Skocz do zawartości

Sprzęt do maxa do 4000 zł


bahus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam prośbę chce złożyć kompa typowo do wizek (3dmax, v-ray i szopik, czyli standardowo), ale nie jestem na bieżąco ze sprzętem. W grę wchodzi późniejsze dokupienie bliźniaczej stacji, ale póki, co budżet mnie ogranicza acha poza 4000 zł na kompa chciałbym wciągnąć jeszcze monitorek o dobrych parametrach i w miarę normalnej cenie. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez bahus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich mam proźbę chce złożyć kompa typowo do wizek (3dmax, v-ray i szopik czyli standardowo) ale nie jestem na bierząco ze sprzętem. W gre wchodzi puźniejsze dokupienie bliźniaczej stacji ale puki co budrzet mnie ogranicza acha poza 4000 zł na kompa chciałbym wciągnąć jeszcze monitorek o dobrych parametrach i w miare notrmalnej cenie. Z góry dzięki za pomoc.

 

prośba rozpatrzona pozytywnie, możesz składać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E8400 ew. z nastawieniem wiekszym na rendering Intel Core 2 Quad Q8200

Chlodzenie BOX - krecic dla benchmarkow nie ma sensu wiec...

Gigabyte GA-EP45-DS3 - w sumie troche na wyrost ale dobrze miec FireWire

Gigabyte 9800GT Zalman - dobra cena i nie suszara

marka wg. uznania byle 4 GB u mnie jak zwykle siedzi Geil Ultra

Seagate wilkosc wg. uznania - ciche i wzglednie malo wibracji

Pioneer - korekcja bledow kiepska ale dobrze miec dobrze nagrane backupy

Chieftec model wg. uznania - wzglednie tanie i dobre bez udziwnien

PSU zaczynamy od 550W Tagan, Seasonic, BeQuiet

 

I wszystko w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E8400 ew. z nastawieniem wiekszym na rendering Intel Core 2 Quad Q8200

Chlodzenie BOX - krecic dla benchmarkow nie ma sensu wiec...

Gigabyte GA-EP45-DS3 - w sumie troche na wyrost ale dobrze miec FireWire

Gigabyte 9800GT Zalman - dobra cena i nie suszara

marka wg. uznania byle 4 GB u mnie jak zwykle siedzi Geil Ultra

Seagate wilkosc wg. uznania - ciche i wzglednie malo wibracji

Pioneer - korekcja bledow kiepska ale dobrze miec dobrze nagrane backupy

Chieftec model wg. uznania - wzglednie tanie i dobre bez udziwnien

PSU zaczynamy od 550W Tagan, Seasonic, BeQuiet

 

I wszystko w tym temacie :)

hahhaha słowo w słowo wątek:"sprzęt pod szopa":D

Rascal: u Ciebie każde zastosowanie ten sam konfig?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rascal: u Ciebie każde zastosowanie ten sam konfig?;)

 

Niekiedy wprowadzam drobne modyfikacje w zaleznosci od zastosowan. Preferuje komputery do pracy z adekwatnym wspolczynnikiem ceny do wydajnosci a jesli ktos chce sobie ladowac fundusze w pare MHz wiecej ktore widac na benchmarkach, ram z wentylatorami, swiecacymi diodami, podswietlanymi wiatrakami na procu na plycie glownej ktora ma kilo miedzi na mostkach niech weznie grabki i poradzi sie kolegow w piaskownicy :)

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie- niekiedy. Ja co prawda nie mam żadnej z rzeczy o której piszesz- mam stary komp (około 4-5lat) na xeonach i preferuję jak najrzadsze kupowanie nowego sprzętu. Dlatego czasem myślę warto zainwestować trochę więcej i kupić komp za trzy lata nie za rok (np jeden za 6 k niż dwa za cztery w przeciągu tego samego czasu) i mieć dosyć dobra wydajność ( o ile pamiętam był benchmark na forum gdzie moja stacja prawie dorównywała niektórym 64bit). Nie zauważyłem też świecenia więcej niż jednej diody:). I nie mam kolgów w piaskownicy - myślę, że moje podjście właśnie o tym świadczy. Natomiast Twoje posty są niczym z foremki co właśnie mi ją przypomina i śmieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. chce coś do maxa do 4k- nie wiem dokładnie ale wydaje mi się, że kupno xeona teraz to ie takie wielkie halo jak kiedyś.

2. to miło bo wydawało mi się, że to taka "szpila z niemca" pod moim adresem

ze swojej strony dodam, że zwyczjnie mnie rozbawiło, że w dwóch wątkach z faktycznie modyfikacją procka umieściłeś identycznego prawie posta nawet z takimi samymi komentarzami:) tez nic personalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym przeczekał do nowego roku, bo właśnie wyszły nowe procki od Intela. Teraz kupować się nie opłaca bo drożeje wszystko, a po świętach nawet ta nowa platforma powinna być już w miarę do przełknięcia cenowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności