Skocz do zawartości

pytanie od. karty graficznej


heaven

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanko odnosnie karty graficznej. czy pelni ona bardzo wazna role w uzytkowaniu maxa ? czy bardzo wplywa na uzytkowanie ? mam zamiar kupic lapka w przyszlosci do szkoly i przy okazji moc troche pomaksowac sobie. wizki, modele itp.

 

czy 8600 M GT dala by rade zeby dosc dobrze robilo sie w maxie ? niebedzie nic zbulalo itp ? czy musze sie zaopatrzyc w cos lepszego niz 8600 M GT ? nie chce kasy wrzucac duzej w grafike. chce zeby lapek byl dosc mobilny przy baterii 9-cio komorowej.

 

dodam ze notebook teoretycznie ma miec konfiguracje:

intel core 2 duo 2,5 - 2,8

4 gb ram ddr2 800

>160 GB HDD

 

dodam ze niezamierzam ciupac w gierki na laptopie bo niegram juz w gry z rok.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a jak bedzie z komfortem pracy w porownaniu np. z 9600 M GT ? bedzie sie duzo roznilo ? w jakims stopniu praca w maxie jest uzalezniona od grafiki ? bo widze ludzie kupuja radki 4870 do normalnych PC'tow i inne bardziej lub mniej wypasione karty. jak mialem sprawnego kompa to robilem na 7600 gs i mi sie bardzo dobrze robilo ale mowimy o lapku na ktorym bede chcial sobie maxowac. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta jest potrzebna do wyświetlania w vieportach. im więcej poly i bardziej złożona scena tym wolniej chodzi obracanie obiektów, zmiana widoków itp. im lepsza karta tym będzie to chodziło szybciej. ja pracuję na 8600 gt i na 8800 gt i obie są wystarczające do większości scen. Zależy co będziesz robił. Do 2-3 mln poly powinno wystarczyć. Jak masz dużo scen powyżej 2 mln poly i chcesz komfortowo na tym pracować to możesz kupić lepszą grafikę, jak nie to 8600 styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, tak sie złożyło ze pracuję na gf8600 gt....na maxa nic nie narzekam....na zibrusza nieco (ale to jak naprawde przesadzisz z detalem) a gierki wszystkie smigają (assasiny stalkiery dzirsofwarsy...krizysy nawet...fakt ze na pomiedzy medium/high ale te 30 klatek jest luźno) ja tez zamierzam nabyć lapka i z doświadczenia z tą kartą wiem zeby nie celować nizej niż 8600 gt...a jezeli znajdziesz jakieś fajniejsze rozwiązanie to daj znać na gg lub pm :] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności