Skocz do zawartości

Ultimate player? czy istnieje? :D


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

yoł ludzie szukam playera przez całe moje długie już życie i nie mogę znaleźć więc może zapytam ;)

 

chciałbym mały szybki player do otwierania fimów znacie jakiś fajny?

 

 

 

 

o i btw taki drobiazg chciałbym żeby miał kilka podstwowych funkcji:

 

-był lekki i szybki, nie pakował całego filmu na raz tylko odpalał jak leci, jak np SMPlayer, żeby nie czekać tych 5-6s aż zaskoczy :/

 

- fajnie gdyby miał swoje kodeki jak SMPlayer/ goom ale SMPlayer starsze pliki quicktime odtwarza w jakiś dziwny sposów i głos brzmi jak potwór z zzaświatow :), chyba spowalnia całe video, i innych plikach chyba mov ale chyba i avi się zdażyło odwraca kolory ale nie wszystkie jak invert w PS ale zamienia tylko 2 kanały, na oko ciężko stwierdzić które :D goom to samo z tą zamianą, więc fajnie by było gdyby była jakaś kontrola nad tym jakiem kodekiem odtwarza dany plik itd

 

- żeby miał możliwość odtwarzania napisów ale w foramcie liczbowym/minuty, klatek, i tych cudaków SAMI (tak to się chyba nazywa) ;)

i żeby wyświetlał je nie tylko w konkretych formatach jak avi ale w też w rmvb i mov (inne też mogą być :))

 

- żeby miał podstwowe opcje edycji napisów czyli przeliczanie np z 23 na 25 klatek itd. żeby można było dopasować napisy przez wskazanie w któreym momencie powinna wyswietlić się ta a ta linia textu i najlepeij żeby dało się określić moment w filmie na początku i końcu dla odpowiedniej kwestii a player na tej podstwie już dokładnie i ineteligentnie dostosuje resztę napisów

 

-żeby miał obsługę pilota i łatwy sposób jego konfiguracji z funkcją przechytywania itd. moj pilocik media center dziła całkiem dobrze z gomem nawet bez konfiguracji ale z media Player Classic czy SMPlayerem już nie miałem tyle szczęścia :(

 

- żeby mi nie zdychał jak goom kiedy w Viscie x64 włączy się wygaszacz a właściwie nie wygaszacz bo nie mam żadnych latających swiecidełek na ekranie tylko chyba monitor przechodzi w stan uśpienia czy coś ale jak go wybudzę to to co było w goomie odtwarza się ale bez obrazu tylko sam dźwięk :(

 

- żeby nie "rwał" jak przenoszę go z ekranu 1 na 2 podczas odtwarzania media Player Classic tak robi, czasem się nawet wywali, hmm jak teraz próbowałem go wywalić jakoś nie chciał :) może poprawili to ale nadal rwie ale zauważyłem że przy .mov już nie :) ale avi czy rmvb nadal rwie, gom to samo

 

- i żeby był łatwy w konfuguracji najlepiej przez ładne GUI :)

 

- żeby zmieniane opcje były odzwierciadlane natychmiast a nie po ponownym uruchomieniu playera

 

na razie tyle :)

 

 

 

zna ktoś coś takiego? :)

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mirach wiem, wiem :) ale chyba nie znajdę:/

nie bawi mnie korzystanie z 3 playerów na codzień (SMPlayer, Gom, Media Player Classic) i ALL playera do konvertowania napisów ;)

 

illy dzięki, muszę to sprawdzić ;) łap repa :D XD

 

sanki już testowałem go ze 3 razy i ani razu mi się nie spodobał ale ściągam go raz jeszczę zobacze teraz :) dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gotować też ma umieć ten program, czy nie musi?

Generalnie mplayer (do którego SMPlayer jest jedynie nakładką graficzną) chyba ma te wszsytkie funkcje, ale u mnie także ma czasem problem z plikami w H.cośTam (mov).

Poa tym, co to za lekki player z tymi funkcjami? Albo szukasz czegoś lekkiego, albo z wieloma funkcjami. :p

Pod Windowsa lekki to BestPlayer, a z różnymi narzędziami - SubEdit. Nie wiem jak z odtwarzanymi formatami w nich jest...

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam masę filmów rmvb i VLC media player wywala mi bląd nie może odtwarzać RV40 i nie ma możliwości żebym to sam naprawił :) no i nie łapie części zminianych opcji na bierząco tylko trzeba od nowa go uruchomić np konfiguracja wyświetlania napisów

 

bestplayera testowałem nie pasuje ;) to samo SubEdit PLayer ale ten to mi jeszcze czasem się wywalał, przycinał i wieszał pewnie niekompatybilny z vistą x64 :/

media player Classic parę wersji temu też pod vistą dziwnie działał i przy uruchamianiu filmów przez drag and drop nie przełączał na nowy film tylko leciały 2 lub 3 jednocześnie a obraz migotał przełączając się między nimi :P ale to już poprawione ;)

 

AllPlayer korzystałem i nie lubię ale do przeliczania napisów korzystam z niego :)

QTPlayer to nędza;) ale jak jest zainstalowany w systemie to .mov spoko poleci np w takim media player Classic

 

piotrek po głębszym zastanowieniu hmm... nie, nie musi gotować :P ale sprzątać to by mógł :D

i pisząc lekki player chodziło mi o szybki, (S)MPlayer jest szybki :)

 

czyli wychodzi na to że nie ma Ultimate playera :) hmm tak jak myślałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie polecił jeszcze, a program naprawdę daję radę, a opcji od zatrzęsienia;)

Sam używam i sobie chwalę.

 

KMPlayer --> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2209&KMPlayer+2.9.3.1430

 

Co do kodeków, u siebie mam tylko ffdshow. Minus taki, że nie wiem, czy aby ten program sam z siebie odtwarza .rmvb. U siebie miałem już zainstalowany MediaPlayer wcześniej, więc możliwe, że kodeki były z tego odtwarzacza właśnie.

Mimo wszystko warto sprawdzić KMPlayer'a;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tan KMPlayer to nie jest podobna sytuacja, jak z SMPLayer - tylko nakładka graficzna na mPlayera?

 

Z potężnych playerów jest też xine - http://xinehq.de/index.php/home, ale, z tego co wyczytałem, pod windowsa się dopiero rozwija i nie wiem, czy jest dostępny. Ale do sprzątania musiałbyś jeszcze czegoś inego poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego programu jak ty opisujesz nie ma... ja mam "Subedita + kodeki" "allplayera" i do tego "media player classic" kiedyś jeszcze "bestplayera" :D

 

ps. i każdy długo się uruchamia ;/ szczególnie media player classic zanim pomyśli nad filmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności