Skocz do zawartości

Jak połączyć zdjęcie z cg?


Gość obo

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to że mam zdjęcie i chce dodać do tego jakiś prosty obiekt. Oczywiście żeby rzucał cień odpowiednio do zdjęcia itd...

Wiem że są na to różne sposoby. Ale wydaje mi się że kiedyś widziałem jakiś sposób bezpośrednio w LW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A może coś bardziej szczegółowo! Z tego co rozumiem to masz fotke, powiedzmy trawnik i chcesz do niej dodac np: piłkę golfową leżaca na nim czy tak?Jeśli tak to najprościej chyba wczytać fotkę do compositing (w zakladce effects) następnie ustawić ją jako background image. Dodać obiekt do sceny w LW i manipulować nim tak żeby jak najlepiej komponował się z otoczeniem (pozycja,odpowiednie swiatło) w zależności od tego co przedstawia fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Lightwave Lighting (Nicholas Boughen, Wordware Publishing) jest szczegółowy tutek dokładnie na ten temat. Ale generalnie kładziesz obiekty które mają symulować podłoże dajesz teksturę front projection i wszystko.

 

uch - już ci to ford prefect napisał. W każdym razie rzuć okiem na Lightwave Lighting bardzo dobra pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prostsza metoda;

 

Znajac zycie to pogubisz sie z wartosciami Luminosity i diffuse i bedzie widac ze jest plaska powierzchnia wkomponowana.

Jezleli juz ustawisz kamere tak aby pasowala do ujecia, Ladujesz swoj obrazek

jako Background image tak by miec pojecie co i jak wyglada, potem tworzysz plane tak aby symulowala podloze, moze miec rozmiar duzo wiekszy niz "podloga" ktora 'lapie" cien potem w Surface editor dla shadera tego plane dajesz alpha bazujace na shadow opacity (transparency ustawiasz na 100%). jak juz nacisniesz F9 to nie bedziesz widzial cienia ktory ten plane lapie, jednak kliknij na gorze po prawej stronie Image->Alpha i juz widzisz swoj cien.

To co teraz musisz zrobic to render w 3 Pasach w zasadzie w dwoch

Numer jeden to twoj obiekt. numer dwa to tylko alpha dla palne'a(klinij na unseen by camera dla obiektu ktory rzuca cien)to bedzie twoj cien. numer trzy to tlo na ktore wstawiasz obiekt.

 

Wole osobiscie t metode bo daje ci wieksze mozliwosci potem .

 

Jezeli chcesz moge wrzucic tut co i jak taki maly zestaw screenow jutro, probowalem przerabiac inny tutorial dla 3dsmaxa i wyszlo calkiem niezle z ta roznica ze problemy byly tylko ze spasowaniek camery niby 1.8m nad ziemia i 35 mm(FOV) a mimo to cos nie bylo tak:D

 

pozdrawiam.

Edytowane przez Elgatoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności