Skocz do zawartości

Nowy RAM - restart kompa co jakis czas


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dzis dodatkowe 2gb ramu do mojego kompa (dokladnie takie same jak 2 kosci które już mam w środku) czyli OCZ Platinum Rev2 2x 1gb.

 

Wszystko bylo ok, do momentu kiedy komp zrestartował mi się sam w czasie pracy, nie był przegrzany raczej bo nic ciekawego na nim nie robilem, Winamp + 3d studio i Opera włączona wiec raczej nie powinno to mu sprawiac problemów (quad q6600+ Abit Ip-35e, i te właśnie ramy)

 

W sumie jakos sie tym nie przejąłem, ale po jakichś 2 godzinach pracy znowu to samo. Najpierw krótki zwis systemu 1-2 sekundy freez i od razu restart.

 

Do tej pory nigdy mi się to nie zdarzyło. Czyżby nowe ramy były winne? Dla celów testowych zapchałem cały dostępny ram jakąś scenką w 3d studio (32^3 kulek z turbosmoothem x2 ) i nie bylo zadnych problemów.

 

Wie ktoś co moze byc problemem ?

 

Albo moze ktos polecic dobry, sprawdzony program do testowania RAM'u? w sumie mogę te kości oddac chyba jeszcze przez tydzien bez problemów, ale mam kupe roboty wlasnie teraz i wolał bym nie musieć :)

 

konfiguracja kompa:

 

q6600 @ 2400 Mhz

4x 1 gb OCZ Platinum Rev 2 (2x po 2 kości w dualach)

ABIT ip-35e

Windows XP64bit

ten system w konfiguracji z 2gb ramu działał mi bez problemów od października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

spróbuj użć mem testa. domyślnie jest np na live cd np ubuntu. mam nadzieje ze nie pomyliłem nazwy. robi różne testy paięci i daje wynik co nie gra i w jakim bloku. sprawdziłes czy mają zgodne cl? i czy są na tych samych kościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez mozesz mi podeslac tą wersję której uzywales pod windowsem ? bo te ktore znalazlem nie działają (pisze ze nie jest napisana pod ten system operacyjny :/)

 

Z góry dzieki - mail moj [email protected]

 

t0m3k - nie ma szans zeby sie przegrzewal, teraz chodzi juz z 5h non stop, pracuje na nim w maksie, i co chwila renderuje cos - i nie ma problemu. Wolę jednak sprawdzic RAM zeby zonków nie mieć na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no moje chodzą na 1.9 teraz, przestawie na 2.0 i zobaczymy czy będzie stabilniej czy nie (od wczoraj po południu do teraz komp chodzil non stop - render sie liczyl - i nie bylo problemów.

 

Dzieki za sugestię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności