Skocz do zawartości

Jaka Karta do MAX`a (do 2-3 tys. zł) ?


Markill

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.....jak± kupić kartę, aby wspomagała render w MAX`ie. Renderuję głównie szkło...a sami wiecie że \"refract\" zapycha render na max`a...nie mówi±c już o jednoczesnym korzystaniu z raytrace w refract i feflection. Czy np. która¶ z kart NVIDI się do tego nadaje (tak do 2-3 tys. zł) ? i na co zmienić PENTIUM`a IV 2GHz ....aby polepszyć wyniki w rederowaniu ( chodzi mi o jakie¶ płyty wieloprocesorowe ) ....i ostatnia rzecz: RAM mam w tej chwili 512 DIMM czy 1 GHz zmieni dużo ? Używam Win XP - dla niektórych to kupa - ale 64 bitowa architektóra jest chyba lepsza od 32 Win 98 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Generalnie karta grafiki nijak sie nie ma do predkosci renderungu, przyspiesza jedynie odswiezanie okien roboczych.

Jesli chodzi Ci o refrakcje i odbicia to dobrym wyborem jest karta \'Pure\' ( www.art-render.com ) urzadzenie swietnie sobie radzi z raytracingiem i znacznie przyspiesza rendering. Niestety przekracza twoj budzet kilkakrotnie.

Innym rozwiazaniem jest zaopatrzenie sie w mocny procesor lub kilka szybkich komputerow.

Mozesz sprawdzic czy max potrzebuje do renderingu twoich scen wiecej niz 512 mb ramu, jesli tak to sie przyda, jesli nie to sie nie przyda :) XP nie znam, uzywam W2K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć jedynie do ilo¶ci pamięci. Sam posiadam 512MB. Przy względnie mało skomplikowanych scenach (obiekt i podłoże z jednym ¶wiatłem liczone przez Vraya; obiekt patrz ogień bitwy: Tabory:D) zajęto¶ć pamięci wygl±dała następuj±co:

- 418 MB fizycznej;

- 830 MB wirtualnej.

(wielko¶ci orientacyjne- altzheimer posunięty)

Tak, że jak widać pamięci nigdy za mało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wła¶nie popatrzyłem na ceny REDERDRIVE - ha ha ...błe....ble (ksztuszenie się) jakie¶ 72.000 zł .....ha ha :-)))

No ale czy jest jaki¶ tańszy sposób na przy¶pieszenie reder`u......może płyta 2-procesorowa, albo 4-procesorowa (ile takie mog± kosztować)......jakie¶ pluginy do MAX`a, które choć trochę przy¶piesz± render. Firma zadała mi pytanie: \"Co Ci potrzeba, aby to się szybciej liczyło ?\" dlatego pytam.....bo to co teraz mam....to rzeczywi¶cie nie nadaje się do renderu szkła :-( o raytrace antyaliasing`u mogę zapomnieć - szybciej jest zrenderować co¶ w 2x większej rozdzielczo¶ci a potem to bardzo lekko rozmyć i zmniejszyć 2 razy - a i tak render trwa od 45 min do 90 min. przy mało skomplikowanej scenie (obiekt + podłoże + 4 ¶wiatła bez drop shadow!!!)

 

ANY IDEAS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie przypatruje.. na forum.. i widze

ze coraz wiecej novych ludzi przybiera

bo coraz czesciej padaja takiego typu

proste pytania..( zeby nie powiedziec zabawne)

sprawa prosta.. istnieja karty renderujace ( PURE ) 16 000zl.. ale np. w brazilu nie pojedziesz

bo jest sprzetowo kompatybilna z Mentalem

ale fajnie , bo wyglada jak karta graficzna.. bo nia jest w istacie

Render.. szybki.. tez zalezy od tego co renderujesz.. Jesli masz 1000klatek do zrobienia.. z czego kazda ma 20 min renderu to kup se 5 kompuf 500Mhz pentkuf i masz farme, analogicznie stilki.. kiedy klatka robi sie 10 godzin..10 kompuf nic nie zaradzi... jedynie plyty dualowe.. albo podwojnie dualowe ( 4 proce) razem z np. Brazilem dziela prace na kazdy procek.. i to jest piekne.. do tego podczas renderu mozesz jeden z nich uwolnic z roboty.. i odpalisz Photoszopa, i wiele innych progsuf na raz. i nic sie nie krzaczy.. Wada zestawu jest ssanie na ram.. ponizej 1Gb ramu 133PC radze nie probowac raczej..Jesli chodzi o karty.. tak sie patrze na rynek i widze ze za 1000zl mozna kupic 128Mb towa rakiete g-forca.. nic tylko tworzyc.. sam sie mecze na quadro 2ex.. chce ktos kupic :\'/

marze o kompie 4 ro prockowym.. zdaje sie ze to juz mozliwe cos takiego nabyc do domu.. cos okolo 14 tys zl.. na xeonach.. ale wiecej nic nie wiem

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by fotoas

... bo jest sprzetowo kompatybilna z Mentalem

 

od kiedy ? chyba jaki¶ nowy model wypu¶cili :P

ani Pure ani RD nie ma nic wspólnego z kartami graficznymi, i ani karta Pure ani maszynka RD nie jest chyba jednak kompatybilna z Mentalem, działaj± tylko ze swoim renderem (RenderPipe), który jest zgodny ze standardem renderman. A pytanie wcale nie jest \" wręcz ¶mieszne\", nie każdy jest chodz±c± encyklopedi± 3d ...

 

Przy kwocie 2k-3k pozostaje:

 

-kupienie drugiego kompa, ale tu jest chyba problem bo standardowy scanline jednego obrazka chyba (nie jestem do końca pewien) nie potrafi podzielić na dwa kompy, tylko animacje potrafi dzielić

 

-pogodzenie się z czasem renderu :(, jedyna uwaga to to że lepiej zrenderować z AA, niż w 2x wiekszej rozdzielczo¶ci i blur+zmniejszanie

 

-optymalizacja sceny, nie wiem co to za proste obiekty które renderujesz ale render np. szklanej kulki w 90min na p4 to nie jest raczej normalny czas

 

pzdr.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.......Renderuję pojedyńcze klatki, nie animację. Co renderuję? wazony, szklanki, kieliszki - wszystkie maj± bardziej lub mniej złożon± geonetrię - prosta to ona nie jest ( kula...to jest 1-3 min renderu) Optymalizacja - to już s± zotymalizowane obiekty, bardziej nie mogę, ponieważ nie mogę sobie pozwolić, aby krzywizny krawędzi były widoczne. Nie zawsze jest to czyste szkło...bardzo często s± różnego rodzaju zdobienia, barwienia, lub wszystko naraz. Drugi komp raczej odpada z powodu wymienionego przez \"marcoos`a\" - mog± one liczyć każdy osobna klatkę....ale chyba nie jedn± jednocze¶nie :-(

 

\"jedyna uwaga to to że lepiej zrenderować z AA, niż w 2x wiekszej rozdzielczo¶ci i blur+zmniejszanie\"

 

....nie robiłbym tego w taki sposób, gdybym wcze¶niej nie sprawdził jak jest szybciej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mozna renderowac jedna ramke na kilku komputerach o ile renderer ktorego uzywamy supportuje rendering rozproszony. Karty takie jak pure, czy urzadzenia rd korzystaja z wlasnego renderera i nie da sie ich uzywac do akceleracji renderingu np.: Brazilem, czy innymi. Do tego co ty robisz najlepszym rozwiazaniem jest wlasnie pure. Pure pracuje zawsze w trybie raytrace i jest swietny do renderingu szkla i podobnych, refrakcji, odbic, itp....

 

Za pomoca takiego uzadzenia to co mozesz zobaczyc pod linkien ponizej renderowalo sie 5 minut. odbicia, refrakcja i arealights

 

http://Tesaurus.w.interia.pl/rd_.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"jedyna uwaga to to że lepiej zrenderować z AA, niż w 2x wiekszej rozdzielczo¶ci i blur+zmniejszanie\"

 

....nie robiłbym tego w taki sposób, gdybym wcze¶niej nie sprawdził jak jest szybciej.

 

trochę to dziwne, ale skoro sprawdzałes to pewnie tak jest, może to przez to że jest wła¶nie szkło (?)

 

jeżeli chodzi o podział jednego obrazka na kawałki to można oczywi¶cie renderować pól na jedny pól na drugim kompie za pomoc± render region, a potem skleić w PS ale czy gra jest warta ¶wieczki ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min±ł weekend :-)

 

Poczytałem sobie o PURE - niezłe cacko - szczgólnie podobały mi się testy porównawcze :-)

Jeszcze tylko jedno, czego nie znalazłem.....Cena kary PURE....kto¶ się orientuje ile może kosztować ?......i tak w ogóle czy t± kartę można wsadzić do zwykłego PCeta.....czy to musi być jaka¶ specjalna stacja robocza...?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...wła¶nie wczoraj znalazłem stronkę

http://www.quedex.com

i cenę znalazłem nie tylko karty PURE....dzięki mimo wszystko. Długa to ona jest - to fakt - ale podobno wchodzi w większo¶ć nowych obudów.

 

Ciekawy jestem..czy jest możliwo¶ć sprzężenia np. dwóch takich kart...co¶ jak kiedy¶ dawno temu karty VooDoo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności