Skocz do zawartości

Scena wnetrze z fotelami/DOF bug ??


fotoas

Rekomendowane odpowiedzi

no to kolejny tescik

 

 

fotele.jpg

 

Bounce2

ViewRate14/sec5

Skylight 2.0

 

Diffuse depth 4, estimate 64

Radius 10jedn

# photons 800 000

power 3

 

ale prawde mowiac chyba cos namieszalem z parametrami

 

a tu prosze

bladDOF.jpg

jak to wyglada jak tylko klikne na DOF. Dzieje sie to tylko przy bounce 2 !! Tylko !!wzrasta kontrast, blyszczy sie wszystko a na suficie pojawiaja sie plamy.Scena staje sie ciemniejsza..Zupelnie inaczej to dziala dla Bounce1, znaczy normalnie dziala, tak jak powinno czyli dodaje TYLKO glebie ostrosci a nie jeszcze plik jakis efektow specjalnych

 

macie tak samo z Boucami 2 i dofem ??

Czy jest Xdof na Maxa 6 ?

 

pozdro

Fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tak strzelac to mozemy jak kowboje na westernie

najlepiej sam sprawdz.. zrob sobie scenke wnetrza, z boxem i bounce 2 i zapusc DOF\'a

moze to tylko u mnei tak si edzieje ??

nie wiem.cala scena sie sciemnia i pojawiaja si eplamy.. jakby fotony znikaly w scenie

 

ehh

 

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja miałem tak samo w scence. Przy bounces na 1 wszystko OK ale gdy damy na 2..... straszne sie to wszystko robi..... plamy i jakoś tak ciemno. Długo próbowałem coś z tym zrobić, ale nic:(. Może jest ktoś kto zna odpowiedź na \"nasz\" problem ? Bo ja niemam zielonego pojęcia dlaczego się tak dzieje. NIELOGICZNE to zupełnie. A może ktoś wie czy dzieje sie tak na Zenku1.2 ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie tym dofem i nie wyglada to najlepiej. Uwazam tak ja Wy, ze jest to jednak bug programu.

Pozatym dof dziala troche wolno i ogolnie dziwnie. Warto zainwestowac w opanowanie dofa w post produkcji, jak np w After Effects.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luqus_ to wlasnie Zenek12 tak tu brudzi

 

Zabawa z bokeh\'em w pluginie do Photoszopa o nazwie Lenscare nabiera realnego sensu

w dodatku bokeh tam ma mase ustawien

mysle ze dobrze wypluty Z bufer zalatwi na zawsze problem z jakimkolwiek DOF\'em z renderera. Ow plugin jest nawet na AFX, co mnie bardzo cieszy :)

chyba dlugo poczekamy zanim ten bug zostanie poprawiony, chyba ze to nie bug tylko cos w scenie.Tak czy siak , aby dalej do przodu :)

 

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności