Skocz do zawartości

Dual quad xeon na skulltrail


Gość socialkaos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość socialkaos

Witam

 

Składam własnoręcznie stację roboczą. Mógłbym co prawda kupić maka (ale mnie nie stać, nie stać mnie na czekanie na serwis) Mógłbym też kupić della, czy inny gotowy zestaw, ale nie chcę przepłacać i wole to złożyć samodzielnie niż powierzać skośnookim.

 

Aktualnie planowany zestaw to:

 

Płyta: Intel D5400XS

Procesory: 2x Xeon 5410

Ram: 4x 4GB Kingston 667 DDR2 ECC FBDIMM CL5

Grafika: zależy ile pieniędzy zostanie

HDD: 4x WD Velociraptor 150GB

Zasilacz: TAgan itz 1100W

Obudowa: Coolermaster 832SE lub Silverstone TJ09

 

Proszę o opinię, sugestię, ew poprawki co do zestawu.

Mam też pytanie jak coś takiego schłodzić, z tego co "słyszałem" nie jest fajnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość socialkaos

Pracuje na styku Adobe i 3D, nic nie będzie kręcone bo dbamy o stabilność, Z backupem sobie poradzę, nie wiem za bardzo jaką pamięć do tego spasować zeby osiągnąć max wydajność, i mam trochę małą wiedzę o raidzie, a z tego co wyczytałem, płyta ma co prawda 8SATA ale tylko dwa RAID (czyli można jedynie 2dyski spiąć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie planujesz kręcić, to po co si skulltrail ? Jest drogi, a jego największą zaletą jest bios umożliwiający oc, sobie lepiej dołóż na lepsze procesory. Jeśli weźmiesz inną płytę, to może mieć 8 slotów na pamięć - czyli możesz wziąść 8x2GB i znowu będziesz miał taniej :) Velociraptory rzeczywiście pokazaują pazurki w testach, ale imo nie warto do tego dopłacać (podobnie jak do dysków scsi), tylko wziąść normalne dyski i w raida spiąć (domyślam się, że z tych też chcesz raida zrobić, ale imo stosunek cena/wydajność to nie porozumienie w tym modelu)

 

nie wiem w czym pracujesz, ale wlasnie ukazuje sie quadro ktore ma hardwerowy suport do pakietu adobe, i min przyspiesza preview w premierze.

A wiesz co jest najfajniejsze ? Że tymi quadro to nvidia sobie w kolano strzeliła, bo ta sama akceleracja działa na wszystkich kartach ati od hd3xxx wzwyż (no i oczywiście firegl, ale nie wiem, które modele)

 

Dalej, jeżeli nie planujesz kręcić, to te procesory są naprawdę chłodne i nawet chłodzenie powietrzem, nie będzie głośne... oczywiście wc to fajna sprawa itd. ale kosztuje i trochę się trzeba więcej narobić, zeby wszystko działało. Mam dwa takie 5410 na boxowych radiatorach active (czyli są niziutkie, wysokość, żeby się zmieściła do 1U) + dwa wentylatory noiseblockera 1800rpm i temp to 30 (na pierwszym, który jest chyba nienajlepiej założony) i 40 st do maxa (30-40 st below max)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość socialkaos

Plusem sqltraila jest nowy chipset i możliwość upgrejdu w przyszłości.

Zestaw trochę przekonfigurowałem, do poniedziałku pewnie skompletuje wszystko i dam znac jak to śmiga.

 

Jeżeli ktoś ma sugestie co do zasilacza, to jedyna część której nie jestem pewien. Mam też mały delemat z ramem, miałem brać 16, ale znalazłem dedykowane kości do ST o niskich timingach w quad channelu, ale niestety 2GB max, czyli na początek będzie 8gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności