Skocz do zawartości

Komputer w cenie ok 2000 PLN


ETA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W planach mam zakup nowego PC główne przeznaczenie 3d, renderuję mało, głównie modelowanie. Troche 2d, gram rzadko :P. Zestaw jaki se wymyśliłem:

http://www.komputronik.pl/konfigurator.php?upd=56295&val=1&x=11&y=5

 

W razie czego wypisze:

 

CPU: Intel Core 2 Duo E8400

GPU: GeForce 9800 GTX Gigabyte

RAM: Kingstone DDR2 2 X 2GB 800Mhz CL5

Dysk: No raczej Samsung SpinPoint F1 250GB (a może 2 takie zależy od tego jaki budżet uda mi się osiągnąć).

Płyta: MSI P45 NEO3-FIR

Obudowa: Thermaltake WingsRS 100

 

I do tego monitorek GATEWAY 2185W :P, cena kusi mam nadzieję, iż nie będzie totalnym syfem :) A co do tych 2000 to to na samą skrzynie ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki :), właśnie to jest kwestia nad którą strasznie długo się zastanawiam... duo czy quad, chce kompa złożyć jak najmniejszym kosztem. Pozatem nie wiem ale blender chyba tylko z jednego jajka korzysta, no i w tym wypadku 90% czasu 3 jajca by się marnowały przy quadzie... chyba :P. Co do kręcenia to mam z tym złe wspomnienia ;]

 

Btw. ma może ktoś możliwość sprawdzenia blendera na quadzie i duo, tka żeby dać jakies sprawdozdanie :D??

A i karta... chyba jednak wejdzie NV GTX 260.

 

I jeszcze jedno pytanko, przy modelowanie bardziej obciążony jest GPU czy CPU??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blender posiada obsługę wielu rdzenii -->F10-->Threads i tutaj ustawiasz liczbę od 1 do 8 albo klikasz na samochodzik i automatycznie wykrywa.Z moich testów wynika,że jak masz np. 2 rdzenie a ustawisz w opcjach 8 to jest gorsza wydajność,najlepiej dać na auto;]

 

Ps.Chociaż to jeszcze zależy od sceny,grunt,że Blender posiada obsługę wielu rdzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności