Skocz do zawartości

Zestaw pod quada - problem ze zuzyciem RAM'u


JohnZi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedl czas na mala morenizacje kompa. Taki wstepny plan:

Procek: Quadzik Q9550

Mobo: Asus P5Q Deluxe

Ram: (A-DATA 4GB DDR2 DUAL 2x2GB 1066Mhz Extreme Edition Vitesta) x2

Grafe juz kupilem jakis czas temuL Geforce 8800GTS tez od Asusa i raczej jej nie bede zmienial.

Nie wiem czy moja starsza zasilka styknie pod ten zestaw: mam Chieftec'a 450. Co o tym myslicie? :)

Pozdrawiam

Edytowane przez JohnZi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myśleć o SLI można z chipsetem nForce, więc JohnZi nie będzie miał tego problemu. U mnie Chieftec 450 ciągnie podkręconego Q6600, 6GB RAM, dwa dyski, GF 7900GS i pełno wentylatorów. GF8800 zżerają dość sporo mocy, ale powinno wystarczyć mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie, mniej wydatkow bedzie:) Chlodzenie juz mam ze swojego core2duo... wtedy kupilem Scythe Ninja albo Mugen, juz nie pamietam. Dzieki panowie, w takim razie dzisiaj zamowie ten zestawik.

Aha jeszce jedno, jaki system polecacie? XP 64, czy Viste 64? :)

Edytowane przez JohnZi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista to największe zło jakie wymyślił człowiek - zastanów się poważnie nad tym wyborem. Moja dziewczyna ma to na laptopie ponad pół roku i mogę z czystym sumieniem napisać, ze ten system jest ładny.. i na tym kończą się jego zalety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam xp64, nie moge uwierzyc, ale ten system rzadzi swiatem, czasem sa problemy ze sterami i trzeba pisac do producentow :) ale generalnie sie oplaca, o viscie nie mowie bo nie widzialem jeszcze na oczy :), ale warto sie zastanowic czy vista nie zjada przypadkiem wiecej zasobow, ktos wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista zjada więcej zasobów, o tym wiedzą wszyscy. I choćby zajmuje dużo więcej i ma tendencję do rozrastania, ja widziałem, nie pracowałem, ale będę na razie omijał, ten system na moje oko jest na razie zbyt dziurawy.

XP ma swoje lata i service packi więc doświadczenie w działaniu też zapewne.

 

Klicek, o jakich problemach ze sterami piszesz? Bo planuję przesiadkę właśnie na 64...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, chyba tu na forum, że vista rezerwuje sobie dużo pamięci żeby inne programy jej nie spowalniały ale zwalnia ram gdy go brakuje. Jak jest w praktyce, nie wiem.

 

arev - no właśnie, po co jest vista? Żebyśmy kupili szybsze kompy. A dx10 jest po to żebyśmy kupili viste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze zwalnianiem RAMu przez system. A z kupowaniem lepszego kompa... coż, każdy system potrzebuje coraz to lepszego sprzętu. Instalując na komputerze WinXP i Win98 oczywistym jest, że 98 będzie chodził szybciej, więc nie rozumiem narzekań na to, że Vista "zżera" zasoby. Tym bardziej ich nie rozumiem gdy wziąć pod uwagę, że maszyny jakie my (graficy) kupujemy to sprzęty o jakich inni ludzie tylko marzą, na których tego rzekomego spowolnienia Visty po prostu nie czuć. V for Vista, baby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arev> vista jest ładna ale.. dziurawa, pyta o wszystko, a większość udogodnień jest do bani. Poza tym (to może nie być akurat wina visty) mój znajomy z pracy ma na swoim kompie visę i ma częste problemy z odpaleniem systemu.

Za to win xp 64 już po instalce ma wszystko,c o trzeba, żeby korzystanie z niego było łatwe, szybki i w miarę wygodne. Jeśli chodzi o stery to owszem, kiedyś miałem z tym problem, ale to było jeszcze w czasach, kiedy 64 bity zaczynały istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User Account Control można wyłączyć, więc system o nic nie pyta. Dziury? Podaj konkretne przykłady:) Udogodnienia do bani? Moim zdaniem jest lepiej, dużo wygodniej korzysta mi się z nowej organizacji eksploratora windows, możliwość zmieniania wielkości miniaturek też wbrew pozorom często się przydaje.

Vista na prawdę nie jest zła. Masa negatywnych opinii powstała tuż po jej premierze - wtedy rzeczywiście był to niedopracowany system. W tej chwili nie można powiedzieć złego słowa o viscie. Przynajmniej ja nie widzę powodów do narzekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed SP1 miałem z Vistą jeden problem - explorer się czasem sypał. Po zainstalowaniu SP1 już tego nie ma, a transfer z urządzeń USB jest odczuwalnie większy. A jeśli chodzi o sterowniki to akurat Vista automatycznie zainstalowała sterowniki do chipsetu, sieci, nawet do Nokii. Jedynie dla macierzy RAID i dźwięku musiałem update'ować.

I tak jak kozioo pyta - jakieś konkretne przykłady tych dziur? Bo zdaje się, że nasłuchałeś się głupot i na tym bazujesz. Udogodnienia też spełniają swoją funkcję, np. łatwe dodawanie łączy w widoku folderów, czy stopniowanie ścieżki dostępu do aktualnego katalogu, tak że jednym kliknięciem możemy się znaleźć w dowolnym folderze "po drodze" do tego, w którym jesteśmy. Polecam przekonać się na własnej skórze, czy taka straszna ta Vista ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety po wpisaniu w googlach vista i dziury wyskakują same stare newsy, więc nie będę wklejał linków, bo od razu podacie mi argument, że to była beta. Czytałem ostatnio gdzieś aktualnego newsa, ale nie mogę go znaleźć :) Jak na coś się natknę, nie omieszkam wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z vistą, że mi się ikonki nie wyświetlają, muszę zmniejszyć ich rozmiar i znowu powiększyć żeby zobaczyć miniaturki przy katalogach z grafiką jest to bardziej niż denerwujące.

I jeszcze dodam, że jak wyłączam UAC to niektóre programy przestają działać :D

Edytowane przez Bacry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście śledziłem postępy Longhorna, w późniejszym czasie Visty, instalowałem różne bety... I powiem wam że kiedyś było lepiej! Starsze wersje Visty, te przed wydaniem kompilacji finałowej (6000) były podobne do XP lecz z bajerami Vistowymi. Przy czym nie zżerały tak wiele ramu.

 

Muszę powiedzieć szczerze, nie ma co instalować tego systemu jak się ma 2gb ramu. Jak się posiada więcej (8?) to już inna bajka. Niedawno pracowałem na Viście, denerwowało mnie to że zainstalowałem wersję Light, bez zbędnych bajerów oraz niepotrzebnych procesów, nawet własnoręcznie wyłączyłem to Vistowe zapełnianie ramu "jak by co"... A i tak vista zabierała gdzieś około 800-900mb. Lecz mimo tego nawet fajnie się na niej pracowało, teraz już po SP1 wszystko działa tak jak powinno.

 

Na koniec dodam, że pracuję na Windowsie XP x64 i stwierdzam że to najlepsze rozwiązanie. System jest po prostu świetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arev nie każdy system potrzebuje coraz lepszego sprzetu. np niektóre dystrybucje linuxa :) trendem jest nawet że nowsza wersja działa szybciej aczkolwiek to juz jest offtop. ja równierz skłaniałbym sie do xp 64 jeśli miałbym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyslal, ze jedno pytanie wywola taka dyskusje:D Teraz to juz sam nie wiem. Wiem, ze xp64 jest bardziej popularny wsrod grafikow wiec chyba bardziej ta opcja mnie zainteresuje. Tak z ciekawosci... rozne wersje visty maja dla nas (grafikow) jakies wieksze znaczenie? :)

Pozdrawiam i dziekuje za wasze opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zailska styka, ja wzialem silnijsza troszke, ale z mysla o sli, wez tylko dobre chlodzenie na proca, bo one cholernie sie grzeja okolo 45-50 bez stresu 60 w stresie na freezerze, a na zwyklym troche wiecej :)

polecam Scythe Mugen + obowiązkowo do tego Scythe retention Kit, jak ząłożyłem mugena bez tych dodatkow nie było widocznej różnicy w porównaniu z boxowym, a z kitem temperatura spadła o 20* xD a dodam że kit kosztuje 30 PLN :D jak coś to mam do odsprzedania bo kumpel zamowił za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

nie chcialem smiecic , wiec podlacze sie przy okazji pytania o chlodzenie. Czy sa jakies zestawy chlodzenia wodnego obslugujace kilka komputerow ? rozumiem ze pompk musialyby byc mocniejsze, dluzsze kable itp. podpowie ktos?

BTW , rallyman - ile chcesz za ta podstawke ? i czy ona moze byc zastosowana do kazdego typu wentylatora procesorowego ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia wodnego na kilka kompów to nie mam pojęcia, za tego kita tak żeby się zwróciło ale napewno nie drożej niż by Ci wyszło z cooling.pl,

 

( Kompatybilność:

 

* Cooler z mocowaniem do koszyka Intel 478 może być zamontowany na:

o Intel LGA 775

o AMD 754,939,940

* Cooler z mocowaniem do koszyka Intel 478, AMD 754,939,940 może być zamontowany na:

o AMD 754,939,940 (dzięki zastosowaniu BackPlate poprawia docisk coolera do procesora, chroni płytę przed wygięciem)

* Cooler z mocowaniem do płyty AMD 754,939,940 może być zamontowany na:

o AMD 754,939,940 (BackPlate poprawia docisk coolera do procesora, chroni płytę przed wygięciem)

 

jak coś to pisz na priva albo gg, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

wookie - mo wiem ze zero mobilnosci - ale kompy stoja i sie ich nie rusza. zdaje sobie sprawe ze mozna kupic iles osobnych zestawow WC , ale sie zastanawiam nad jakas bardziej wydajna aparatura - zeby obslugiwala kilka kompow. Absolutnie nie jest istotna glosnosc - moze buczec i chuczec :D No i oczywiscie moze byc duzych rozmiarow - to nieistotne.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chcesz to skladac ? ;]

 

tzn powiem porownujac uklad na 1 kompa a jeden uklad na 10 to oszczedzi sie na ilosci pompek i w sumie tyle , bo montujac blok na samym cpu to i tak warto chlodnice 2x120 dac , ewentualnie hmm na 2 kompy 3x120 sztuke , za to pompki dobra , juz nie bede rzucal konkretow to do takiego ukladu starcza 1 na 4-5 kompow , 12 i 4000obr i jazda ;] , niebedzie to jakos specjalnie glosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem... Przy renderingu dosc sporej scenki ewidentnie widac, ze komputer zuzywa glownie ram - rzedu 7 giga. Musze dodac, ze taka sutuacja miala miejsce po zmianie swap file'a. Przed tym ta sama scenke renderowala sie blyskawicznie i obciazala glownie procesor( teraz jednynie 10-20%). Komputer praktycznie zamiera, jak otworze material editor i slychac jak rzezbi HDD. Powrot do ustawien domyslnych nic nie pomogl;/ Mam 8giga ramu (A-data 1066)... porosze o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności