Skocz do zawartości

Laptop...kolejne "zapytanie"


JmTm00

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ludki

 

Wiem ze temat był nie raz (usunę go jezeli bedzie trzeba) i ile mozna odpowiadać na te same pytania ale mam kilkanaście dni tylko na zakup i potrzebuje Waszej porady:

 

Potrzebuję laptopka (max.2500) generalnie do modelowania w chwili gdy buda coś renderuje, domyślam się ze możnaby wybrać pierwszy lepszy z ulotki i byłoby git ale chciałbym mieć jakieś rozeznaniew temacie.

 

-jak to jest z tymi prockami w laptopach...co to za inne oznaczenia? i czy core2duo to rzeczywiście core2duo czy to jakiś "chuyt marketingowy"

 

- kart grafiki połowy nie znam same jakieś "intelx300"

 

- i najbardziej nurtujące mnie pytanie.....co to qrd jest "kadłubek" :D ? Jakaś mozliwość złozenia zestawu czy jak?

 

Pytam zatem użytkowników co mają tą przyjemność pracować na laptopach:

Co wybrać aby spokojnie modelować...no i w przerwie jakiegoś stalkera załączyć ;)

 

fajnie gdyby ktoś z Łodzi mógł dodatkowo polecić jakiś sklep, byłbym wdzieczny

 

Pozdrawiam i sory za ponowny temat ale jestem bardziej zielony niż greenbox w matrixie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kadlubek - baza na ktorej sklada sie lapka i dobiera czesci

 

to sa c2d , az tak w konia robic nie robia

 

intel x300 to integra , w cenie 2500 wiekszosc bedzie mialo integre ale mozna dorwac juz cos z 8600/9600

 

szukaj po allegro jesli bez gwary z importu z us , jak bralem to tansze a lepsze byly , jak z gwarancja i cos w lodzi to nie pomoge juz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookie, Andy_a- dziękówka panowie

 

Dowiedziałem się ze kadłubki są tańsze, ale zeby nie mogło być tak pięknie (no bo po co :D) to mają swoją wadę: niezbyt dobre wykonanie, dowiedziełem się również ze wykonanie owo właśnie, potrafi skutecznie przeszkadzać w pracy i ogólnym odbiorze (w sensie estetycznym) Domyślam sie ze wszelkie warczenia, nagrzewania i ścierania, potrafią nieźle wkurzać a wolałbym nie rzucać laptopem (czego z blaszakiem nie robię bo się broni gabarytami) Jak to jest w końcu? Rozumiem ze to kwestia indywidualna, ale czy warto sie pakować w takie coś? Ma ktoś z Was jakieś bardzo przykre doświadczenia z "kadłubkami" Nie ukrywam ze cena gra role a widze ze kadłubki są maaacz tańsze i w większości mają lepsze wnętrze (lepsze wnętrze....bo... nie wygląd sie liczy tylko wnętrze, lol)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w praktyce - nie wiem, ale domyślam się że różnice w cenie są spowodowane marką, a raczej jej brakiem. Poza tym sieć serwisów na całym świecie i marketing są kosztowne, bez tego cena spada drastycznie. Sprzęt jest składany przez tych samych producentów którzy składają lapki markowe (Toshiba, HP, Asus etc). Wadą jest na pewno serwis - wysyłasz do sklepu w którym kupiłeś a oni do USA. Z drugiej strony słyszałem że lapki są składane w sklepie który je sprzedaje, ale to chyba dotyczy takich rzeczy jak klawiatura, dysk, ram, napęd. I tu są już różnice w jakości montażu (słyszałem o uginających się klawach). najlepiej pomacać takiego przed zakupem.

 

Powiedz czy modelujesz w ZBrushu (RAM i procek) czy polymodeling (grafika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis to raczej mniejszy problem, bardziej uginające się klawiatury i przede wszystkim kiepskie chłodzenie - może nie aż tak, że stają w płomieniach, ale na kolanach już raczej takiego nie położysz, no i przy długich renderingach przydaje się po prostu dodatkowe chłodzenie.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie - Dziekuję za odpowiedzi, owszem ranedering na laptopku to bez przesady ;) (no chyba ze jakieś dedlajny na wczoraj co raczej nie wchodzi w grę)

 

Gomez -> Bardziej polymodeling, z brusha bałbym sie odpalać na laptopie....ale tylko dlatego ze totalnie nie mam przełozenia (albo bardziej zaufania) na porównanie ze stacjonarnymi pc....sąd moje zapytanie tylko ..... czy jak wezmę powiedzmy: core2duo 2 ghz, 2 gb ram i gf 8600gt....to czy to bedzie dokładnie to samo co mam na stacjonarce (swoja droga ten sam sprzet :/)....a pan w media markt mi dizsiaj powiedział ze technologia "centrino 2" to w pipunie jest bo redukuje wydajnosc kosztem poboru mocy....a ja się czułem jak idiota (w media markcie :D) czyli co? grafa uber alles do polymodelingu?...czyli rozumiem ze GF8600 i w górę ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ty gadaasz z pajacem z MM ? po co tam w ogole idziesz szukajac kompa , rozumiem plyte cdr ale nie kompa...

 

c2d w lapku tez ma opcje redukcji poboru W ale wydajnosc jest ta sama , stawiajac te same procki , jade na c2d 1.66 , 1gb , X1300 od 2 lat , owszem nie robie az taki wizualizacji i modelowania jak wiekszosc tutaj , ale laptop nadal po 2 latach smiga bdb i nie odczuwam braku mocu w czym kolwiek , nawet renderowalem na nim zeby moc modelowac na stacjonarnym i bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bał :) i myślę właśnie nad lapkiem do ZB.

8600GT w lapku dobrej firmy to minimum 3600, myślę że 8600GS wystarczy i tu masz już spory wybór, nawet najnowsze procki T8300 2.4GHz. Chyba że chcesz Compala wtedy pewnie coś się znajdzie z 8600GT.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr/_371,369,513,2296,374_0_0_0_10337_0_0_10229_0_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejze panowie mam zapytanie:

 

Jak to jest z gwarancją? Jezeli kupujemy laptopka za granica? Jako kraj należący do UE to moge jakby co zakupiony sprzet z UK reklamować w Polsce? Ma ktoś z Was z tym jakieś doświadczenia?

 

i kto to u licha jest dortudor ?

 

-btw. Nie lubie takich klimatów ale za głupi jestem chyba coby znaleźć bo szukam i szukam i pupa :( Nie wiecie moze gdzie bedzie taniej kupić kompa: UK czy Niemcy? A najlepiej qrde :( bym....moze....ym...li...linka...jakiegoś :| ??

 

Macz fenks in aduanc!

Edytowane przez JmTm00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez -> fenks diud, aj priszijet dis ;]

 

Panowie, zapytanie co mnie meczy od jakiegos czasu juz:

Doświadczył ktoś z was pernamentnej inwigilacji w laptopka na lotnisku?? wiem ze takie rzeczy moga mieć miejsce, i są raczej wyrywkową procedurą, ale...mieliście kiedyś jakiś wgląd w dane przy odprawie? Jak to wygląda?

 

Pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba troszkę zależy od tego gdzie lecisz. Np leciałem w tym roku do Tunezji i koleś miał przede mną laptopa to tylko musiał położyć na tej taśmie i przejechał przez rentgen i do ręki i 0 problemów. Ale możesz zostać np poproszony o to, żeby włączyć go i pokazać, że działa. I nie może mieć ekranu typu pierwsze uruchomienie bo możesz mieć problemy, tzn. mogą się przyczepić, że nowy i cło dowalą.

 

co do gwary to obowiązuje na terenie całej UE - czyli jak zakupisz np. w UK to możesz bez problemu reklamować w PL. co do procedury serwisowej w razie to powinienieś skontaktować się z przedstawicielstwem producenta laptopa w Polsce aby uzyskać informacje co do sposobu przyjęcia komputera do naprawy.

 

co do cen w UE - w UK jest dość tanio. W Niemczech nie ma czasem aż tak dużej różnicy w porównaniu z PL. http://www.idealo.de to porównywarka cen w niemieckich sklepach. Część sklepów ma również możliwość wysłania do PL. W uk to np. ten sklep http://www.laptopsdirect.co.uk/ z tego co wiem wysyła do PL. I jeszcze większy poradnik http://www.nhl.pl/index.php?showforum=28 der ju ar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji w UE to sie mylisz,zakupilem szwagrowi lapka w UK na amazon.co.uk i sie zrypał,w Polsce,naprawa nie byla free i laptop kosztowal go po naprawie drozej,duzooo drozej,to samo dotyczy sie telewizorow LCD,mialem mały problem,zadzwonilem do serwisu w Polsce i sie okazalo,ze serwis obowiazuje w kraju zakupu TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie rozwiane wątpliwości :*

 

Coby nie zasmiecać nowymi tematami postuje tutaj. Mianowicie:

 

- Jest sobie laptop "asus m51kr" ani w manualu ani na stronie asusa nijak nie ma informacji jak bardzo moge rozbudować procesor do tego modelu (aktualnie athlon64 dualcore 1,9mhz jakoś) Ma ktoś z Was moze doswiadczenie z wymianą procków w laptopkach i jak sprawdzić ile mozna wsadzić na plyte ?(a moze ktoś ma nieszczesliwie ten sam model i juz wie :D) Dzieki z góry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności