Skocz do zawartości

grafa GF 7900GS rozgrzewa się przy grze do 100 stopni


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Mało gram, tak w ogóle ale czasami w Quake 4 sobie popykam. Ostatnio jak grałem właśnie w Quake po pewnym czasie robiły się na ekranie artefakty a później komp się zawieszał i restartował. Miałem to w dupie bo rzadko grałem ale ostatnio naszło mnie znowu na gry. Zainstalowałem Crysis i myślałem o podkręceniu grafy. Okazało się że grafa rozgrzewa się straszliwie podczas gry!!!!!!!!!!! Nie ma mowy o podkręceniu. Zgodnie z forami dzisiaj rano wyjąłem ją z kompa i dokładnie przeczyściłem. Jest trochę lepiej nie pokazywały się artefakty jak grałem w Crysis ale i tak temperatura była w okolicach 98 do 100 stopni.

 

Czy to znaczy że ta grafa pada? Mam jeszcze pół roku gwarancji, czy wymienili by mi ją na nową. Jeśli nie gram to da się wytrzymać temperatura jest 60-70 stopni. Ale co to za grafa co nie można sobie w Quake pociupać.

Nie wiem jak jest z servisem w komputroniku, bo tam kupiłem kompa - ale sam złożyłem.

 

Co radzicie?

 

7900vv3.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kupowanie nowej nie wchodzi w grę nie mam teraz funduszy

spoko mogę oddać na gwarancję tylko pewnie to trochę potrwa a ja pracuje na codzień na kompie, może ktoś mi porzyczy jakiś stary badziew na ten czas

 

Zastanawiam się czy dogrzać jakoś tą kartę żeby nie było wątpliwości że jest zła czy oddać tak jak teraz kiedy przekracza 100 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dalej wyskakuja ci artefakty i sie restartuje ? Bo jak jest ok a tylko sie przegrzewa to mozesz jeszcze z 2 tygodnie ja pomeczyc tak na ostro w grach, dobrze jest puscic 3d marka z wyoskimi ustawieniami i patrzeć na temperature, wtedy zobaczysz czy bedzie cos sie dzialo czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 7900GS strasznie krzyczała, więc wymontowałem oryginalny wiatrak (który przy obciążeniu karty był najgłośniejszym elementem komputera) i zamontowałem normalny 90mm wentylek. Teraz jest cicho i chłodno. I bez gwarancji, ale to tylko 7900GS :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności