Skocz do zawartości

Wiem, że nie lubicie ludzi którzy ciągle pytaja o notebooki, ale...


Gość naarsel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość naarsel

Powiem krótko. Nie wiem za bardzo jakie komputery się do pracy z takim programem jak 3d max, a wiem że bedę musiała na nim pracować. Wlaśnie wybieram sie na studia (ASP) i chcialabym wybrać jakiegoś lapka mam na to około 3000 zł. A nie wiem nawet za bardzo co sie liczy podczas wyboru tego sprzętu. Najważniejszy jest ram i procesor?? Słyszałamm że dysk powinien mieć 7200 rpm ale w notebooku to chyba średnio się da znaleźć. I jakie karty graficzne?? Tlko kilka propozycju jakiśrównorzędnych kart różnych producentów...

 

Bardzo prosze o pomoc!! I zgóry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lubimy lubimy ;) Mam tylko chwilę - do czasu aż mi się kawa zaparzy. Czyli tak, powiem w największym skrócie jaki powinien być ten notebook - za 3 tys zł :) IMHO - odpuść sobie firmowe toshiby i inne hapeki. Wygodnie się pracuje na dużej matrycy - 17 cali do nauki musi wystarczyć. Ramu minimum 1 giga, dysk minimum 150 giga, procesor intelowski - jakieś core duo i do tego grafa nvidii - zintegrowanych układów nie bierz. Za coś ponad 3 tys masz coś takiego > http://noteo.pl/produkt/aristo_vision_i475_17_wxga_p8400_250gb_2gb_gf9600_.php?sID=48466&cID=2

 

Oczywiście nie narzucam sklepu ale w nim już kupowałem i nie zawiodłem się.

 

Pozdrawiam,

Bilay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramu minium 2gb i pojemność dysku zależy od preferencji użytkownika :) fajnymi modelami laptopów do grafiki są compal ifl90, fl90 i inne klony tego typu czyli np. California Access M161S albo M160. do 3d przydaje się też matryca wsxga+. Karty grafiki jakie powinny Cię interesować to gf8600gt/radeon 2600 wzwyż. a kupno 17" rozważ dopiero wtedy, kiedy masz pewność że taki klocek nie będzie Ci przeszkadzać w noszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Też się ostatnio tym interesuję więc powiem ci co wymyśliłem.

Kolega wyżej, polecający Compala, nie poinformował cię o kilku bardzo ważnych rzeczach które mogą mieć istotny wpływ na twoją decyzję. Gdy taki cudowny Compal się zepsuje wysyłają go do USA, fajnie, nie? ;) Nie ma serwisów poza usa dla tego min. cena jest niższa. Poza tym przed zakupem trzeba sprawdzić takie cudo czy jest dobrze zmontowane, klawiatura może się uginac etc. Nie jestem przeciwnikiem Compala tylko podaję fakty.

Ceny notebooków bardzo spadły i teraz można mieć markowego laptopa niewiele drożej niż Compala.

Jestem przekonany że to jest najlepsza oferta w okolicy 3k http://allegro.pl/item430076219_dell_inspiron_1720_2_4ghz_500gb_4096_8600gt_36m_fv.html

Dla czego? Ma niezłą grafikę, 8600GT, na pewno nie będzie ci potrzebna lepsza do 3ds max, musiałabyś wymiatać żeby była za słaba. Bardzo szybki procek jak na laptopy 2,4GHz. Ram 4GB, maksymalna ilość dla większości laptopów, też raczej nie przeżujesz :) Matryca (ekran) 17' (fajna bo duża ale notebook może być ciut za ciężki lub niewygodny w noszeniu z racji rozmiarów, idź do sklepu i weź w łapkę jakikolwiek laptop z takim ekranem) tylko rozdziałka mogłaby byc większa (jest 1440x900) ale za to jest matowa, błyszczące są złe bo odbijają światło gdy masz je za plecami i utrudniają widocznośc oraz męczą wzrok. No i dysk ma aż 500GB. Z tym że dysk zawsze możesz dokupić zewnętrzny więc tym bym się nie sugerował. Jeszcze gwarancja 3 lata, zwykle jest na 2 lata.

 

Gdzie się wybierasz na ASP? Może do Łodzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten dell co Gomez podał to całkiem fajny jest. Po co wysyłać compala do usa? Sprowadza się cześci :) CA też jest compalem po części, ale oni serwis mają w suwałkach - tam je też składają. co do uginania klawy to całkiem powszechne jest w notkach, aczkolwiek jeśli faktycznie za mocno się ugina trzeba na to zwrócić uwagę sprzedawcy. a co do matryc glare to zdania są podzielone :) usiądź w słońcu z matrycą x-black w sony i z lapkiem z matową matrycą. na 100% będziesz zachwalać tą pierwszą. Ale to czy chce się glare to też kwestia gustu - jedni chcą mieć ładne, żywe kolory kosztem refleksów na ekranie a drudzy wolą odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wysyłać compala do usa? Sprowadza się cześci :)

 

Chodzi ci o to że sklep sprowadza części czy że sam sobie sprowadzasz? Bo przecież chodzi o gwarancję, żeby ci naprawili za free a nie żebyś części nowe kupował.

 

usiądź w słońcu z matrycą x-black w sony i z lapkiem z matową matrycą. na 100% będziesz zachwalać tą pierwszą. Ale to czy chce się glare to też kwestia gustu - jedni chcą mieć ładne, żywe kolory kosztem refleksów na ekranie a drudzy wolą odwrotnie :)

 

No nie wiedziałem że w niektórych lapkach są takie matryce. Widziałeś sam czy słyszałeś o tym? Znasz jeszcze jakieś dobre glare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naarsel

tzn. nie tyle sie wybieram co juz jestem (na ASP w Gdańsku), od pazdziernika zaczynam 1szy rok i wiem ze przyda mi sie dobry laptop ( o ile dobrym mozna okreslic laptopa za 3000zl :P ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób odpalasz ceneo, skapiec lub inne podobne stronki wyszukujesz laptop podajesz jaką kwotę możesz max. wydać. zastanawiam się czy nie lepiej zakupić 15" ciut lepsiejszą i nieco tańszą ew. dodatkowo dokupić sobie drugi 17-19" monitorek, jeśli zakładasz zakup laptoka (zakładam mobilność), jeśli nie lepiej zainwestować w stacjonarny.

 

Acz abstrahując od w/w dywagacji i wracając do sedna:

To mi pokazało ceneo -> link

wśród ofert masz zarówno 15 i 17",

 

Powodzenia

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamek: Nie mieszaj dziewczynie w głowie tematem quadro :) - Do zastosowań stricte edukacyjnych wystarczy jej jakikolwiek sprzęt w przedziale cenowym jaki sobie ustaliła. IMHO, powierzchnia robocza to priorytet - a mobilność to już kwestia indywidualna.

 

Co do quadro, wyciągnijcie własne wnioski > polecam ten artykuł > http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=669234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez - tak widziałem tą matrycę na własne oczy. Kolega ma Vaio FZ i nie raz siedzieliśmy w parku i nawet na nie maksymalnym podświetleniu ekran dawał radę (no może nie w super ekstra nasłonecznionym miejscu) a w pełnym słońcu na full jasności również było super. No ale niestety jak się dalej odsunie człowiek pod większym kontem to jednak są refleksy, ale na matrycy matowej też by się wiele nie zobaczyło. a z częściami to chodziło mi o to, że sprzedawca sprawdza lub kupuje u jakiegoś polskiego dystrybutora. Bilay - pozwolisz że nie zgodzę się ze stwierdzeniem "powierzchnia robocza to priorytet - a mobilność to już kwestia indywidualna." Można przecież z powodzeniem połączyć jedno i drugie. Zakładając że 15,4 jest mobilne to możemy w nim mieć przecież mieć matrycę wsxga+ z rozdzileczością 1680/1050 (są oczywiście większe) i powierzchnia robocza będzie większa niż w notku z matrycą 17 z rozdziałką 1440x900 :) to może jeszcze dam linki do konkretnych lapków:

http://www.karen.pl/p/pl/5304/notebook_california_access_m161s_t8100_wsxga+_glare_mps.html

http://www.karen.pl/p/pl/5382/notebook_lenovo_thinkpad_r61.html to również fajny notek i pewnie znajdziesz go gdzieś taniej. Sam mam w domu takiego tylko że z inną grafiką i 1gb ramu i muszę powiedzieć że solidny laptop. Co do wyglądu... da się przyzwyczaić :)

http://www.karen.pl/p/pl/5086/notebook_toshiba_satellite_a200-1s5.html

http://www.ceneo.pl/861145

 

Oj coś długi post wyszedł. Mam nadzieje że będzie wam się chciało czytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam tak z ciekawości, jak poznajesz że te matryce są ciut lepsze? Poza tym rozdziałke mają mniejszą i wszystkie podzespoły gorsze. Co do drugiego monitora to mam wątpliwości. Jak ma kupić szajs na TN to lepiej niech lepszego lapka kupi. Poza tym nie wiem czy jej bedą potrzebne 2 monitory. Wiem że to trendy, jazzy i sexy ale na poczatek na 1 ekran na pewno jej wystarczy, zwłaszcza że na ASP nie idą maniacy komputerowi i raczej nie będzie to jej główne narzędzie pracy.

 

Quadro odradzamy prawie jednogłośnie.

Edytowane przez Gomez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności