Skocz do zawartości

jaka karta graficzna do latwego softmodu?


gregkilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zmienic karte graficzna, przez chwile wahałem sie czy nie kupic firegl czy quadro, ale stwierdzilem, ze wystarczy dokonac softmoda na zwyklej grafie.

 

I tu pojawil sie problem, zaginalem w gaszczu guru3d techarp i innych forach. Byc moze ktos po prostu jest na czasie i odpowie mi wprost na pytanie:

 

Ktora z kart obecnych na rynku (klasa srednia i wyzej) w latwy sposob daje sie "zsoftmodowac" na firegl czy quadro? Tak by komplikacji bylo jak najmniej ;)

 

Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok po czesci, sam sobie moge juz odpowiedziec ;]

 

po pierwsze uzytkownicy majacy nvidie z gpu 92 (np 8800gs) moga zapomniec o prostym softmodzie prezentowanym na http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=539&pgno=2

 

ja dzis zsoftmodowalem 8600gt na quadro 570 i wszystko cacy....ale nie istnieje wersja maxtreme (sterowniki nvidii do maxa) pod viste 64, ktora mam (nie)przyjemnosc posiadac...

 

Stad wniosek, ze softmod quadro, ba wrecz zakup tejze mija sie z celem, jesli uzywasz 3ds max pod viste 64, czy tak?

 

W takim razie, czy rzecz ma sie podobnie z firegl ? Czy ktos z was uzywa firegl i visty 64? Czy max to widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeszcze sens modowac GF`a ? Czy bedzie jakis przyrost szybkosci np na GF 8800 czy czy wyzszym ? Kiedys jeszcze pamietam bylo ciekawie z tym ale teraz kiedy karty sa szybkie bez modowania ? Wogole czy w tym wszystkim nie chodzi tylko o to by mozna bylo zainstalowac sterownik maxtreme dla maxa posiadajac GF`a ? A szybkosci jakiejs ekstra nie bedzie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja sensu nie widze. Max jest optymalizowany pod DX'a. Teraz karty DXowe sa juz szybkie jak cholera, wiec po co sie meczyc z modowaniem w quadro? A co do firegl. Mam gdzies screeny z testow w studiu. Gdzie Dual Core z ge-force 7900 wyprzeda w wydajnosci 2 procesorowego xeona z firegl 7350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac zebyscie nie pisali o sensie softmodu badz jego braku. Przyrost predkosci we viewportach (bo tylko o to tu chodzi, zadnego renderu to nie przyspieszy) jest i to znaczny.

 

Dowód:

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=539&pgno=5

 

Móglbym przytoczyc pare innych linkow ale po co? Nie o tym jest ten watek wiec prosze o powstrzymanie sie! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregkilla: UWAGA, będzie OFFTOP :P

Jeśli używacie adobe, to sens jest taki, że nvidia sobie wymyśliła, że akceleracja sprzętowa cs4 (tak ładnie przez adobe reklamowana) będzie działała tylko z quadro... za to ati im przywaliło z dyńki informacją, że ta sama akceleracja będzie działać na ich kartach również, i nie tylko na firegl, ale też na radkach z serii 3xxx i 4xxx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

jak tak dalej pojdzie, i sie zaogni wojna tych koncernow, to chcac korzystac ze wszystkich dobrodziejstw softu trzeba bedzie miec w kompie zainstalowane karty nvidia i ati. chyba ze ktos sprytny wypusci na rynek jakas hybryde :D

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności