Skocz do zawartości

Monitory EIZO 24inch - porownanie


ca mel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktos mial przyjemnosc pracy z obydwoma tymi monitorami:

Eizo FlexScan S2431WH

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Monitory_w_proporcjach_16_10_panoramiczne_/22_27__rozdzielczosc_1920_x_1200_/EIZO/24_1_Eizo_FlexScan_S2431WH_BK_czarny/pelny,id,48707/

 

Eizo FlexScan S2401WH http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Monitory_w_proporcjach_16_10_panoramiczne_/22_27__rozdzielczosc_1920_x_1200_/EIZO/24_1_Eizo_FlexScan_S2401WH_BK/pelny,id,54777/

 

, moze ktos porownywal je stojace obok siebie w sklepie czy gdzies ?

 

Różnią sie w cenie o 1000zl i chcialbym dowiedziec sie czy ta roznica jest "bardzo uzasadnionia".

 

Eizo od dawna bylo chwalone za odwzorowanie koloru ale nie wiem

czy to dotyczy tez tego tanszego S2401WH.

Bo moze ma "zwykle" kolory jak typowa 19" za 500zl czy 24" za 1300 i te 2300 placi sie tu za marke ale nie ma to pokrycia w jakosci?

 

Ze specyfikacji wynika ze roznia sie jasnością, troche kątami, bajerami w stylu kompensacji zuzycia swietlowek, hubem Usb i innymi szegolami.

Ten drozszy S2431WH zachwalany jest za jakosc kolorow ale zupelnie nie wiem jak sie to ma do tego tanszego.

Wiec pytanie brzmi - czy jakos szczegolnie roznia sie jakoscia obrazu

(glownie chodzi o kolory)?

 

Zalezy mi na opinii kogos kto widział co prezentują sobą obydwa te modele.

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tych modeli akurat nie widziałem, ale jeśli chodzi o różnice to jest znacząca... Inna matryca :) co dobrze widać w specyfikacji na eizo.com.

 

Osobiście lubię Eizo właśnie za to że zwyżka ceny zawsze była uzasadniona (jak do tej pory się nie zawiodłem). Przy czym to nie cudotwórcy, jakiś czas temu widziałem w sklepie Eizo (20?) z najniższej serii (na jakiejś tam TNce) wycenionej w granicach 800zł iiii poczuł bym się głęboko zawiedziony... w przeciwieństwie do modelu stojącego obok (co prawda ponad dwa i pół raza droższego ;) ). Zresztą inne firmy za swoje dobre konstrukcje też każą sobie porządnie zapłacić.

 

Ok pointa... Nie wierz w opinie innych znajdź miejsce aby je obejrzeć :).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z roznic w matrycy wypatrzylem (w specyfikacji) tylko wlasnie inne kąty, jasnosc i inny rodzaj podswietlenia.

Cena tego tanszego tez jest prawie dwukrotnie wieksza niz u konkurencji wiec moze czyms to jest uzasadnione.

Ale pewnie i tak sie skonczy tak ze trzeba bedzie na wlasne oczy zobaczyc obydwa.

Problem tylko w tym ze np. w takim komputroniku sa tylko na zamowienie, dochodzi wiec zaliczka za kazdy zamawiany. A ja ja chce kupic tylko jeden z nich ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model_________Kąty (10:1)_____Janość/Kontrast_______Opóźnienia on/off

S2401W _______170°, 160°_____360 cd/m2 / 1000:1_____5 ms

S2431W _______178°, 178°_____450 cd/m2 / 1000:1_____16 ms

(źródło http://www.eizo.com)

 

Pytanie, czym jeszcze musiały by się różnić aby cię przekonać że są to różne matryce?

 

Wygląda mi na to że 31 ma SPVA a 01 albo PVA albo IPS.

 

Ale jakby nie było, gwarantuje że różnica jest łatwo zauważalna.

 

A co do obejrzenia to:

http://www.eizo.pl/pl/gdziekupic_lista.html?woj=7&typ=1

Bierz telefon i dzwoń. Na 100% znajdziesz miejsce gdzie da się je porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ca mel- jest proste rozwiazanie przejdz sie do sklepu porownaj PVA kontra TN nie musi byc koniecznie to eizo. To naprawde rozne matryce inne kolory, kąty.

A czemu eizo ? bo jak tak to hym zamiast tego tanszego na TN poszukaj cos na PVA ale innej marki bo bedzie tanszy od tego eizaka i napewno ladniej swiecic.

np. Fujitsu-Siemens P24W-3 lub NEC 2470WNX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chlopaki za podpowiedzi, doczytałem się w niektorych opisach ze ten tanszy EIZO jest na matrycy TN, wiec nie ma sensu ich porownywać i stawiac obok siebie;]

Dziwne tylko ze w specyfikacji na stronie Eizo nie chwalą sie zastosowanymi matrycami.

Chociaż mozna bylo sie domyslec patrzac na czasy reakcji pixeli.

Liczylem na to ze ten tanszy tez jest na tej dobrej matrycy tylko z troszke gorszymi parametrami.

 

A czemu eizo ?

Sam nie wiem, jakos mam zaufanie do tej firmy.

Poza tym z dostepnych na rynku monitorow podoba mi sie ich design ;]

 

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam!

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktos pisze ze dany model jest dobry to ktos idzie i kupuje i faktycznie to ten sam, nie jak w przypadku innych marek ktore potrafia zmieniac matryce w tym samym modelu na gorsza i nigdzie o tym nie pisza a pozniej sie okazuje ze gdzies tam z tylu na naklejce pisze B monitor skladany gdzie indziej, matryca inna niz w tym samym z litera A.

 

Pozatym matryca w EIZO to nie wszystko, jest jeszcze swietna elektonika i lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam: http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/208837

 

Generalnie okolice 3k wzwyz ale w jednym jedynym sklepie mozna go dostac za niecale 2300. Czy jest sie czego bać w sensie ze moze to byc z jakies lewej partii czy cholera wie co? Bo 2300 to juz porownywalna cena do 22 cali eizo.

 

Powinienem się obawiac i podejrzliwie patrzyc na taka cene czy tez brac poki jest? Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności