Skocz do zawartości

radeon 4870x2 - popsuty ????


kannu

Rekomendowane odpowiedzi

serwus :)

mam problem z karta graficzna. Karta chyba fajna , ale glosna. (dwuprocesorowy asus radeon 4870x2 , 2 GB ramu DDR5)

I nie jest to poprostu szum wentylatorow - ja lubie szum , i spie przy wlaczonym sprzecie zawsze.

Tutaj sa jakby najwyzsze obroty, bardzo glosne (schychac ten sprzet stojac na ogrodzie, a okna sa pozamykane).

Wydaje mi sie , ze takie pelne obroty powiny sie wlaczac przy jakichs ekstremalnych obciazeniach w grach.

Na czujniki temperatury karty graf, jest ok, 54-54 stopnie C ( wiec chyba dobrze).

Ktos wie , co z tym zrobic ? Sciagnalem jakies nowe sterowniki , i nic sie nie zmienilo.

Czy ktos zna jakies dema tehnologiczne, zeby zobaczyc mozliwosci tej karty ?

 

Karta ma oromny apetyt na energie. Zjada prawie 300 wat, a zasilacz jest do niej podlaczony czterema wiazkami kabli.

Zalecany zasilacz to conajmniej 600 watt.

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak X2, ale zwykły Radek 4870 z 1GB śmiga cichutko. Może nie odkleiłeś jakiejś naklejki z wiatraczka, albo coś Ci tam wpadło? Jakiej firmy to karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

M@Ti - to karta asusa - wiec powinno byc chyba spoko. Ta karta to najglosnijesze urzadzenie komputerowe, jakie kiedykolwiek slyszalem.Ona wydmuchuje bardzo duzo powietrza, mocnynm strumieniem - czyli jakby sie wlaczyl jakis tryb ekstremalnego chlodzenia.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytce do karty nie było żadnego oprogramowania do OC, itp? W tym pewnie będzie można zmienić prędkość wiatraka i sprawdzisz sam. Nie powinna być taka głośna. Sprawdź też jeszcze raz czy wszystkie wtyczki dobrze są podłączone i czy karta dobrze siedzi w slocie. Jedyne, co mi przychodzi na myśl to to, ze dostałeś jakiś wadliwy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

wookie - karta jest nowka . kable sa podpiete wszystkie (aczkolwiek moze nieprawidlowo).

jak ktorys z czterech byl niepodpiety, to komp nie startowal i mialem komunikat czerwony , ze trzeba podpiac prawidlowo.

Karta sie nie przegrzewa.

Co smieszniejsze - jAK odlaczam kabel monitorowy, to na sekunde ona sie uspokaja, i zwalnai do zwyklych obrotow.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300W mocy w sumie musi wydzielić trochę ciepła - to dobry grzejniczek, więc może stąd taka praca? Sam nie wiem - najlepiej by było, żebyś znalazł osobę z taką samą kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

juz to rozwiazalem - okazalo sie, ze domyslnie bylo wlaczone na 100 % mocy wentylatora. Dalem recznie na 38 i jest w miare normalnie. oczywiscie to powinno byc automatycznie regulowane, ale i tak jestem zadowolony :D

Dzieki za pomoc, leca repy.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności