Skocz do zawartości

BoXX-ApeXX czy składak?


viater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Chciałbym poprosić was o radę. Otóż za półtora roku będę chciał sprawić sobie stację graficzną z prawdziwego zdarzenia, abym mógł realizować swoje projekty. Jako że nie znam się na sprzęcie zupełnie i tylko czytam co tutaj się ukazuje proszę abyście mi doradzili co pod moje potrzeby dobrać, aby nie przepłacić.

Priorytet softowy to: Lightwave, Zbrush, After Effects, Photoshop, Illustrator, Premiere pro. Współpraca z Intuos Wacom tablet.

 

Chciałbym aby można było pracować na skomlikowanych scenach wielopoligonowych w 3d z wyświetlanymi texturami i światłami w OGL (np jak w Shreku - sceny w zamku) aby odświeżanie było błyskawiczne; aby można było modelować i sculptować bardzo skomplikowane obiekty bez zadyszki i czekania na efekty edycji obiektu; aby efekty rendringu GI były w formatach video czy HD nie wynosiły po 30 min; aby After liczył kompozycję z filtrami prawie w czasie rzeczywistym.

Do tego mógłby być cichy i nie żreć prądu jak smok.

 

Ale wymagania? Będzie do zagospodarowania jakieś 20 - 25 tyś PLN.

 

Planuję stanowisko dwu monitorowe z szerokokimi ekranami.

 

Myślałem żeby zacząć zbierać na jakiś BOXX z render nodem bo piszą że w tych samych pieniądzach lepszej konfiguracji i wydajności nie znajdę. Oni mają sprawdzone i chyba niedostępne normalnie płyty główne, procesory Opteron - ponoć dobre, szybkie i kompatybilne dyski. A może to tylko taki marketingo bełkot i jest duże przepłacanie za znak firmowy. Może lepiej zdać się na "Polak potrafi" i poskładać lepszą konfigurację w tych pieniądzach u jakiegoś ziomka z forum.

Proszę piszcie co chcecie byle konstruktywnie. Co dobrać pod ten soft aby wycisnąć maxa z tego budżetu.

Wiem że napewno pojawi się komentarz "chłopie, za półtora roku będzie wszystko inaczej wyglądało". To nie mały wydatek i chcę zacząć już planować aby nie kupić czegoś co mnie rozczaruje i za dwa lata od zakupu będzie starym powolnym złomem.

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy nie wymazyles sobie ferrari spalajacego litr benzyny na 100 km i do tego nie starzejacego sie.

Moge sie pewnie mylic, az w tak high endowym sprzecie sie nie znam. Ale z tego co wiem to:

- i tak po 2 latach od zakupu, twoj sprzet zacznie tracic myszka. W pracy mamy 3 BOXXy kupione jakies 3 czy 4 lata temu i prawde mowiac nie nadaja sie do niczego teraz, jeden komp kupiony teraz ma wieksza wydajnosc niz tamta trojka.

- wg mnie BOXX jest jednak drogi, pewnie dobry, ale nie jest to jakis cud nie z tego swiata. Sam pracuje na dualquadzie od http://www.xworksinteractive.com/products.asp nie pamietam dokladnie, ale niedawno taki sprzet kosztowal cos troche ponad 2000 funtow. Czy z vatem czy nie, to juz nie wiem, nie ja placilem :)

- Calkiem niedawno, jakies 1 czy 2 numery temu, w 3dworld magazine byl przeglad chyba z 10 stacji high endowych roznych firm. Jak bardzo chesz to moge poszukac w biurze tego wydania i zeskanowac co im tam wyszlo.

- A najlepiej zapytaj wallopa z tego forum :)

 

no i ostatnia mysl, to: naprawde, za 1,5 roku wszystko moze wygladac inaczej. Zwlaszcza sprzet z gornej polki.

 

pozdrawiam

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aby nie kupić czegoś co mnie rozczaruje i za dwa lata od zakupu będzie starym powolnym złomem.

 

Będzie :)

 

Jeśli masz firmę albo jesteś freelancerem i trzepiesz wizki z palcem w *** - nie czytaj dalej, szkoda czasu.

 

Nie wiem czy różnice w wydajniści czy jakości procków serwerowych, kart quadro (to już by ło poruszane wielokrotnie) oraz możliwości wsadzenia 32 czy nawet 259 GB ramu warte są żeby tak za nie przepłacać, dla mnie nie ale ja nie robie wizek i wielogodzinnych renderów etc. Pewnie taki boxx jest skonfigurowany żeby działał jak najlepiej i support odpowiedni jest, dla dużych, bogatych firm to pewnie dobre rozwiązanie, dla średnich nie wiem, a dla cieie? Dla mnie nie. Nie mam takich potrzeb i ty powinieneś odpowiedieć sobie na to pytanie. Czy jest mi to potrzebne?

 

25tys to jak dla mnie upychanie kasy w coś co można mieć za ok 4000. Kolejne 7000 dobry monitor Eizo 21-22' i 600-1000 drugi pomocniczy, z MM. Czy będziesz na grafice zarabiać kasę jeśli kupisz ten komputer? Czy będziesz się jeszcze uczyć? Jeśli to drugie to bez sensu nawet tyle szmalcu ile wymieniłem pchać.

 

Właśnie oglądam z ciekawości Boxxy, za 12000 $ (bez VATu i cła):

 

WS DUAL XEON E5472 3.0GHz, 12MB cache, 1600 MHz FSB (Quad-Core)

16GB FBDIMM DDR2 800 REG ECC (8 - 2GB FBDIMMS)

NVIDIA Quadro FX 4600G 768MB

74GB 10,00rpm SATA

1TB Serial ATA RAID 0 Array (2x 500GB 7,200rpm)

Windows XP Professional x64 Edition

 

A tu zwykła puszka:

 

Intel Core 2 Quad Q9400 2,66 750 zł

GTX 280 1200zł

Kingston 4 x DDR2 4GB 667MHz 1500zł

GigaByte GA-MA790FX-DQ6 400 zł (max 16GB ram)

HDD 74 GB raptor 400 zł

HDD 1TB 400zł

 

4650 zł

 

Dla mnie nawet taki jest za dobry, nie potrzebuje tyle ramu i takiej grafy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde, za 1,5 roku wszystko moze wygladac inaczej. Zwlaszcza sprzet z gornej polki.

 

heheh no dokładnie. za 1,5 roku nikt nie będzie nawet pamiętał o konfiguracjach jakie teraz są dostępne. Więc takie planowanie jest jednak bardzo na wyrost. A to, że po 2 latach od zakupu twój komputer będzie złomem, no dobra może nie do końca złomem, ale maszyną niedorastającą wydajnością nawet mocniejszym komputerom domowym, możesz uznać za pewnik. Po prostu tak jest. Sprzęt sięzdecydowanie za szybko rozwija :P

 

Na tą chwile za pieniądze które masz, czy będziesz miał, dostępne spokojnie poskładasz 2 stacje na Xeonach, każda po 8 rdzeni.

 

Aha i jeszcze jedno takie przemyślenie: sprzęt sygnowany jakąś marką starzeje się tak samo jak komputer bez znaczka na obudowie. Z tą różnicą, że składak relatywnie mniej traci na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch dzięki, widzę że błędne było me myślenie na temat solidnych narzędzi pracy grafika. Chciałbym robić samodzielnie filmy w 3d, tak jak p. Jankajtys z tym że bardziej 3d. Nie żyję z tego, bo gdy było to moją pracą to przestawało być frajdą. Sami wiecie że rzadko zdarzają się naprawdę ciekawe projekty. Jeśli jednak czasem ktoś sypnie groszem bo spodobają mu się efekty mojej pracy to jak każdy, nie obrażę się.

Wnioskuję więc, że lepiej kupić złożyć coś dużo tańszego i mieć potem trochę kasy na odmładzanie kompa.

A co z render nodem? Przydają się takie gadżety i są warte tych pieniędzy? A wogle to które są dobre? I czy wspierają LW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendernode to poprostu komputer, w innym opakowaniu, odchudzony o niepotrzebny sprzet. Wspiera to co na nim postawisz :) Jak zainstalujesz na nim winde i LW to bedzie dzialac. Co do opacalnosci zakupu. Ja bym bral 2 pozadne kompy. Jeden do renderow a drugi do pracy. Czy ten do renderow to bedzie fachowy rendernode czy normalny komp tylko bez monitora i ze slaba grafa, to juz jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci moge powiedziec co jest tam najwazniejsze... wysoki wskaznik cool & trendy :) Ostatnio mialem doczynienia z hiper serverem IBM i stwierdzam ze ma ciekawa obudowe z migajacymi kontrolkami + system chlodzenia ktory robi wrazenie na znajomych bo startuje jak odrzutowiec i nie tylko w serverowni go slychac :) + pare rozwiazan ktore mozna i tak zrobic w normalnym komputerze za ulamek tej kwoty :)

 

Xeony swietnie sie sprawdzaja w srodowisku sieciowym gdzie pracuja silniki baz danych z zalogowanymi wieloma userami itp. w renderach szalu nie robia ( mowa o qudzie w liczbie 1 na plycie ) bo dwa Quady na jednej plycie robia swoje.

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności