydaci pytają się czy chodzi o kogoś "do renderów" czy "do rysunków cad".

 

http://community.irhino3d.com/

może kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sans..dawno nie pisalem, dlugo mnei tu nie bylo..a ty nadal tu jestes. Kurde, zmienila Ci sie gadka.To ze u nas kandydaci zadaja takie pytania wynika z sytuacji w polsce. Pamietam jak po studiaoch od razu wyjechalem do Irlandii pln do belfastu i w RMI od razu dostalem zadania czysto projektowe. Tam maja naprawde duzo do roboty, duzo zlecen, duzo do przerobienia. U nas mio szalenie polepszajacej sie sytuacji nadal jest ciezko. Takiemu sredniasowi ciezko jest podlapac temat, a jak juz zlapie to nikomu nie da ..i co ma taki mlodziak robic ? KRESLIC :)

 

Chyba ze cos innego masz na mysli, bo moglem nie zakumac tego twojego czepiania sie

 

co do Rhino i MAC..tak tak, wyczailem to.. w fazie testow :)

cos czuje ze jednak nastepna maszyna do pracy to bedzie mac :)

 

ciauu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Rhino i MAC..tak tak, wyczailem to.. w fazie testow :)

cos czuje ze jednak nastepna maszyna do pracy to bedzie mac :)

ciauu

A może Houdini ? :)

Wprawdzie nie moge "fachowo" ocenic jego przydatności w zadaniach

architektonicznych ale na pewno pod MAC'a jest :)

 

A co do modelowania/projektowania autocadowego

to może Inventor ?

 

pozdrawiam,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności