Skocz do zawartości

Zestaw do Maxa i Gier.(few questions about)


09121986

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z ostrymi bojami z 3ds maxem czas na zmiane pieca .....przysnałem ostatnio bardzo z czesciami i nie bardzo wiem co jest grane na rynku.

 

Cos takeigo chce złożyć.

 

 

płyta : Asus P5Q Pro P45

graf : Asus En9800Gtx 512mb HTDP

Proc : Core 2 Duo E8400 3Ghz 6mb

RAm :4x - Patriot DDr2 2Gb 1066

Zasilanie: Tagan 500w U33IIe.

 

Jeszcze do tego dysk ale to juz nie rzutuj

Wyszło 3000 zł -+ 200zl

 

i pytanie:

- czy udzwignie mi ten zasilacz tą konfiguracje

- czy wykryje i uzyje 8gb ramu (jedni mowia ze max 4gb , inni ze vista 64bitowa widzi do 16gb)

-w zwiazku z dolarem ostatnio strasznie podrozaly wszytkie czesci ,orientuje sie ktos czy lepiej do konca listopada , lub poczatku grudnia,czy do stycznia poczekac az ceny sie ustabilizuja /spadna troche,czy kupowac odrazu ... za taka cene jak podalem ...

 

Komp ma być główie do 3dmaxa , bo ostatnio przy zlozonych scenac mam mega problemy wiesza sie itd. A pozatym do gierek bo jak wszyscy wiemy Diablo 3 i Starcraft 2 wychodzi :)

 

Z góry dzieki za info .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jakoś 8GB RAMu nie idzie mi w parze z dwurdzeniowym procesorem. Jeśli renderujesz (dużo) to kup Quada, jeśli nie to odpuść sobie trochę pamięci. Płyta główna obsłuży do 16GB pamięci (pomniejszone o pamięć urządzeń jak karta graficzna), ale oczywiście system musi być 64 bitowy. Zasilacz powinien wystarczyć, ale krzywda ci się nie stanie jak kupisz 600W.

Aha, taka moja osobista rada - wymień Patrioty na np. Corsairy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko miodzio tylko ja slyszalem ze lepiej mocniejszego Duo kupic niz quada (to nie problem bo sa przeciez w podobnej cenie ) ...

wszsyscy mi polecaja wlasnie duo ,a renderuje duzo i sadze ze bede coraz wiecej z biegiem czasu....

 

czyli tyle ramu z takim prockiem nie bardzo .....hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawialem ze znajomym i pokierował mnie na cos takiego :

 

Plyta : Asus P5Q P43 se

Proc : Core 2 quad q8200 2,3

Ramy: patriot 4x 2Gb ddr2 800

Graf: GF Gigabyte 9800GT 512 ddr3

Zasilacz : Tagan 600W

Chlodzenie : Scythe Mugen

 

Chyba teraz to najlepiej wyglada i pasuje do siebie ....

 

Ps. a tego duo namawiał mnie koles w sklepie i nie dal sie przegadac ze quad mi do renderow potrzebny :O a i chcial mi jeszcze zasilacz 750W wcisnac za 500zl :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz kolesiom ze sklepów to daleko zajdziesz. Jak wolisz słuchać sprzedawcy niż ludzi, którzy wiedzą z doświadczenia co się przydaje, a co nie to twoja sprawa. Tylko potem nie płacz ;)

P43 to obcięta wersja P45, więc gdybyś chciał coś podkręcać możesz doświadczyć pewnych braków potencjału. Poza tym niektóre wersje P5Q z P45 obsługują tylko 8GB pamięci.

 

Co do reszty - nie chce mi się powtarzać. Przekaż tylko gościowi w sklepie, że jest głupi.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w sklepie bylem tylko zapytać i wszędzie to samo mowili więc wiesz , ja wcale nie wieże im , gdybym wiezyl nie pytał bym tu.

 

Tu wiem ze mam wiarygodną porade , a nie jakis czesków w sklepie. Kolega grafik też polecił mi to co ty.Więc proste ...

 

Dzięki panowie

Arev rep leci dla ciebie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności