Skocz do zawartości

Smartphone dla piksara - potrzebna pomoc


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

Eloł

Potrzebuje smartphone czy coś podobnego kupić - z czego można zadzwonić, i miało aparat foto (jak najlepszy) a co najważniejsze super rozbudowany organizer, office ale nie koniecznie, czytaczke do PDF, MMS nie potrzebny, blueząb konieczny, wifi też,

Myślę o N95 - macie jakieś doświadczenia ?

Raczej odrzuacam mydelniczkę ze stajni Apple

Ciekawym opini o Samsung Omnia czy coś podobnego

Ma być funkcjonalny i trwały a nie lanserski.

Koszt nieważny (ale bez jaj) firma płaci - sieć Orange

 

Wypadłem z obiegu i nie wiem co jest obecnie na topie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

piksar, brat prowadzi firmę i też jakiś czas temu zdecydował się na smartphon'a. Wziął HP'ka i sobie chwali. Naprawdę ogromne możliwości ma ten sprzecik. Rozbudowany organizer i możliwość synchronizacji z programami pocztowymi. Do tego od groma możliwych modyfikacji przy użyciu odrębnego softu, jak na przykład ustalenie z jakich numerów nie łączyć rozmów w godzinach wieczornych itp. Sam też się tym bawiłem chwile i naprawdę pozytywne wrażenia;)

 

http://sklep.vobis.pl/oferta/telefony_i_smartphone/smartphone_z_gps/863613_hp_ipaq_614_business_navigator.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SE P990 i odradzam, ogólnie jestem zadowolony, ale ile mnie kombinowania kosztowało by tak było. Zakładam że na starcie ma być wszystko cacy, wiec n95 bardzo ok (testowałem) ale Omnia też wydaje się dobra lecz nie miałem z nią styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na obrazku to nie iphone 3g jak by co ;] A ogolnie to dlaczego nie iphone ? Akurat on lyka normalnie bez problemu pdfy, ma 3g, Wi-fi, maile bez kombinowania, internet na duzym ekranie wersja 3g, lokalizator w google map i ciagle udoskonalane softy sa i dodatki, wiec nigdy , dodatkowo jest plaski i poreczny. Polecam wlasnie jego bo jest naprawde dobry, nie patrzmy na to ze ktos zazdrosny powiedzial ze iphone jest zly a sam w rekach go nie mial :)

Polecam bo jest naprawde godny uwagi i stabilny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ipod'a shuffle specjalnie na rower :) jego wielka zaleta jest to... ze nic nie ma, ale akurat na rower mi jest potrzebny tylko play i pause. Brawa dla apple! aha jest jeszcze tryb on/off :)

 

To nie ironia, jestem zadowolony ze swoich rowerowych wycieczek z ipod'em :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego ktory ma model 3310 i nie ma zamiaru go zmieniac pozatym wie ze jest 2008 rok :)

 

Jesli ktos nie jest w stanie w pelni zrozumiec idei wysoce zaawansowanego urzadzenia do mobilnej komunikacji i nie tylko, to moze uzywac wszystkiego i bedzie zadowolony. Wiec nie ma co wchodzic w dyskusje :)

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nigdzie nie twierdzilem ze twierdzisz ;) i moje stanowisko w tej sprawie jest takie ze mozna uzywac wszystkiego i nalezy dobierac fiuczery tak aby je wykorzystac a nie tylko posiadac, bo nie tedy droga... chyba ze chce sie byc cool & trendy wtedy nalezy miec wszystko ile da sie upchac w tym kawalku plastiku/metalu :)

 

Sa tacy dla ktorych iphone ma fundamentalne braki ktore wykluczaja jego uzytkowanie a inni ich nie potrzebuja, generalnie nie widze sensu polemiki ludzi w necie na ten temat. Kazdy nalezy do jednej lub drugiej grupy ktore sie nawzajem wykluczaja.

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auuuuhh nudne te reklamy z porownaniem iphonow do jakis tam smiesznych motywow, jakby nie patrzec iphon jest jednym z najlepszych telefonow bez 2 zdan i takiego wlasnie polecam tobie Pixar.

 

 

niestety bylby ale nie jest , ilosc nie drobek w tych bajerach spora , wystarczy poczekac troche az zaczna go wyprzedawac ci co nabyli bo sie zawiedli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety bylby ale nie jest , ilosc nie drobek w tych bajerach spora , wystarczy poczekac troche az zaczna go wyprzedawac ci co nabyli bo sie zawiedli ;]

 

sa tacy co maja juz go rok i nie zamirzaja sie go wyzbyc :]

ale jestem ciekawy tych niedorobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest 3g bo ma inny summerboard i obudowe :)

A i tak jak napisal poprzednik wiecej konkretow a Ipod szufla nie mozna porownywac z nano czy classic czy nawet innymi playerami mp3 bo to 2 rozne bajki :)

A porownanie tych funkcji to dziwne dlaczego ludzie widza tylko same minusy telefonu ? Czy to nei przez czysta zazdrosc ? ;)

Polecam ten watek do przeczytania bo sporo wyjasnia i nie warto ponownie odkopywac tematow Iphone vs reszta swiata :)

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=44916&page=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie uzywam E71 i zdecydowanie moge go polecic :)

 

idlx7.jpg

 

To ja się dołacze do polecenia tego telefonu.

Bardzo szybki (nie zamula jak poprzednik), aparat robi ladne zdjecia, a z ogranizera bedziesz bardzo zadowolony. No i wbudowany GPS tez fajna sprawa.

 

na PLUS:

+ szybkość

+ organizer i szybki dostęp do niego.

+ synchornizacja z programami pocztowymi

+ bardzo przypadł mi do gustu w tym Symbianie budzik w telefonie, można fajnie go konfigurować. (można ustawić kilka budzików, dodatkowo każdemu z nich zaznaczyć w jakie dni ma dzwonic)

+ wbudowany GPS (zainstalujesz TomToma dodatkowo to już całkiem bajer)

+ szybkie wybieranie numerów z ksiązki adresowej (ni trzeba do niej wchodzic, wystarczy odrazu wpisac nazwe kontaktu z pulpitu)

+ przeląznik dwóch trybów telefonu (możesz ustawic tryb biznesowy pulpitu gdzie bedziesz miał najważniejszy aplikacje z ktorych korzystasz w czasie pracy oraz tryb np multimadialny, gdzie pod reka bedziesz mial np aparat, muzyke i inne duperele)

+ wbudowany słownik pl-ang, ang-pl i inne

+ wypasna aplikacja "szukanie" ktora przeszukuje kazdy zakamarek telefonu w poszukiwaniu konkretnej rzeczy ktora Cie interesuje. Np konkretna tresc SMS, zdjecie, film itp.

+ internet na nim smiga, nawet flashe laduje bez problemu rowniez.

 

Na MINUS:

może to głupio zabrzmi, ale dla mnie ten telefon pozbawiony jest wad.

Jeżeli obawiasz się małych klawiszy - to sie nie obawiaj :p sa na tyle wypukłe, że nie będziesz wciskał omyłkowo kilku na raz.

 

Bawiłęm się Iphone 3g przez 1 dzień i śmiało moge stwierdzić, że jeżeli bardzo zalezy Tobie na tym organizerze i szybkości obsługi (dostępu do wybranych rzeczy) to wybrałbym E71.

 

 

ALE UWAGA !!!

NIE BIERZ TEGO TELEFONU Z SALONU ORANGE TYLKO Z NOKIA POLAND.

Orange wprowadzi Tobie "Orange menu", które usunie funkcjonalność pulpitu z telefonu (nie beda sie prawdopodobnie wyświetlać listy zadań, wpisy kalendarza i inne duperele na pulpicie, tylko bedziesz musial zagladac w kalendarz, żeby cokolwiek sprawdzić. Miałem tak w E61 i nawet aktualizacja softu ze strony Nokia nie pomogła by to cholerstwo usunąć.

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE UWAGA !!!

NIE BIERZ TEGO TELEFONU Z SALONU ORANGE TYLKO Z NOKIA POLAND.

Orange wprowadzi Tobie "Orange menu", które usunie funkcjonalność pulpitu z telefonu (nie beda sie prawdopodobnie wyświetlać listy zadań, wpisy kalendarza i inne duperele na pulpicie, tylko bedziesz musial zagladac w kalendarz, żeby cokolwiek sprawdzić. Miałem tak w E61 i nawet aktualizacja softu ze strony Nokia nie pomogła by to cholerstwo usunąć.

 

No właśnie przez to nie kupie już więcej telefonu bezpośrednio w Orange. Nawet prosty telefon umieją skaszanić tym menu, które się do niczego nie nadaje i jest irytujące. Jeżeli wersja do smartphonów jest taka sama jak do zwykłych telefonów to to jest jakiś absurd w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na takie potrzeby to tylko telefon z Windows mobile. Mam nokie e61 na symbianie i mogę szczerze powiedzieć że jako organizer w porównaniu z Windows mobile jest do dupy.

 

System WM ma to do siebie że jest na maxa konfigurowalny i jeśli chodzi o dostępność produktów typu office, exel, Adobe reader jest ogromna. w dodatku Tomtom jako nawigacja dla polski można używać na terenie największych miast, np. niektóre miasta pow 30 tyś mieszkańców na tomtomie mają tylko jedną drogę, nie mówiąc już o numerach domów, Automapa jest teraz najlepsza ale tylko na WM.

 

HTC Diamond Pro/Touch w to bym celował, ew. ominia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blagam was nie bede wypisywal minusow iphona bo to jest powtarzanie sie , sam myslalc o nim jak na spokojnie przeanalizowalem jego "zalety" , i widzac w koncu wady podziekowalem , nigdy wiecej bajerow , dopoki taki bajer nie bedzie jednak w podstawowej wersji telefonem a nie gadzetem z telefonem , nie kupie i nie polece go

 

moze E51 ktora ma czy E71 ktora chcialbym az takich bajerow nie ma , ale zdecydowanie lepiej spelnia swoja funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem N95 firmowa i IPhone prywatnie. Zdecydowanie IPhone. Mam go od momentu, kiedy wszedl na rynek i tylko raz mnie zawiodl przy update softu mial jakiegos buga, ale apple wypuscilo nowy soft po tygodniu. Poza tym zadnych uwag krytycznych. Nie wysylam mmsow, nie krece wideo, ale i IPhone nie po to jest, od tego mam aparat. IPhone cyka szybkie, ladne fotki (wystarczajace do uchwycenia chwili, jak sie ktos wybiera na sesje zdjeciowa, to polecam cos inengo), email mam skonfigurowany na cztery konta i dziala bez zarzutow, darmowy internet 24h to swietna sprawa, duza przegladarka, wreszcie normalny widok (a nie jak w N95) przegladarki, DUZO szybsza niz w N95 (cokolwiek mowia), mapy zdecydowanie lepsze i szybsze niz w N95, mozliwosc nawigacji z GPSem, organizer pierwsza klasa (mowie tu tez o ogromie dodatkowych aplikacji typu ToDo list, sprawdzanie rozkladu jazdy i czy sa gdzies korki na miescie, newsy i sukcesywnie rozwijajace to wszystko update'y softu.

 

Jak dla mnie wybor najlepszy na rynku poki co.

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wysylam mmsow, nie krece wideo, ale i IPhone nie po to jest" moze dla ciebie , a dla innego to moze bcy podstawa , wiec troche smieszne jest argumentowania ze telefon nie po to jest zeby mms slac , a po co innego miedzy innymi ? ;] , mam nadzieje ze rozumiesz po czesci o co mi chodzi , oceniasz go bardzo subiektywnie patrzac jedynie na swoje wymagania , takie mam wrazenie

 

ps ile bateria trzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sorry w takim razie. Z mojej perspektywy jest to bardzo uzyteczne, IPhone nie zostal stworzony do mmsowania, do tego mamy rozne fikusne modele innych producentow - IPhone to potezne narzedzie multimedialne (ogladanie filmow, muzyka [polecam zmienic sluchawki na jakies dobrej klasy], organizacja oraz Internet),bardzo stabilne i preznie sie rozwijajace. Nie bronie go az tak subiektywnie, bo i rownie subiektywnie moglbym bronic Nokia N95. To po prostu dobre narzedzie do wyzej wymienionych potrzeb. I uwazam, ze nie zostalo stworzone do klikania fotek w rozdzialce X Megapikseli. Apple to jedna z nielicznych film, ktora nie inwestuje w takie cuda (99% uzytkownikow nigdy nie uzyla powyzej 3MP przy druku, 99% uzytkownikow wysyla mailami fotki wazace 5MB kazda, a robili je telefonami itd...) - IPhone robi wystarczajace fotki na codzienny uzytek, pozwala wysylac je mailem od razu itd...zalet jest sporo, a wszyscy nasmiewajacy sie z tego najczesniej nie mieli go nigdy na uzytek, a wszystko co wiedza, to z netu. Nie mowie kupcie go ludzie, ale polecam sprawdzic jesli macie okazje. Subiektywnie uwazam, ze N95 do piet nie dorasta. Bawilem sie tez windowsowkim HTC Touch, ktorego sprawdzalem wszem i wobec - dobra zabawka, acz mam wrodzona awersje do Windowsa...:) Jesli jej nie macie, to sprawdzcie i to.

 

[edit] bateria zalezna jest bardzo od sposobu uzytkowania, kilka dni pojdzie na normalnym uzytkowaniu, jak nagminnie sluchasz muzyki, to wytrzyma tyle ile przecietny IPod (kilkanascie godzin), ale trudno mi tez mowic, bo trzymam go co wieczor na docku muzycznym, gdzie oprocz grania sie laduje...

Edytowane przez VoNd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności