Skocz do zawartości

Problem z VRAY Distributed Rendering


stern

Rekomendowane odpowiedzi

Problem: nie da się zmusić VRAYa do renderingu sieciowego. Postaram się jaknajdokładniej opisać objawy:

 

Dwa komputery:

1. klient: FUNIO,

system: XP Pro PL SP2 32-bit

Autodesk VIZ 2008 NLM

vray_adv_150SP2_max2008_x86 zainstalowany jako "Workstation-Full"

komputer FUNIO jest serwerem licencji zarówno dla VIZa, jak i dla VRAYa (oba serwery licencji działają bez zarzutu)

 

2. renderslave: MALEDIWY,

system:XP Pro PL SP2 32-bit

Autodesk VIZ 2008 NLM

vray_adv_150SP2_max2008_x86 zainstalowany jako "Render Slave"

plik vrayspawner.ini na miejscu

 

Po uruchomieniu VRAYspawner'a na komputerze 2 (MALEDIWY) na chwilę odpala się zminiamlizowane okno 3dsviz'a o tytule "Untitled", w Task Managerze pojawia się proces 3dsviz.exe zajmujący najpierw nawet paręset MB ramu i do 45% czasu procesora.

Tak to trwa przez jakiś czas, okno próbuje się maksymalizować (widać zarys toolbarów), a później na powrót minimalizować.

Czasem po około 30sekundach zminimalizowane okno VIZa znika, a proces 3dsviz.exe zostaje zajmując 30MB pamięci i 0% czasu procesora.

Czasem dzieje się tak dopiero po kilku minutach.

Cały czas, od początku pojawia sie też proces vrayspawner90.exe, zajmujący ok 4MB ramu, i 0% mocy procesora, ma też swoją ikonkę w trayu.

 

Firewalle na obu komputerach wyłączone, antywirusy na próbę też. Komputery w sieci nawzajem się widzą. Na obu komputerach używane konta maja uprawnienia administratorów.

 

Backburner działa we wszystkich konfiguracjach (FUNIO jako host, MALEDIWY jako serwer, odwrotnie też).

Vray liczony na jednej maszynie też działa idealnie.

 

Miał ktoś podobny problem? Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oj stary post ale odpowiem, bo może się komuś później przyda.

 

do odpalenia DRendering na platformie VIZ trzeba trochę pokombinować z plikami spawner.ini i vraydummy60.xml

 

wszystko jest super opisane krok po kroczu pod tym linkiem http://www.vizdepot.com/modules.php?name=Content&file=viewarticle&id=66

 

ale uwaga! dokładnie czytajcie SKĄD i DOKĄD kopiować pliki. ja niedokładnie z pośpiechu przeczytałem i straciłem dodatkowe dwie godziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zdeno za info. Po części podziałał sposób opisany na vizdepot bo u nas w firmie tez robimy na Vizie tyle że 2008. Dzięki temu mogę renderować wykorzystując 2 inne komputery ale niestety tamte nie widzą mnie chociaż siebie nawzajem wykorzystują. U mnie niestety DR spawner po sekundzie wywala się. Próbowaliśmy już instalować vraya na różny sposób, aktualizację do SP3 też i dalej to samo.

Pozostałem już bezsilny a reinstalacja wszystkiego odpada:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności