Skocz do zawartości

składanie komputera


pauka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za pare dni wybieram się po nowy komputer i od wielu godzin studiuje internet w poszukiwaniu w miare najlepszych części tak aby komputer starczył mi na długi czas zarówno do najnowszych geir jak i grafiki, proszę o opinie czy to co wybrałem zaspokoji moje potrzeby, aha mój budżet to +-3000

 

- Intel Core 2 Quad Q9300 (4 x 2,5 GHz) FSB 1333 MHz

- 4GB RAM DDR2 800 Mhz

- ZOTAC GeForce GTX 280 1GB DDR3

nie znam się na płytach głownych ani zasilaczach ale zależy mi aby była to jakas z certyfikatem SLI Ready aby w przysłosci moze dodac jeszcze jedną karte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Powinno raczej trafić do działu zestawy.

Kup więcej i szybszy RAM. Zastanowiłbym się też nad Radeonem 4870 zamiast tego GFa 280 - taniej wyjdzie, a performance podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups.. sorry za zły dział. co do grafiki to wszędzie się naczytałem że jest to najsilniejsza karta obecnie na polskim rynku dlatego ją wybrałem, zależy mi aby starczyło mi na jak najdłużej, poza tym cenowo wcale też juz nie jest taka droga. Wiecej ramu ? hmm myślałem ze 4 giga to już sporo, nie chce zbytnio przekraczać budżetu a póki co te 4 myśle że wystarczą, a mówiąc szybsze tzn jakie najlepiej ? bo wogóle nie znam się na tych predkosciach kosci ani szynach w procesorach, wiem tylko tyle ze im wiecej tym lepiej ale co najlepiej wybrac w kategori cena/jakosc

Edytowane przez pauka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej taktowane - zamiast 800 Mhz weź 1066 Mhz. Z tego co czytałem OCZ są całkiem znośne. Nie wiem do czego będziesz używał kompa, ale jeśli do 3D i częstych renderów to lepiej kupić tańszą grafę, a więcej ramu. Choć nie powiem - grafika z 1GB Ramu też robi swoje. Mimo wszystko polecam przejrzeć testy na sieci - Radek jest połowę tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 1066 vs 800 nic nie da specjalnie , poza benchmarkami.

 

Sli po co, albo teraz 2 albo zapomnij , pozniej w rezultacie sie to nie oplaci i wyjdzie kupic 1 nowsza lepsza poprostu.

 

Ile zostaje reszty kasy i na co ? sama plyta+zasilka czy cos jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o kompie od zera, płyta głowna chyba Asusa i tu tez nie wiem jeszcze jaka, nie chce jakiejs wypasionej tylko taka żeby to po prostu pociągnęła wszystko, zasilacz tak samo, bede się starał oszczedzic na dysku, jakos nie potrzeba mi 300 czy 500 giga, 150-200 wystarczy spokojnie oraz na obudowie. Z tego co orientowałem się w podobnych zestawach na allegro to powinienem się zmieścic w przedziale 2800-3200zł. A komputer ma byc uniwersalny, na pewno chce na nim pograć w najnowsze gry ale do pracy tez bedzie potrzebny tym bardziej że właśnie ide na studia informatyczne, co do grafiki to póki co nie robie ogromych projektów dlatego mysle ze 4 giga ramu starczy, chyba ze roznica cenowa jest naprawde niewielka to pomysle o inwestycji w 8

 

 

aha jeszcze apropo tego radka 4870, przeglądałem testy i ustepuje on GTX 280 i to wcale nie mało, porównywalny jest radek 4870 X2 a tutaj proporcja cenowa juz jest bardzo niewielka a głosy o tym który lepszy bardzo podzielone, do mnie jakos przemawiają bardziej te za produktem nVidi, moze dlatego ze Radeona nigdy nie miałem, może się myle ale chce sie o tym przekonac na wlasnej skorze

Edytowane przez pauka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda np Sharkoon Rebel Eco 9 , albos cos innego tego producenta , ewentualnie Sunbeam , maja tanie budy i dobrze wykonane , funkcjonalne.

 

Plyte nadal bede polecal DFI DKp35 T2RS , tanieje i dobra opcja nadal.

 

Dysk pomysl o 2 malych , jak ci jeden padnie , wirus czy cus kaput , chyba ze zapisujesz dane/projekty/materialy na plytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade, na pewno się przydadzą. Do tego wszystkiego chyba jeszcze trzeba doliczyć robocizne bo jednak sam sie za to nie zabiore chyba, jestem "lekko" zacofany, baaardzo długo nie zmieniałem komputera i moja wiedza stoi jeszcze na AGP i USB 1.1, a szkoda mi wydać kase żeby potem coś spiepszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności