Skocz do zawartości

Fotografia: arturprx2 (chęci są...)


arturprx2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zeby nie zasmiecac napisze w swoim watku... otoz chodzi o sprzet, kupilem obiektyw sigmy 70-300, podpialem do 300D i dziala elegancko - ale - tylko kiedy przeslona nie jest wyzsza jak 5,6. w przeciwnym wypadku wywala ERROR 99. i trza zresetowac aparat. Pogoglowalem troche i piszą ze zdaza sie ze jest to naprawialne przez zmiane jakiegos czipa w obiektywie...

co na to spece? da rade cos z tym zrobic? najlepiej w wawie, gdzie i za ile rzecz jasna.

dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra po przeróbce tweety'ego. Naprawdę nic do zarzucenia, niebo ładne, światła super.

Drugie zdjęcie nie podoba mi się ze względu na przekontrastowienie, biały płaszcz w dodatku zlewa się z białym tłem, jedynie fajne jest odbicie w kałuży, ale też te druty rażą.

Pomarańczowa sepia jest brzydka. Modelka ma brzydką pozę, minę, krzaki brzydkie, pomarańczowy brzydki i to szumoziarno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie tym razem... Miska i te które tweety retuszował - świetne, ale ostatnia porcja słabiutka...

1. imo najlepsze, ale brakuje mi tutaj kontrastu, może jakaś delikatna winieta, żeby bardziej wyeksponować postać dziadka z kartą w ręku. Samo zjechanie z saturacją do 0 nie czyni dobrej b&w fotografi.

Mam nadzieję, że się nie obrazisz za ingerencję, ale tak imo jest ciekawiej:

img0158pmini3.jpg

 

2. żubry... no żubry... i tyle... w dodatku nieostre... nuda...

3. Na co tutaj mam patrzeć ? Na zamek(?) w tle czy żubra uciekającego z kadru ? Automatyke ekspozycji z aparatu też należałoby poprawić, bo zwariowała przy jasnym niebie - mierzyć w punkt albo jeśli zorientowałeś się dopiero w domu, to w ps'ie chociaż poprawić.

4. Bajzel - nie wiadomo na co patrzeć...

5. ciasno i nieciekawie

6. No to jest fajna focia z koleżanką, ale nic poza tym... wszyscy takie robią na wakacjach

7 - 9. nudne po prostu

10. drugie, które się broni, jakbyś zostawił dziadkowi trochę więcej miejsca z lewej byłoby jeszcze lepiej

 

Tyle ode mnie, ale ja się nie znam, poczekaj lepiej aż ktoś bardziej kompetentny się wypowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie brakuje kontrastu do dziadkow. Co do tych zubrow to tak naprawde bizony są :) Robione z reki podczas jazdy... dalej ciasno, racja. Tulipan akurat mi sie podoba :P tekst mnie rozbawił poprostu ;] a z dziadkiem moze i faktcznie przywąsko.. dzieki za czas na koment ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy zdjec z poprzedniego posta.

1 - ucialbym gdzies 1/4 zdjecia od lewej - po co te drzewa w kadrze?

2 - przekombinowane przy obrobce, przede wszystkim bardzo nienaturalny kolor skory. Troche krzywe.

3 - lepszy niz 2, ale tak samo krzywe. Rozjasnilbym twarz.

 

Generalnie jak ogladam zdjecia, ktore tutaj zamiesciles, to im wczesniejsze zdjecie tym lepsze - co jest z Toba? ;) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno lepiej wyszlo niz poprzednie HDR'ki. Nie wiem jak to zrobiles, ale kazdy budynek wyglada jakby byl zrobiony z innej perspektywy ;)

Robione przez szybe? nad prawym budynkiem widac dziwne odbicie.

Polecam przymknac troche przyslone - boki kadru wydaja sie mniej ostre niz centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności