Skocz do zawartości

Maxwell problemy z swiatłem


virgi

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli wymodelowalem nooteboka i matryca to 1 poligon czy moge przypisac mu swiecacy material + jakas mape z pulpitem bo jak robie taki material bo jak tak robie to wyswietla mi blad ERROR: - object Box12 is not an emitter but it has triangles with emitter material

 

ERROR: - Render Failed

 

a 2 pytanie to odwrocilem mape o 90 stopni a renderuje i tak normalnie maxwell 1.71

Edytowane przez virgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to coś popierniczyłeś z materiałem.

 

zrób tak:

 

odpal maxwell render.exe (to okienko gdzie się renderują obrazki a nie studio)

wczytaj obrazek pulpit.jpg - load image

zapisz jako pulpit.mxi ( jest to coś podobnego do .hdr) -save .mxi

 

następnie do tego polygonu ekranu przypisz nowy materiał i jak będziesz wybierał emisję światła dla emitera to wybierz, ze światło ma być z pliku i znajdź ten wcześniej zapisany plik pulpit.mxi

 

co do błędu w obrocie textury to musisz texutre obracać zmieniając współrzędne UV a nie z samym materiale ( jeżeli korzystasz z maxa ) to pomocny jest modyfikator UV mapping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten blad mi wywala nie tylko jak daje jakas mape ogolnie jak do jednego polygona dam jakis emiter to mi go wywala jak dam material na caly obiekt to jest ok ale jak wybiore jeden polygon i dodam material ze światem to wyskakuje ten blad, jak dam meteraial bez emitera jakis silk albo metal to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz ten poligon co ma udawać ekran zdefiniować jako zupełnie inny obiekt ? tzn. wyciagnąć go z tej ogólnej bryły ?

może to załatwi sprawę, coś mi świta że na forum maksłela był gdzieś opisywany ten problem jak masz tam wejście to poszperaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności