Skocz do zawartości

usterka: Canon 400d uszkodzony, a robienie zdjec


ofca

Rekomendowane odpowiedzi

hi hi

usterka polega na tym ze narazie nie moge uzywac karty pamieci (wylamalo mi sie kilka bolcow ze slotu, czekam na kase i leci do serwisu).

 

aparat niemal normalnie funkcjonuje (robi zdjecia)tylko nie zapisuje ich nigdzie.

jest taka mozliwosc by aparat np do kompa podlaczyc i zeby zapisywal zdjecia zrobione na nim ?

 

z gory thx za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poprzez oprogramowanie Canona dostarczone na płytkach. Co prawda nie wiem jak w 400D, ale w moim 40D jest taki "computer remote control" czyli program umożliwiający pracę z aparatem sterując nim poprzez komputer. Łączysz aparat z kompem poprzez USB, instalujesz soft i tam możesz min. zapisywać obrazy bezpośrednio na HDD.

 

Sprawdź w swoim sofcie czy masz coś takiego. Jak nie no to musisz niestety poczekać na serwis. Wolny czas polecam na studiowanie bezbolesnych sposobów wkładania kart CF do slotu ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to normalne ze komp nie widzi Canona bez karty pamieci ?

bo wychodzi na to ze tak, komputer po podleczniu kablem nie wykazuje zainteresowania urzadzeniem. w menedzerze urzadzen jednak widnieje pozycja Canona ale z wykrzyknikiem..

aktualizacja sterownika podpowiada ze sterownik aktualny.

 

musze akumulator doladowac, testow ciag dalszy za ~2h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć software Canona (nie sterowniki do zgrania zdjęć z aparatu tylko osobny program) do sterowania aparatem. jeśli masz ten soft to on traktuje aparat jako kolejne urządzenie peryferyjne. coś jak skaner. ale niestety wydaje mi sie, że ten soft dodawany jest tylko do 30D, 40D, 5D, markI, II etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lipa, widac 400d juz tak nie potrafi, po podlaczeniu kabla na lcd aparatu smiga 'busy' znika a viśta wio nie pokazuje mi nic ze cos zostalo podlaczone (ale w menedzerze urzadzen jest widoczne jako urzadzenie)

 

btw - na plycie z softem nie ma napisane "vista", wiec moze chodzi o stery? smigam na stronke canona , moze jakies vistowe beda potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności