Skocz do zawartości

RAID 0 - zmiana plyty glownej, kontroler NV a Intel ??


Johny

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Mam plyte z NF4 (ASUS) i na tym RADI 0, przymierzam sie do zmiany procka ale pociaga to za soba wymiane plyty glownej. Znalazlem kilka ciekawych modeli na chipsecie intela, np:

 

http://www.allegro.pl/item432132204_asus_p5k_pro_ip35_socket_775_3_lata_gwarancji.html

 

I teraz pytanie, czy odpale na tym dyski w konfiguracji ktora mialem dotychczas, czyli RAID 0? Podajac np ta sama wielkosc paczki danych (u mnie to chyba 128k), czy jestem skazany na plyty z pozniejszymi wersjami chipu NF? a nawet gdyby to czy i z tymi modelami nie bedzie problemu. Nie jest mi na reke przenoszenie kilkuset GB danych, reinstalacja windowsa itp itd... :/

 

Jak to ugryzc zeby bylo bezbolesnie? Jesli sie uda, jesli po zmianie plyty dane nie znikna, czy system (Vista) automatycznie sie odpali z nowa plyta, czy jeszcze w dzialajacej konfiguracji z plyta na NF powininem jakos na sile wrzucic/przygotowac sterowniki intela. Dodam ze jesli chodzi o NF4 z tydzien temu po formacie instalator visty bez problemu wykryl macierz, wczesniej na XP byla potrzebna dyskietka :/

 

Z gory dzieki za pomoc

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Na nowym chipsecie i tak będziesz musiał postawić świeży system, więc równie dobrze możesz zrzucić dane na jakiś zewnętrzny dysk ;)

Vista faktycznie widzi macierze, ale później doprasza się o upgrade sterowników. Poza tym na chipsetach intela możesz sobie zrobić macierz 0+1 na dwóch dyskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności