Skocz do zawartości

Chc.6:HELLBOY - Studium Nastroju by atheg


atheg

Rekomendowane odpowiedzi

Finished:

 

hb_koniec1.jpg

 

 

 

Zaczynam wątek. Zobaczymy jak będzie z postępami, ale za bardzo lubię Hellboya zeby nie wystawic do konkursu pracy :) Gdyby Leander nie dał wyboru to Batman tez bylby super ale... no właśnie... Mignola już od czasów Fafhrd'a i Gray Maouser'a był dla mnie mistrzem kompozycji, rysunku i koloru więc wybór mógł być tylko jeden.

 

Na razie szkice kompozycji:

 

hb1_kopia.jpg

szkic nieco dokladniejszy jednego z ukladów (jak zaczałęm rysować przyszedł mi pomysł żeby przedstawić HB z jednej strony zamyślonego i refleksyjnego a jego buntowniczą wobec stanu rzeczy naturę za pomocą pewnego gestu.. tylko nie wiedziałem jescze czemu ma być ów gest pokazany stąd abstrakcyjny kształt):

 

hb2_kopia.jpg

 

 

i jeszce szkicyk do pomysłu (to co będzie wisiało nad HB to on sam/jego "prawdziwa natura" pod postaci głowy/portretu z kompletem atrybutów - rogi/korona - i otoczonej płomieniami)

 

hb3_kopia.jpg

 

i jeszcze taki megaspeed zrobilem zeby moc jakas miniaturkę wrzucić do wątku :)

Edytowane przez atheg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Malowanie na szybko... chcialbym zeby kiedys moje malowanie nawet w b szybkim tempie mialo fajna jakosc brakuje mi latwosci wciaz w poslugiwaniu sie tabletem no i warsztatowe braki wychodza co i rusz...

Fajnie, ze ci sie szkice podobaja. Mam nadzieje ze tym razem waz z rozwojem pracy nie ucieknie mi klimat szkicu wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super workflow sie zapowiada. Te szkice fajowe i, co wazne, widac ich duza role w rozwoju pomyslu.

 

Generalnie teraz pomyslalem, ze tego typu szkice kompozycji sa kluczem do trafnego oddania tematu. Jak ktorys dziala, to polowa sukcesu juz. Potem kwestia, zeby tego nie zepsuc w duzej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander - dzieki. Pochwaly od Ciebie duza rzecz. No i masz absolutna racje, ze ciezka praca jest nie zepsuc sobie efektu z fajnego szkicu. Szkic ma w sobie cos tak mile niedopowiedzianego, ze podnosi to jego atrakcyjnosc i poprawia odbior. Gotowa praca czesto traci to co w szkicu bylo intrygujace. Postaram sie nie zepsuc. Jak wyjdzie? Czas pokaze.

 

Na razie dwa nowe szkice:

hb5_kopia.jpg

 

i dokladniejszy HB:

 

hb6_kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę nie złe, teraz tylko to przenieść na postać i będzie gites

Co do rogów to mi się jakoś spodobał pomysł żeby były troszkę dłuższe

tak mi przyszedł do głowy niezły pomysł...(jak chcesz to wykorzystaj) otóż zostaw mu jeden róg dłuższy a drugi skróć i włóż mu w rękę (albo połóż na ziemi) szlifiarke no i ten dłuższy zrób rozżarzony (jak byś chciał mu włożyć to w łape to wydaje mi się że byś musiał ją trochę zmniejszyć...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno za duża, ale celowo. Naprawdę lubię przerysowania i przesadę w ilustracjach. Gdzie indziej sobie na to pozwolić jeśli nie przy komiksowych postaciach?

Cd dalszy. Zacyznam mieć obawy czy mi się uda finisz. Dużo roboty, a czasu mało. Zobaczymy. Na razie postuje postępy.

 

hb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander oczywiście masz rację z pójściem w detal, ale nie ma szans. Jest godzina 23:08 a ja wciąż siedzę w pracy.

Tak więc wrzucam ostatnią poprawkę (zmieniłem nieco colour scheme tła) i niech się dzieje wola nieba :)

 

Dziękuję wszystkim za posty i zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności