Skocz do zawartości

radeon hd4850


Łukasz Burnet

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

 

ktora karta wg Was lepsza geforce9800, geforce gtx280, radeon hd4850 ? czy ktos ma tego radeona albo w ogole radeona, nigdy karty z tej stajni nie mialem jak one sie sprawuja ? nie ma problemow w 3d softach ?

 

w testach ten radeon wypada swietnie i jest polowe tanszy niz taki gtx280

 

dzieki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

HD4850 wyraźnie ustępuje gtx280 (w końcu o połowe tańsza, a przed obniżkami nvidii to nawet 4x tańsza ;) ), HD4870 tylko troche. HD4850 to bardziej na poziomie gtx260. Cenowo na pewno atrakcyjny - ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, świetnie radzi sobie z ciężką geometrią, trochę gorzej z wszelakimi shape'ami itp. Ciągle są pewne problemy z sterownikami, tzn. sporadycznie siatka eksploduje i trzeba robić restart (sterowniki 8.8). Wszystko to na podstawie XSI7

 

Jeszcze co do gier, to np. taki crysis hulał w 1600x1200 na high, problemy rzeczywiście uprzykrzające gre to możesz mieć na niewiekiej ilości dziadowsko napisanych tytułów opatrzony znaczkiem patronackim nvidii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie stawiam system na kompie z hd4870 - jeśli masz czas to mogę w weekend napisać jak wypada na żywo. Rallyman mówił, że rewelka i problemów z nią nie ma, w testach miażdży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuuu rano skladam zamowienie. Testy widzialem wypada niezle, ale obawiam sie problemow, o ktory wspomnial streaker. Mysle ze taka gtx260 napewno mi wystarczy, ktora pewnie w osiagach rozni sie nieznacznie od 280. Liczby w testach daja subiektywne odczucia, gdyz praktycznie te roznice, moga nie byc wyczuwalne albo minimalnie.

Komp bede mial w srode skrobne czy ok. i oczywiscie napisz tez o tej hd4870 jesli mozesz (jak zdazysz to do jutra przed 10 :D) przyda sie komus info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do rallymana - gg ma chyba na forum. Ja mu poleciałem tą kartę, ale zdążył kupić ją wcześniej. Z tego, co mi pisał nie ma z nią żadnych problemów,a osiągi są naprawdę wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Radka sapphire 4850 z 1gb pamięci. Podgląd wg mnie jest na wystarczającym poziomie. Ostatnio robiłem małe osiedle. W scenie było powyżej 4mln trisów plus sporo drzewek proxy. Podgląd miałem rzędu 20kl/s z tym że nie było prawie żadnych tekstur tylko shadery. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nie grzeje się. Wiatrak trochę słychać ale mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki trzeba by jeszcze opatrzyć softem, w jakim były wykonone testy, bo mogą się znacznie różnić. W XSI 4mnl trisów (przyjmijmy, że same quady, czyli 2 mln poly) to jest śmiech, 100fps bez niczego (wireframe) albo 85 shaded. HD4850 512MB

Co do hd4850 to zajrzyjcie jeszcze tutaj: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=52682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi niedawno padl gf 7800gt i musialem wymienic na radka 4870 i jak narazie niezaluje a tutaj kilka testwow radkow jedno jajowych ktore kiedys juz zamieszczalem w newsach hard...

 

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1297&pageID=5020

 

http://www.firingsquad.com/hardware/...gtx+/page3.asp

 

http://pclab.pl/art32994.html

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/tes...on_4800_1.html

 

i test 4870X2

http://www.frazpc.pl/artykuly/612/SAPPHIRE/RADEON/HD/4870X2/RADEON/HD/4870/razy/dwa/i/pol

 

Jak juz chcesz przeznaczyc dzy budzet na grafe to bierz 4870X2.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy znam :) ciekawie mnie tylko ile poly Wam wyciaga i na jakich kartach. Bo w koncu kupilem geforce gtx260 ..... praca w maxie to tak sobie raczej. Jak nie bede zadowolony ciekawe czy mi wymienia ;)

 

generalnie tak sphere + meshsmooth i wysiada przy ok 500 000 faces...... jak niektorzy niby wyciagaja po 2 mln ? ;/

Edytowane przez Łukasz Burnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.5mln to malutko nawet dla 5letnich kart... Więc stawiam na złe skonfigurowanie w maxie, Customize -> Preference Settings -> Viewports -> Display Driver i wybierz DX10 (nie zapomnij o restarcie maxa po zmianach), jeśli nie pomoże to zrób screena co masz ustawione w Configure Driver (poniżej).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś źle ustawiłeś... miałem dziś sposobność używać maxa na komputerze z taką samą kartą jak moja (radek hd4850 512mb) i zrobiłem również taki test, sphera 200segs + turbosmooth na maxie 2008:

1 interations (159k poly): 260fps wireframe

2 interations (636k poly): 130fps wireframe

3 interations (2,54 mln poly): 45fps wireframe 140fps shaded

2 takie kulki (5,1 mln poly): 20fps wireframe 80 shaded

dodam tylko, że nie wiem jak skonfigurowana (ustawienia maxa) była tamta maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

polecam 4870x2 :D wiem bo sam mam i nie narzekam

 

no wlasnie sie zjawil taki sprzecik u mnie - i tutaj mam pytanie : jakiego zasilacza do tego uzywasz ?

Pytam, bo sie okazalo ze w opisach tej karty sa wzmianki, ze konieczny jest conajmniej 600 W - a ja tutaj mam przygotowany 560W . co prawda to fajny chieftec - ale sie boje zeby nie zabraklo.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ok uporalem sie z infekcja. No wiec bez zmian 3dmax2009 dx9 w maxie, 500 000 faces i przycina, o edytowaniu takiej siaty nawet nie wspominam :P, nie wiem czemu. Sprobuje jeszcze na starszej karcie i na innym sofcie tez.

W grach chodzi jak burza :)

 

kannu ile wyciagaja te grafiki ?

 

streaker niezle Ci to chodzi, gry tez spoko i bez problemow ze sterownikami ?

 

Gotham w dx10 dziwnie sie zachowuje viewport i wydaje mi sie ze troche gorzej chodzi niz przy dx9 :D dziwne to

Edytowane przez Łukasz Burnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Lukasz Burnet - niestety nie wiem. cos mi sie krzaczy z instalacja windowsa na tym kompie :(

I to juz drugi dysk testuje i dalej to samo - i to z roznych plyt instalacyjnych.

Problemy z bootmanagerem itp :( straszna kicha :(.

Ale sama karta jest ogromna i podlacza sie do niej 4 wiazki ksbli zasilajacych. I grzeje straaaaaasznie - a to byla jedynie instalacja windy hehehehe.

Swoja droga , czy ktos wiem, czy te dwa procesory graficzne cos daja w 3D ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba Crysisy, Stalker, Wiedźmin - wszystko ładnie śmiga na 1280*1024 albo 1600*1200, jedynie nowy stalker się męczy, ale to na każdym sprzęcie. I był problem z gridem i tu było trzeba poczekawć na nowe sterownik, bo był nieużywalny.

Problem z sterownikami natomiast mam w xsi, do wersji 8.6 samo xsi ładnie działa, ale ice tree w compoundach i zoom różny od 100% zwalnia strasznie, w wyższych jest to poprawione, ale czasem (często) zdarza się, że siatka 'eksploduje' i trzeba np. skoczyc w góre i dół z subdiv'em, żeby wróciła do normalności. Przy modelowaniu tak mnie to denerwowało, że wróciłem do 8.6. Będę chciał robić coś z ice'm to pewnie będę znowu na wyższe przechodził :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, pozwolę sobie odświerzyć ten wątek bo przeglądam fora, tesy itp. i pewności nie mam, o co chodzi:

 

1. radeon 4850 czy GeForce 9800GTX+ (oba 512MB ) przede wszystkim pod kątem wydajności w 3DS Max (czytałem na forum że do maxa geforce a do mayi radeony lepsze)

 

1.1 testy dotyczą głównie gier a ja gram raz na ruski rok ;p ale znalazłem ciekawe zestawienie - http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

i tu moje pytanie - czy któryś z parametrów wydajności (piksele teksele i geometryczna) ma szczególny związek z viewportem?

(tak na marginesie te okrągłe liczby z radeona wydają się zbyt "okrągłe")

 

2. sterowniki (słyszałem z radkami bywają problemy na tym polu) jaki producent - jesli to ma wpływ (przede wszystkim stabilność)

 

3. żadne droższe rozwiązania nie są rozwiązaniem ;p

 

z góry dzięki za jakąś podpowiedź albo opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. hmm, hmm... ogolnie masz 3 typy ukladow operacji TMU (odpowiedzialne

za samplowanie tekstur), shader (odpowiedzialne za pixel/vertex/geometry

shadery), ROP (odpowiedzialne za zrzucanie z shaderow do framebuffera).

jesli uzywasz maxa do rzezbienia pojedynczych modeli zlozonych z milionow

wierzcholkow to wazna jest czysta moc na shaderach i predkosc pamieci

karty. jesli zas masz sceny w ktorych instancjonujesz tysiace malych obiektow

to wtedy max nie jest aplikacja ograniczona przez gpu, tylko przez cpu

(framerate na viewporcie zarzyna styk gpu-cpu i jest to bottleneck softwarowy

- narzut na aplikacje/API/sterowniki jest tak duzy ze cpu i szyna mecza sie

ciurkajac dane do karty, a ta sie nudzi)

 

2. sterowniki sa takie same niezaleznie od partnera ktory zamontowal naklejke

na chlodzeniu.

 

3. uzywam 4870 na maxie 2009 64 bit, vista bussiness 64, pod dx9/opengl zero problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności