Skocz do zawartości

Karta graficzna


Gość ija

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Mam pewien kłopot dotyczący wyboru karty graficznej pod takie programy jak photoshop, flash ,czy corel .

Grafę pod sprzęt dobrałem ze stajni AMD -dokładniej Radeon HD4850 i tu pojawia się problem ,gdyż pewna osoba zawzięcie odradza kupna tej grafy i proponuje grafę typu PNY Quadro FX 570 ,bo jak twierdzi - tu pozwolę sobie zacytować

"...niestety ta VGA nie bardzo nadaje się do 2d/3d wygładzanie powinno być zdecydowanie sprzętowe, a nie jak to w kartach "cywilnych" softowe."

"dla przykładu format TIFF(CMYK) bezstratny zapis wymaga dobrej VGA inaczej wychodzą artefakty etc, quadro/fireGL zwalnia również z innych niespodzianek np. róznic w obrazie wzgledem edycja a podgląd "

 

Ogólnie dla mnie jest to stekiem bzdur ,gdyż z tego co się orientuję grafy na silnikach Quadro/FireGL są wykorzystywane w profesionalnych programach graficznych typu 3D Studio Max, Cinema 4D, Lightwave 3D ,czy Blender , gdzie silniki tych programów opierają się na ray tracing więc rendering ma tutaj dość istotne znaczenie ,ale czy oby na pewno taka grafa do Photoshopa ??

 

Proszę o odpowiedz i z góry za nie dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nawet w takich programach jak 3ds karty typu firegl czy qadro dają przyspieszenie tylko w trakcie edycji a nie renderingu, gdzie całą moc trzeba czerpać z procesora. Co prawda pojawiają się już silniki renderujące współpracujące z procesorem karty graficznej ale nie jest to zbyt powszechne (jeszcze). A do PS czy flasha to IMHO nie ma co przesadzać. Bardziej ważne jest ogólne dobranie podzespołów względem ich kompatybilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe no akurat Quadro FX 570 nie nadaje sie nawet do programów 3d :P

 

pierwsze słysze żeby karta graficzna miała cokolwiek wspólnego z zapisem plików...a tego o różnicach w obrazie to już kompletnie nie rozumiem, a tak poza tym to Bacry oczywiście dobrze prawi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...niestety ta VGA nie bardzo nadaje się do 2d/3d wygładzanie powinno być zdecydowanie sprzętowe, a nie jak to w kartach "cywilnych" softowe."

 

ale bzdura. Jak juz cos to karty "cywile" maja przyspieszenie sprzetowe, tylko ze optymalizowane pod DirectX'a. Karty typu FireGL czy Quadro sa pod OpenGL.

Co do tych kolorow to sie nie wypowiem, bo pierwszy raz slysze taki wymysl.

 

Corel czy Flash, to nie moja bajka, ale pracuje na PSie na karcie DXiowej i problemow nie ma. Co do aplikacji 3d, to rzeczywisce duzo z nich potrafi wykozystac lepiej moc Quadro/FireGL, ale nie kupuj tego przypadkiem do 3ds Maxa, on jest optymalizowany pod DX'a i tylko zmarnujesz pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus, taka rada, naucz sie formulowac mysli w taki sposob zeby po napisaniu mialy sens. To juz ktorys twoj post w ktorym za cholere nie mozna zrozumiec z czym masz problem. Po drugie podpinasz sie pod watek zupelnie nie zwiazany z twoim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...niestety ta VGA nie bardzo nadaje się do 2d/3d wygładzanie powinno być zdecydowanie sprzętowe, a nie jak to w kartach "cywilnych" softowe."

"dla przykładu format TIFF(CMYK) bezstratny zapis wymaga dobrej VGA inaczej wychodzą artefakty etc, quadro/fireGL zwalnia również z innych niespodzianek np. róznic w obrazie wzgledem edycja a podgląd "

 

Buhahaha... Nie ma to jak po robocie zasiąść i poczytać nieco humorystycznych wypowiedzi :). Znaczy się moja stara Riva TNT to musiała mieć naprawdę niezłą moc skoro mi TIFFy bez straty zapisywała. Powiedz koledze żeby może poszedł doradzać ministrom - Ci może mu uwierzą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha... Nie ma to jak po robocie zasiąść i poczytać nieco humorystycznych wypowiedzi :). Znaczy się moja stara Riva TNT to musiała mieć naprawdę niezłą moc skoro mi TIFFy bez straty zapisywała. Powiedz koledze żeby może poszedł doradzać ministrom - Ci może mu uwierzą ;).

 

RivaTNT to była super karta z RAMDAC 400. Prz niższych częstotliwościach wyświetlany obraz faktycznie był gorszy. Ale to było 10 lat temu kiedy faktycznie były takie niegraficzne ale dodatkowo wspomagające procesor karty pod filtry photoshopa na mac'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności