Skocz do zawartości

[Odsprzedam] komputer Q9450/FoxconnP35A-S/ 8GB OCZ DDR2 800MHz


miras

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z wymianą sprzętu w przeciągu tygodnia, może trochę później, w zależności od terminu dostawy nowego kompa, zamierzam sprzedać swój używany komputer. W zasadzie chciałem go puścić na allegro, ale pomyślałem że ktoś mógłby być z tego forum zainteresowany kupnem kompletu do 3D o przyzwoitych parametrach.

Komputer składałem samodzielnie na początku tego roku, wszystkie części są jeszcze na gwarancji, mam wszystkie niezbędne dokumenty, faktury itd. Cześć komponentów zakupiona została w firmie Znak, część w Komputroniku w Warszawie. Oto co mam na sprzedaż:

 

Procesor Intel Core 2 Quad Q9450 Yorkfield Rev C1 2660MHz stabilnie podkręcony do wartości 3245 MHz, oem czy tam Tray , w każdym razie przyszedł do mnie tylko w foliowym woreczku. Przy wartości 3245 MHz temperatura procka po obciążeniu wszystkich rdzeni w renderingu testu Cinebench to ok 54 -58 stopni. W każdym razie nigdy mi sie nie zwiesił podczas pracy a zdarzało mu się nie raz renderować non stop przez 20 h.

Wynik czasowy w Cinebench 10 64bit na wszystkich rdzeniach w tym momencie w którym to piszę to 1 minuta przy uruchomionym Firefoxie, Thunderbirdzie i rożnych innych badziewiach.

 

Chłodzenie do procesora: Thermalright XP-120 http://pclab.pl/art13337-10.html

+ specjalnie zakupiona oryginalna przejściówka do mocowania na LGA775 + wentylator 120x120 chyba Noiseblocker, nie pamiętam już :)

 

Płyta głowna Foxconn P35A-S v. A01

tutaj wszystko co chcecie wiedzieć o tej płycie:

http://forum.purepc.pl/temat/socket-423-478-775-479/72/foxconn-p35a-p35a-s/241094/

 

2 sztuki pracujące w dual channel 2x2GB OCZ DDR2 PC-800 Platinium CL5 4-4-15 - razem 8GB, wszystkie 4 sloty płyty głównej obsadzone

 

Zasilacz Chieftec chyba 500W, aktywne PCF 1x120mm (muszę jeszcze sprawdzić bo nie pamiętam mocy) + Obudowa Gateway e-series;

nie moje zdjęcia tutaj: http://sfbay.craigslist.org/eby/sys/812651938.html, sporo miejsca, fajny design, kupiona z wyprzedaży z ambasady amerykańskiej :), musiałem wyciąć tylko zaślepkę do gniazd płyty głównej bo pasowała tylko do oryginalnie montowanej płyty głównej.

Bez górnej srebrnej klapki osłaniającej napędy.

 

Bez dysków twardych i karty graficznej, mogę dorzucić napęd DVDRW Liteon w kolorze czarnym :)

 

Komp używany do pracy, intensywnie katowany w renderingach, stabilny.

Zależy mi na tym żeby sprzedać zestaw, bo szkoda mi rozmontowywać komponenty które świetnie ze sobą współpracują, procesor jest podkręcony w biosie, radiator poprawnie zamontowany, pamięci obsadzone, płyta główna zamontowana w obudowie, wszystko działa i prosi się tylko żeby przenieść w całości w inne miejsce.

 

Polecam i sprzedaję z żalem, najchętniej bym go zatrzymał ale muszę sfinansować inny zakup. Ceny jeszcze nie określiłem, ale proszę osoby zainteresowane o kontakt, na pewno się dogadamy - w międzyczasie sprawdzę aktualne cenniki. Najchętniej odbiór osobisty w Warszawie, ewentualnie mogę go wysłać kurierem ale szczerze mówiąc niewiele mam ostatnio czasu i w dodatku nie mam samochodu i prawa jazdy, więc wolałbym uniknąć wożenia go metrem :)

W sumie to idealna okazja by zakupić sprzęt oczko wyżej niż budżet na nowe części pozwala, części są używane od lutego tego roku i na gwarancji.

 

Mogę wystawić fakturę VAT na wszystko poza obudową, radiatorem i dvd, bo nie mam dowodów zakupu na te części i jako firma nie mogę sprzedać.

 

Cena 2000 brutto do lekkiej negocjacji + ewentualne koszty wysyłki.

 

Sprzęt do obejrzenia w Warszawie u mnie w domu.

Edytowane przez miras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie chce się wtrącać, ale jak na ta cenę to trochę za wysoka, aktualnie nowe części można taniej zakupić...

 

Przy czym, co jest dość zaskakujące, ja na swym Q6600, w Cinebench 10 x64 też mam wynik 1 min. :)

Edytowane przez naeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na części ewentualnie też, ale w ostateczności

Co do kupna tańszych części to sam nie wiem czy można kupić, mogę sprawdzić cenniki raz jeszcze , wybrać najtańsze oferty, zsumować itd ale wątpię czy się da złożyć taniej, biorąc pod uwagę jakość coolera i wentylatora itd, chyba tylko używane od rożnych sprzedawców z całej Polski. Tu jest prawie cały złożony komp gotowy do działania, bez czekania, zamawiania i samodzielnego montażu. Ale tak jak mówię cena jest do negocjacji, nie będę się upierał przy czymś co nikomu nie będzie pasować :)

Z najniższych cenników które znalazłem w necie, nie licząc poszczególnych kosztów transportu, dostępności, czasu oczekiwania czy atrakcyjności dla firmy (możliwość wystawienia faktury VAT) wynika iż:

Ilość Opis Cena jedn.SUMA

1 Procesor intel q9450 800 zł 800 zł - prawdopodobnie bez faktury prywatny import

1 Chieftec zasilacz 132 zł 132 zł

1 Foxconn płyta 294 zł 294 zł

2 OCZ 2z2gb platinum 800 236 zł 472 zł

1 Obudowa (jakaś słaba) 100 zł 100 zł

1 DVDRW (używane) 020 zł 020 zł

1 Thermalright Xp-120 138 zł 138 zł

1 Thermalright 775 mocowanie 026 zł 026 zł

1 Noiseblocker 039 zł 039 zł

 

RAZEM: 2021 zł brutto + koszty transportu każdej z tych rzeczy z osobna

lub nawet razem to pewnie ok 50-100zł

 

Napisałem 2000 brutto za wszystko, może być mniej, w zależności od negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej 1 minuty to nie mam pojęcia, jak wyszło tak napisałem, system jest zaśmiecony, w tle hulają różne rzeczy, pewnie po odświeżeniu wszystkiego byłoby mniej, mogę wrzucić inne testy ale reinstalki robić nie będę :)

W sumie to gratuluje procka Q6600 :)

W tym wątku, wprawdzie Cinebench 10 32 bit chyba, ale jednak, wyniki Q6600 są zdecydowanie niższe - 1m 33s : http://nvision.pl/forum/index.php?showtopic=35813

 

Chcę sprzedać zestaw bo nie jest dla mnie wygodne chodzić 8 razy na pocztę i wysyłać paczki, za mało mam czasu, ale propozycje na poszczególne komponenty chętnie rozpatrzę.

Edytowane przez miras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor to znalazłem za ponad 700 zł OEM. Inne ceny by się zgadzały, ale osobiście wziął bym chłodzenie Pentagram 120 AlCu Karakorum, wygrywa wszystkie testy, jest niesamowicie wydajne i kosztuje (najtaniej jak udało mi się znaleźć) 70 zł + przesyłka :) No i co do ramu, to brał bym Patriot Extreme, ale to już moje zdanie. Z resztą sam sobie teraz zestaw złożyłem i jestem zadowolony :) Ewerest - ponad 9000mb w odczycie z ramu

Edytowane przez naeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor to znalazłem za ponad 700 zł OEM. Inne ceny by się zgadzały, ale osobiście wziął bym chłodzenie Pentagram 120 AlCu Karakorum, wygrywa wszystkie testy, jest niesamowicie wydajne i kosztuje (najtaniej jak udało mi się znaleźć) 70 zł + przesyłka :) No i co do ramu, to brał bym Patriot Extreme, ale to już moje zdanie. Z resztą sam sobie teraz zestaw złożyłem i jestem zadowolony :) Ewerest - ponad 9000mb w odczycie z ramu

 

 

on chce sprzedac a nie kupic...

 

te 9000 to co daje niby w porownaniu do 6000 ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności