Skocz do zawartości

Zestaw kom. pod pakied Adobe CS3


Łukasz Misztela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak. Gigaherce procesora i gigabajty pamięci. O ile nie masz tej specjalnej wersji CS3, która podobno wykorzystuje wielowątkowość to wybierz procesor dwurdzeniowy o najwyższej częstotliwości na jaką możesz sobie pozwolić. Może to być np. Intel Core 2 Duo E8500. AMD w tej chwili nie warto kupować. Ilość potrzebnej pamięci zależy od tego co robisz, a informacje jakich udzieliłeś są niestety... mało konkretne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intele takt w takt są wydajniejsze od AMD, w dodatku więcej GHz można z nich wyciągnąć - więc bierz jakiegoś dwu lub czterordzeniowca z wysokim taktowaniem.

Mobo zależy głównie od tego jakie bajery chcesz na niej mieć.

Do tego tak z 8GB ramu i będzie fajnie (osobiście brałbym ddr2 800MHz, ddr3 drogie, a zysk z wyższych taktów w ddr2 jest niewspółmierny (bardzo) do wzrostu ceny).

Grafiki jakiejś mocarnej też nie potrzebujesz, no chyba, że pograć też chcesz.

Podałbyś budżet to moglibyścy ewentualnie coś polecić - a tak to sobie możemy zgadywać...

W wymienionych programach prawie wszystko CHYBA ciągle jest jednowątkowa, multiprocessing to AE i PR widać głównie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu 4 GB Ramcu minimum, ja pracuję na staruszku Pentium DualCore 3GHz, + Vista. :), dużo miejsca na HDD, dyski spięte najlepiej w RAID. Wsio eta. Pakiecik Creative Suite Design Standard CS3. Nie powala ale na spokojnie daje radę :).

Dlatego jak skonfigurujesz sobie coś na mocnej płycie i jakiś Core2Duo + 4GB dość szybkiej pamięci, i wszystko postawisz na dobrym dysku powinno Tobie to wystarczyć.

Dobre konfiguracje możesz sobie podpatrzeć na stronie Dell'a -> linka acz prawdziwy kosmos możesz sobie podpatrzeć tu -> linka wszystko i tak zależy od tego ile kasiory możesz na to przeznaczyć :).

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie:)

Dziękuje za odpowiedź, lecz chodzi mi o optymalne parametry które pociągną pakiet adobe cs3 tak by jak najmniej wydać kasy ale z dobrym efektem:)

oszczędności w firmie :(:( wiec kasa nie moja

 

Panowie czy taka konfiguracja bedzie dobra?czy to będzie na tyle wydajne by pakiecik adobe chasal bez przykreko czekania. a działam na nim grafikę web, trochę TDP i animacja we flashu,

 

IntelCore Quad Q6600

G31M-S2L

4gb ram

 

prywatnie to bym sobie za sponsorował coś kolo 5000zl. bez monitora :)

Edytowane przez Łukasz Misztela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co Tobie Łukaszu Quad :) do szopa w trybie oszczędnościowym

 

Płyta główna Asus P5QC ~450,- max do 16GB ramcu tryb DDR2 DDR3

Procesor IntelC2D E8200 2,66GHz (S775) BOX ~500,- lub ten co pisałeś choć moim zdaniem lepiej zainwestować w szybsze dyski.

Pamięć RAM OCZ Technology 2x 4GB DDR2 800MHz 598.00 lub inna tańsza 2x2GB na początek 800

Dysk twardy IDE/SATA WD VelociRaptor 300 GB WD3000GLFS Serial ATA

(16MB) lub Inne Seagaty lub Samsungi na startowy styknie 2x160GB spięte w Raidzik

Karta Grafy jaka będzie taka będzie :) (512 Ramcu na karcie)

do tego OS, Vista, bo XP ma problemy z obsługą większej ilości RAMU.

a jak i nie to :) to zajdź do pierwszego z brzegu sklepa komputerowego, daj ziomkowi sprzedającemu Info pod co to ma być i niech się robak poci :).

 

Optimum jest zawsze niewspółmierne do tego co masz w kasie ;). Ostatni optymalny wypaśny zestaw jaki teoretycznie konfigurowałem kosztował kole 20000. Więc wszystko zależy od tego ILE możesz wydać.

Nie zawsze NAJ znaczy najlepsze :). a do szopa naprawdę nie trzeba aż tak wiele.

 

 

 

//Pozdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam ze pamietaj o dobrej zasilce , dobrej budzie i dobrze wentylowanej , wzglednie jakiegos wyciszenia na dysk i lepszego coolera na proca , dodatki zabieraja kasy troche ale chyba lepiej pracowac na kompie ktory nie zwiesi sie bo za cieplo albo zasila nie wyrabia no i przy takim ktory nie wyje bo po miesiacu dostanie sie ekhm no ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności