Skocz do zawartości

Komputer do grafiki 3D, potrzebne porady


Gość MateuszB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dość niedawna interesuję się grafiką 3D. Bawiłem się trochę w wersje trial ZBrusha i Mayi. Mój komputer dawał sobie radę z tymi programami do pewnego momentu ale już widzę, że przydałoby się coś lepszego. Nie za bardzo wiem jak dobierać podzespoły pod taką pracę. Co jest ważne co mniej, jak to wszystko powinno być zbalansowane żeby w miarę ładnie działać. Od razu mówię, że nie chodzi mi o jakiś high-end w cenie uzywanego samochodu :).

 

Do tej pory bawiłem się głównie w modelowanie. Przy renderowaniu komp już nie wyrabiał. Był też problem z tworzeniem map na modelu i szybką praca na obiekcie eksportowanym z ZBrusha (z wysoką ilością elementów, z niższymi dawał radę).

 

Podsumowując szukam porad przy składaniu zestawu za ok 3k do 3,5k, (bez monitora, tabletu, muszki itp, sam komp) ma służyć do robienia szczegółowych modeli w zBrush, eksportowania i teksturowa w Mayi i postprodukcji w PS.

 

Proszę nie pisać "nie da rady za te pieniądze", tylko co max mozna wyciagnąć. Prosze również pisać dlaczego warto zwrócić uwage na daną część, jakie są jej mocne strony i jak to się przekłada na prace później.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :).

 

Obecnie używam laptopa HP8710p: C2D T7300 2.0Ghz, 3Gb ram, NVidia Quadro NVS 320M 256ddr3, vista business

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lapek daje radę, ja mam stacjonarny niewiele lepszy, 4gb ram i procek C2Q. Czy naprawdę chcesz wydać 3,5k na opakowanie do karty graficznej? Bo tylko grafa będzie znacząco lepsza. Proponuję ci dokupić ramu i zmienić system na xp 64 bit.

Jeśli od niedawna interesujesz się grafiką to tym bardziej nie ma sensu. Naucz się robić porządne modele bez detali, do tego twój lapek nadaje się bardziej niż fantastycznie. Ludzie robią wypasione głowy postaci mające 4mln poly, tyle lapek raczej pociągnie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności